موسسه اقتصادی SuperData آمار و ارقام جدیدی از فروش بازی‌های ویدئویی طی ماه گذشته را منتشر کرده است. به گزارشپردیس‌گیم، در این تحلیل آماری ما می‌توانیم رده‌بندی پرفروش‌ترین بازی‌های ماه اپریل در سه بخش موبایل، کامپیوترهای شخصی و کنسول‌ها را مشاهده کنیم.

براین اساس عنوان FIFA 17 توانسته است که در بر روی کنسول‌ها بالاتر از سایر بزرگان قرار گرفته تا پرفروش‌ترین بازی ماه اپریل لقب گیرد. بازی League of Legends نیز پرفروش‌ترین عنوان پلتفرم PC بوده و در پلتفرم موبایل شاهد صدرنشینی بازی  Clash Royale هستیم که به فروش فوق‌العاده خود ادامه می‌دهد.

از دید تحلیلی، خبر خوب این است که بازار ماه اپریل در قیاس با زمان مشابه سال 2016 رشد 9 درصدی داشته و به طور جزئی‌تر میزان درآمد بازی‌های MMO پلتفرم PC بیش از 27 درصد رشد درآمد داشته و درآمد بازی‌های موبایل نیز 8 درصد رشد داشته است. این نشان می‌دهد که عمده دلیل افزایش درآمد بازی‌ها در سال جاری مربوط به عملکرد موفق بازی‌ها در دو پلتفرم PC و موبایل بوده است.

حال بگذارید به مرور جدول فروش ماه آپریل بپردازیم. همانطور که در رده‌بندی زیر مشاهده می‌کنید، عنوان FIFA 17 توانسته است که بالاتر از Battlefield 1 و GTA V در صدر جدول فروش بازی‌های کنسولی قرار گیرد. تداوم فروش عالی بازی Destiny آن هم سه سال پیش از انتشار و فروش قابل قبول بازی Persona 5 در غرب از جمله دیگر نکات جالب جدول فروش کنسولی است. در ادامه می‌توانید به شکل کامل 10 بازی پرفروش سه پلتفرم مشخص شده را مشاهده نمایید:

Console:

 1. FIFA 17
 2. Battlefield 1
 3. Grand Theft Auto V
 4. Call of Duty: Infinite Warfare
 5. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 6. Call of Duty: Black Ops III
 7. Overwatch
 8. Persona 5
 9. Destiny
 10. NBA 2k17

PC:

 1. League of Legends
 2. Crossfire
 3. New Westward Journey Online II
 4. Dungeon Fighter Online
 5. World of Warcraft
 6. World of Tanks
 7. PlayerUnknown’s Battlegrounds
 8. World of Warcraft (East)
 9. Overwatch
 10. Counter-Strike: Global Offensive

Mobile:

 1. Clash Royale
 2. Monster Strike
 3. Clash of Clans
 4. Game of War: Fire Age
 5. Fantasy Westward Journey
 6. Mobile Strike
 7. Honour of Kings
 8. Pokemon GO
 9. Lineage 2 Revolution
 10. Fate/Grant Order

پردیس گیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *