فیس آی دی اپل

امنیت در آیفون 10 بی معناست؛ پسر یا مادر؟!

در رویداد معرفی آیفون 10 یا همان آیفون ایکس، مسئولان اپل از حذف حسگر اثرانگشت در این گوشی و جایگزینی آن با فیس آی دی که امنیت بیشتری دارد صحبت کردند. اما به نظر می‌رسد که تکنولوژی فیس آی دی اپل نیز چندان کامل نیست و نواقصی دارد.

برای مثال چند روز پیش شاهد این بودیم که پسری توانست قفل فیس آی دی آیفون ایکس پدر خود را باز کند. امروز نیز ویدیویی منتشر شد که در آن شخصی که با اسکن صورتش آیفون 10 خود را قفل کرده بود، به راحتی با اسکن صورت پسرش قفل گوشی باز شد!

ویدیو مربوط به باز شدن قفل آیفون 10 با صورت مادر و فرزند 10 ساله‌اش را مشاهده نمایید:


همانطور که اشاره کردیم، اپل اعلام کرده بود که امنیت فیس آی دی بسیار بیشتر از تاچ آی دی است. کمپانی آمریکایی در مراسم معرفی آیفون‌های 2017 گفت اگر امکان هک شدن تاچ آی دی 1 در 50000 باشد ، امکان هک شدن فیس آی دی 1 در 1 میلیون است! در روزهای اخیر و با شروع عرضه آیفون 10، شاهد انتشار ویدیوهای زیادی بودیم که امنیت فیس آی دی پرچمدار جدید اپل را به چالش می‌کشند که در بسیاری موارد شاهد ضعف تکنولوژی به کار رفته در آیفون ایکس هستیم.

اما به هر حال در تکنولوژی‌های جدید امکان خطا وجود دارد و نمی‌توان کاملا به آنها اطمینان کرد. اما مواردی وجود دارد که دقت فیس آی دی را بالاتر می‌برد. به عنوان مثال سعی کنید تا در محیط هایی که نور به قدر کافی وجود دارد مراحل مربوط به اسکن صورت و ایجاد قفل را انجام دهید. با این کار شانس باز شدن قفل گوشی توسط صورت‌هایی که شبیه به شما است را کاهش می‌دهد.

تانی کال

برگرفته از gsmarena

دیجی رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *