خانه تکنولوژی اخبار پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ سایبرماندی چیست؟

پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ سایبرماندی چیست؟

0

در پرونده‌ی فروش‌های ویژه این بار نوبت به سایبرماندی (Cyber Monday) می‌رسد. این روز اولین دوشنبه‌ی بعد از روز شکرگزاری در آمریکاست و اولین بار در ۲۸ نوامبر ۲۰۰۵ توسط سایت Shop.org به عنوان روز خرید آنلاین پایه‌گذاری شد. با دیجی‌کالا مگ همراه باشید تا جزییات بیشتری در مورد این روز بدانید.

عنوان Cyber Monday یا دوشنبه سایبری به‌وسیله‌ی «الن دیویس» (Ellen Davis) در طول تعطیلات سال ۲۰۰۵ ابداع شد. البته به گفته‌ی «اسکات سیلورمن» (Scott Silverman) مدیر سایت Shop.org این عبارت در واقع در پی تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۴ انجام شد انتخاب شد. در جریان آن تحقیقات، اولین روز کاری پس از روز شکرگذاری به عنوان روزی که بیشترین خرید آنلاین در سال می‌تواند اتفاق بیفتد برگزیده شد. در آن تحقیقات مشخص شد کارکنانی که در طول تعطیلات از اینترنت دور بوده‌اند در اولین روز کاری پس از تعطیلات در دفتر کارشان و با اینترنت پر سرعت فرصت خوبی برای انجام خرید‌های اینترنتی‌شان دارند.

cyber-monday-web

طی یازده سال اخیر، میزان فروش آنلاین در دوشنبه سایبری محصولات هر سال با رشد ۵ تا ۲۲ درصدی روبرو شده و هیچ‌گاه رشد صفر یا منفی به خود ندیده است. فروش آنلاین محصولات طی بازه تخفیف‌های مرتبط با دوشنبه‌ی سایبری در سال ۲۰۱۴ حدود ۲٫۰۳۸ میلیارد دلار بوده که طی سال ۲۰۱۵ و سال جاری به ترتیب به ۲٫۲۸۰ و ۳٫۴۵۰ میلیارد دلار رسیده است.

با وجود اینکه این روز در آمریکا و برای شهروندان آمریکایی پایه‌گذاری شد، طی سال‌های اخیر در سایر کشورها هم رواج یافته و همین روز یا روزهای نزدیک به آن در تقویم‌شان به عنوان ایامی مناسب برای فروشندگان و خریداران آنلاین محصولات مختلف در نظر گرفته می‌شود. شهروندان کشورهایی همچون شیلی، هند، کانادا، آرژانتین، ژاپن، کلمبیا، سوئد، پرتغال، رومانی،‌بریتانیا، هلند، فرانسه،‌ آلمان، نیوزلند و استرالیا این روز را بهانه‌ای برای افزایش خرید آنلاین محصولات کرده‌اند و فروشندگان آنلاین محصولات هم در همین راستا اقدام به عرضه محصولات خود با تخفیف‌های خاص می‌کنند.

Cyber-Monday-Deals-Wallpaper

چند سالی‌ست که حتی در کشور ما هم این روز توسط فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل به روزی برای در نظر گرفتن تخفیف‌های ویژه و ارایه به مشتریان شده است.

در روزهای آینده با پرونده‌ی فروش‌های ویژه همراه باشید تا با رویدادهای مشابه در اقصی‌نقاط جهان آشنا شوید.

‌‌‌منبع دیجی کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

insta-tanikal