SEMA

هنسی ونوم F5، میهمان ویژه‌ی نمایشگاه SEMA

در نمایشگاه SEMA شاهد حضور پررنگ ماشین‌های آمریکایی هستیم و در همین میان، یکی از نماینده‌های این مراسم توانسته به خوبی نظر اکثر بازدیدکنندگان را به خودش جلب کند؛ هنسی ونوم F5.

طراحی بی‌نظیرش ما را تا حدی به یاد زبان طراحی سوپراسپرت‌های فراری مثل انزوفراری می‌اندازد. با این حال، شکل چراغ‌ها، طراحی سپر، اسپلیتر، دیفیوزر و خطوط منحنی روی بدنه به این خودرو شخصیت متمایزی داده است. آیرودینامیک بالای این خودرو باعث شده تا ضریب درگ به ۰٫۳۳ برسد! این عدد از آیرودینامیک بسیار مطلوب این خودرو حکایت می‌کند که برای درک بهتر آن می‌توان به ضریب درگ ونوم جی‌تی ۰٫۴۴ و بوگاتی شیرون ۰٫۳۸ اشاره کرد.

البته طراحی اسپرت، خشن، هیجان‌انگیز و رنگ زرد منحصربه‌فرد تنها ویژگی‌های بی‌نظیر این خودرو نیست، چراکه شنیدن حداکثر قدرت ۱۶۰۰ اسب‌بخار باعث می‌شود تمام ویژگی‌های طراحی جذاب این ماشین را به فراموشی بسپاریم! هنسی ونوم F5 یک قلب تپنده ۱۶۰۰ اسب‌بخاری دارد که این قدرت را وام‌دار پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خورجینی با حجم ۷٫۴ لیتر است.

در حقیقت همین پیشرانه توانمند توانسته حداکثر توان ۱۶۰۰ اسب‌بخاری و گشتاور ۱۷۶۲ نیوتون‌متری را برای این سوپراسپرت هیجان‌انگیز فراهم کند. به لطف یک جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی تک کلاچه، نیروی محرکه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. البته ناگفته نماند که مشتریان علاقمند می‌توانند مدل گیربکس دستی این خودرو را هم سفارش دهند.

نکته‌ی جالب درمورد این خودرو، توانایی سیستم کنترل کشش آن است که تا سقف سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت (۱۴۰ مایل بر ساعت) می‌تواند باعث جلوگیری از دور درجا، هرزگردی و از دست رفتن کنترل ماشین در پیچ‌ها جلوگیری شود و ناپایداری خودرو را بخاطر قدرت بسیار زیاد مهار کند.با هنسی ونوم F5 می‌توان به حداکثر سرعت ۴۸۴ کیلومتر بر ساعت اشاره کرد.

این محصول هنسی شتاب بسیار بالایی دارد بطوری که رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها ۱۰ ثانیه و رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت فقط ۲۰ ثانیه زمان می‌برد!قرار است از این خودرو ۲۴ دستگاه تولید شود که قیمت پایه‌ی آن ۱٫۶ میلیون دلار است. با سفارش‌سازی این ماشین، قیمت این خودرو می‌تواند به‌اندازه‌ی ۶۰۰ هزار دلار هم بیشتر شود.

تانی کال

برگرفته از Motor1

دیجی کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *