خانه تکنولوژی اخبار پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ دیوالی چیست؟

پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ دیوالی چیست؟

0

هر سال در کشورهای مختلف دنیا همزمان رویدادهای مختلف بر پایه اتفاقات تقویمی یا تعطیلات، بازارهای فروش اجناس مختلف داغ می‌شود. با نزدیک شدن به یکی از شناخته‌شده‌ترین رویداد مرتبط در سال، قصد معرفی برخی از مهم‌ترین‌شان را در قالب یک پرونده داریم. طی روزهای آینده با این مطالب در دیجی‌کالا مگ همراه باشید.

‌‌‌در اولین مطلب از این پرونده قصد معرفی «دیوالی» (Diwali) یا «دیپاوالی» (Deepavali) را داریم. دیوالی در واقع فستیوالی مذهبی و پنج روزه در هند است که با عنوان فستیوال نورها شناخته می‌شود. ماه اکتبر ماه این فستیوال است که بازارها طی آن داغ‌تر از سایر فصول و ماه‌های سال شده و بسیاری از افراد برای خرید، روانه‌ی بازارهای آنلاین و آفلاین می‌شوند. البته این فستیوال و رونق بازارها در سایر کشورها در میان هندوها به صورت سنتی اجرا می‌شود.

yourstory-e-commerce-diwali

اما بازار فروش آنلاین در کشور هند طی این دوره با شتابی زیاد و رشد قابل توجه فروش اجناس از سوی مردم مواجه می‌شود. این رویداد هر سال در اکتبر آغاز می‌شود. طی یک نظرسنجی از سوی سرویس پرداخت پی‌پل (Paypal) مشخص شد که رویداد دیوالی مهم‌‎ترین فصل فروش برای بازارهای آنلاین است و بیش از ۷۵ درصد هندی‌ها ترجیح می‌دهند طی این دوره به جای مراجعه به فروشگاه‌های آفلاین و سنتی، به صورت آنلاین به خرید اجناس مورد نیاز خود بپردازند.

دیوالی را از لحاظ میزان فروش و افزایش رونق بازارها در هند، با کریسمس در غرب مقایسه می‌کنند. تقریبا همه چیز در این بازه مورد توجه خریداران است؛ از لباس تا وسایل خانه، هدیه، طلا و خریدهای کوچک و بزرگ دیگر. اما رونق بازار طلا و جواهرات در این دوره تا حد قابل توجهی بیش از سایر اجناس موجود در بازار است.

به واسطه عنوان این رویداد که فستیوال نور نامگذاری شده، فروش لوازم آتش‌بازی نیز رونق می‌گیرد. تخمین زده می‌شود طی این دوره ارزش بازار فروش لوازم آتش‌بازی در هند تا ۸۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

در روزهای آینده با دنبال کردن این پرونده با رویدادهای مشابه بیشتری آشنا شوید.

‌‌‌منبع دیجی کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

insta-tanikal