headphones

آموزش تغییر صدای گوشی‌های اندرویدی در هدفون به مونو

هنگامی که به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش می‌کنید به‌طور کلی از هر کدام از اسپیکرها‌ دو نوع صدای متفاوت خواهید شنید که به این نوع صدا “استریو” گفته می‌شود. گاهی مجبور می‌شوید صدای ترکیب شده‌ای را در هر کدام از اسپیکرها داشته باشید که به این نوع صدا “مونو” گفته می‌شود.

ممکن است هنگامی که می‌دوید، دوچرخه سواری می‌کنید و یا رانندگی می‌کنید بخواهید تنها از یکی از اسپیکرهای هدست خود استفاده کنید و یا ممکن است به دلایلی مانند آسیب دیدن یکی از اسپیکرهای هدست‌تان نتوانید از آن استفاده کنید. در چنین مواقعی استفاده از حالت صدای استریو برای شما چندان مناسب نخواهد بود و شما می‌توانید با ادغام ترک‌های صدا و ارسال آن به هر کدام از اسپیکرها به حالت صدای مونو دست پیدا کنید. در ادامه مراحل انجام تغییر حالت صدای استریو به مونو را بیان می‌کنیم.

توجه: در این آموزش از گوشی  پیکسل 2 استفاده شده که از اندروید 8.1 خام استفاده می‌کند. روش کلی در اکثر اسمارت‌فون‌های اندرویدی یکسان است اما ممکن است در برخی مراحل و تصاویر تفاوت‌هایی دیده شود.

قدم اول: در ابتدا لازم است که نوار اعلانات را به سمت پایین بکشید و روی آیکون چرخ دنده لمس کنید.

آموزش تغییر صدای گوشی‌های اندرویدی در هدفون به مونو

قدم دوم: در این مرحله باید از همین طریق ورودی بخش دسترسی‌ها یا همان “Accessibility” را بیابید. البته برای دسترسی به این بخش می‌توانید مستقیما از طریق خود تنظیمات وارد آن شوید.

قدم سوم: در این منو، به دنبال عبارت “Mono Audio” بگردید و وضعیت آن را به حالت روشن تغییر دهید.

البته در گوشی‌های سامسونگ بعد از ورود به بخش “Accessibility” باید به منوی دیگری به نام “Hearing” وارد شوید.

پس از وارد شدن به این بخش می‌توانید عبارت “Mono Audio” را مشاهده کنید و سپس اقدام به فعال‌سازی آن نمایید.

کار تمام است. از این پس تمام صداها مستقیما به هر کدام از ایربادها وارد می‌شوند. به این ترتیب می‌توانید تنها از یکی از اسپیکرها استفاده کنید؛ بدون این که هیچ چیزی را از دست بدهید و یا به همان روال سابق از هر دو اسپیکر خود استفاده کنید.

تانی کال

برگرفته از HOWTOGEEK

آی تی رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *