چراغ‌های جلوی قرار گرفته روی اتومبیل‌ها برای روشن کردن مسیر به کار می‌روند؛ اما به نظر می‌رسد که می‌شود از آن‌ها برای کارهای دیگر هم استفاده کرد. کاری که شرکت مرسدس-بنز قصد دارد انجام دهد. این شرکت به تازگی سیستمی جدید برای چراغ‌های جلو به وجود آمده که Digital Light System نام دارد.

mercedes-digital-light-6
mercedes-digital-light-7
mercedes-digital-light-8

این سیستم با یکسری LED، تراشه‌‌ی کامپیوتر و آینه‌های مختلف کار می‌کند و می‌تواند تصاویری را روی زمین منعکس کند که باعث می‌شوند راننده اطلاعات بیشتری از مسیری که در پیش دارد به دست بیاورد. به‌طور مثال این سیستم می‌تواند فاصله با پیچ بعدی را روی زمین برای راننده بنویسد یا بگوید که کمی جلوتر پارکینگ قرار دارد. این سیستم می‌تواند به راننده اخطار دهد که عابر پیاده در مسیر او وجود دارد و یا حیوانی از جاده در حال عبور است.

mercedes-digital-light-1
mercedes-digital-light-5
mercedes-digital-light-4
mercedes-digital-light-2

البته قبل از اینکه خیلی هیجان‌زده بشوید، باید به این موضوع اشاره کنیم که هنوز مدت زمان زیادی باقی‌مانده تا این سیستم روشنایی جدید روی اتومبیل‌ها قرار بگیرد. دلیل آن هم این است که چنین سیستمی در حال حاضر بسیار گران قیمت است. همچنین برای استفاده از سیستم جدید به تایید مقام‌های دولتی هم نیاز است. این طرح به شکل خاص می‌تواند روی اتومبیل‌های خودران قرار بگیرد.

منبع : دیجی کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *