فضا

تمدن فضایی ازگاردیا اولین ماهواره خود را به فضا پرتاب کرد

ازگاردیا، اولین “ملت فضایی” بشریت، پس از پرتاب اولین ماهواره خود به فضا، یک قدم به ترک زمین نزدیک­تر شد. با اینکه هدف نهایی این پروژه، سکونت میلیون­‌ها نفر بر روی اقمار مصنوعی به دور زمین است اما زحمت جمع­ کردن وسایل را به خود ندهید؛ ازگاردیا تنها یک ماهواره با ۵۰۰ گیگابایت تصویر و متن می­‌باشد.

ازگاردیا اولین بار توسط دکتر “ایگور آشوربیلی” در ماه اکتبر سال جاری پیشنهاد شد که در آن ملتی مستقل و برابر، از امکان تحصیل رایگان برخوردار بوده و اولویت در آنجا صلح می­‌باشد. ازگاردیا که بر روی مجموعه­ ای از ماهواره­ ها بنا می­ شود، به منظور فرار از کشمکش­‌های زمین طراحی شده و فاصله­ اندک آن با زمین باعث می­‌شود عضوی از سازمان ملل متحد شناخته شود.

در این برهه به نظر می­‌رسد این تفکر، توهمات یک انسان دیوانه یا مقدمه‌­ای بر یک داستان علمی-تخیلی باشد اما آشوربیلی بر روی هدف خود اسرار می ورزد و خود را اولین رئیس ­جمهور این ملت اعلام کرده است. اگر این مسئله، بهانه ­ای برای تبدیل­شدن به یک “پادشاه فضا” نمی­‌باشد پس چه چیزی است؟ آشوربیلی در ماه ژوئن سال جاری میلادی، ریز و درشت این طرح را به اشتراک گذاشت. او تاریخ ۱۸ ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی(۲۸ خرداد ۱۳۹۶) را روز ملی اتحاد ازگاردیا نامگذاری کرده و اولین روز تقویم این ملت دانست. او از ساکنان آیندۀ ازگاردیا خواست که نظر خود را در مورد قوانین اساسی و نمادهای این ملت اعلام کنند.

حال اولین تکه از ازگاردیا در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۹۶ به فضا پرتاب شد. ماهواره­ ازگاردیا، به عنوان یک ماموریت تدارکاتی توسط فضاپیمای ایستگاه فضایی بین­‌المللی، سیگنوس، به فضا پرتاب شد و قرار است اوایل ماه دسامبر به مدار اصلی خود فرستاده شود. سیستم‌­های این ماهواره در همان زمان فعال خواهند شد.

ازگاردیا ۱ با اندازۀ تقریبی ۲۰*۱۰*۱۰ سانتی­متر و وزن ۲٫۸ کیلوگرم قابلیت سکونت را در خود ندارد اما می­‌توان آن را به عنوان اولین مرز این ملت فضایی دانست. به گفته آشوربیلی، پادشاه فضایی، این مرزها نباید مشکلی برای عضویت در سازمان ملل متحد ایجاد کند چرا که این ملت، قوانین اساسی و ارز(نام ارز:خورشیدی) مخصوص به خود را دارد. ناگفته نماند اگر مایل به سناتور شدن در این ملت هستید، هیچ مشکلی وجود ندارد. مطمئنیم که ازگاردیا ۱ تنها تکه­ ای از این پروژه خواهد بود که به فضا پرتاب می­ شود اما ته دلمان مایلیم آشوربیلی خلاف این مسئله را اثبات کند. ماجرا جذاب­‌تر از آن است که دنبالش نکنیم!

تانی کال

برگرفته از newatlas

بیگ بنگ

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *