خانه تکنولوژی اخبار نمایندگان ارشاد استان‌ها به ملی شدن جشنواره گیم تهران کمک می‌کنند

نمایندگان ارشاد استان‌ها به ملی شدن جشنواره گیم تهران کمک می‌کنند

0

نمایندگان ادارات کل ارشاد استان‌ها روز چهارشنبه یکم دی ماه در محل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در جهت کمک به اطلاع‌رسانی و ملی شدن بیش از پیش جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران دور هم جمع شدند.

حسن کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ضمن عرض خوش‌آمد به نمایندگان عنوان کرد: این جلسه یکی از گام‌هایی بود که در جلسه شهریور ماه ستاد مبارزه با بازی‌های غیر مجاز در مورد آن صحبت شده بود. همواره یکی از دغدغه‌هایی که داشتیم همکاری بیشتر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با ادارات کل ارشاد استان‌ها بوده و در تلاش بودیم تا همکاری با این مراکز افزایش یابد.

کریمی قدوسی در ادامه صحبت‌هایش افزود: در دو سال اخیر سعی کرده‌ایم تا جشنواره حالتی ملی‌تر به خود بگیرد و ملی بودن یک جشنواره به همکاری شهرستان‌ها برمی‌گردد.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ادامه داد: در این شش سالی که جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در حال برگزاری است تا حدودی مشکلاتی بر سر راه ما قرار داشته است. مثلا در سال‌های ابتدایی برگزاری جشنواره محدودیت‌هایی از نظر انتخاب داوران وجود داشت و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از افرادی که در زمینه‌هایی همانند موسیقی و سینما فعال بودند استفاده می‌کرد. اما رفته رفته این مشکل برطرف شد و ما از داوران متخصص این حوزه استفاده کردیم که این خود نشان‌دهنده‌ی پیشرفت صنعت بازی در کشور است.

در ادامه متین ایزدی، دبیر ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران توضیحات مختصری در مورد جشنواره داد و آماری از حضور بازی‌ها در این چند سال اخیر ارائه کرد. وی به داوری و تغییر زمان برگزاری جشنواره اشاره کرد و گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این چند ساله در تلاش بوده تا داوری را ارتقا دهد و به سطح مطلوبی برساند و خوشحالیم که سال گذشته شکل جدیدی از داوری را ارائه کردیم. داوری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران همانند اکثر جشنواره‌ها حالت شورایی ندارد و تجمیع نظرات داوران داخلی و خارجی برنده هر بخش را مشخص می‌کند. علاوه بر بحث داوری که تغییراتی جزئی در آن اعمال کرده‌ایم، زمان برگزاری جشنواره از عمده تغییرات ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران است. دلیل این تغییر نیز این بود که بهترین بازی سال در پایان سال معرفی شود جنبه بهتری دارد. از طرفی با برگزاری جشنواره در تابستان فرصت بسیار مناسب نشر بازی‌ها در فصل بهار و تابستان از بازی‌سازها گرفته می‌شد. در دوره‌های قبلی سازندگان عموما مجبور بودند تا بازی‌های خود را پاییز و زمستان عرضه کنند که واقعا فرصت مناسبی نیست و بازخورد نمی‌گرفتند. به‌خاطر این دو موضوع تصمیم بر آن شد تا زمان برگزاری جشنواره به فصل زمستان و پنجم اسفند ماه موکول شود.

ایزدی در ادامه صحبت‌هایش افزود: ما ادارات ارشاد هر استان را بازوی اطلاع‌رسانی خود در جشنواره می‌دانیم و امیدواریم نهایت همکاری با ما صورت گیرد.

در پایان جلسه نیز پرسش و پاسخ نمایندگان استان‌ها با دبیر ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران صورت گرفت و پس از آن نیز مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان حسن ختام جشنواره گفت: خوشحال هستیم که در این دو سال اخیر ارتباط بسیار خوبی با نمایندگان ادارات کل ارشاد استان‌ها شکل گرفته است. این موضوع به اینکه جشنواره ماهیت ملی خود را حفظ کند و بیشتر نشان دهد کمک شایانی خواهد کرد.

لازم به ذکر است بازی‌سازان سراسر کشور هم‌اکنون می‌توانند با مراجعه به سایت www.tehrangamefestival.ir آثار خود را به صورت الکترونیکی ثبت کنند و امسال حضور فیزیکی برای ارسال آثار نیاز نیست.

منبع گیمفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *