خانه تکنولوژی اخبار پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ روز مجردها

پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ روز مجردها

0

تا امروز در پرونده‌ی فروش‌های ویژه در دیجی‌کالا مگ با رویدادهای مختلفی آشنا شده‌اید که بهانه‌هایی برای عرضه‌ی محصولات‌شان با تخفیف‌های خاص و جذاب هستند. امروز اما نوبت به «روز مجردها» (Singles’ Day) رسیده که شاید از جنبه‌ی اقتصادی بزرگ‌ترین رویداد فروش ویژه در سال باشد.

در مقام مقایسه شاید رویدادی مثل «بلک‌ فرایدی» (Black Friday) در مقابل حجم مالی خریدهایی که چینی‌ها در روز مجردها  انجام می‌دهند چندین برابر کوچک‌تر باشد. شهروندان چینی در روز مجردها ظرف مدت ۲۴ ساعت بیش از ۱۷٫۸ میلیارد دلار خرید کردند. بیش از ۱۲ میلیارد دلار از این رقم در ۱۲ ساعت اول آغاز رویداد در سایت معروف علی‌بابا (Alibaba.com) به ثمر نشست که از این رقم مبلغی در حدود ۷۷ میلیارد دلار تنها ظرف دو ساعت توسط خریداران برای خرید محصولات مختلف پرداخت شد. این در حالی‌ست که در مقابل تعداد فروشگاه‌هایی که رویدادهای بلک‌فرایدی یا «سایبر ماندی» (Cyber Monday) را پوشش می‌دهند در روز مجردها، سایت علی‌بابا به‌‌تنهایی به این رقم دست یافته است.

BLOG_BANNER_1111

روز مجردها در واقع در پاسخ به روز عشاق، از سال ۱۹۹۰ در ۱۱ نوامبر هر سال در چین جشن گرفته می‌شود. دلیل انتخاب این تاریخ خاص این است که یازدهم نوامبر به صورت ۱۱/۱۱ نوشته می‌شود که چهار عدد یک را پوشش می‌دهد. روزی که روی افراد تنها و مجرد تاکید دارد.

پس از آن علی‌بابا از سال ۲۰۰۹ این روز را برای عرضه‌ی ویژه‌ی محصولاتش انتخاب کرد تا افراد مجرد بتوانند محصولات مورد نیازشان را در این روز برای خود خریداری کنند.

در اولین سال برگزاری روز خرید ویژه به مناسبت رویداد روز مجردها در چین حدود ۵۰ میلیون یوان چینی (معادل بیش از ۶ میلیون دلار) توسط چینی‌ها از علی‌بابا خرید شد. اما در سال ۲۰۱۱ به واسطه‌ی رند شدن تاریخ روز مجردها (۱۱/۱۱/۱۱) این رقم ۱۰۰ برابر شد.

در حال حاضر غیر از علی‌بابا سایت‌ها و برندهای دیگری مثل JD.com یا پوشاک Zara و Macy و سایر شرکت‌های اروپایی و آمریکایی نیز به این کمپین و عرضه‌ی تخفیف‌های ویژه در این روز پرداخته‌اند.

cybermonday

در سال ۲۰۱۵ و در یک نظرسنجی از هزار چینی مشخص شد که هر شخص به طور متوسط ۱۷۶۱ یوان (حدود ۲۰۰ دلار) در روز مجردها خرج کرده است. در حال حاضر روز مجردها به تدریج در حال جا افتادن در سایر کشورها هم در حال تبدیل شدن به رویدادی مناسب برای عرضه آنلاین و آفلاین محصولات با قیمت‌های مطلوب مشتریان است.

‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌

‌‌‌منبع دیجی کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

insta-tanikal