هدفون urBeats3 اپل

نقد و بررسی هدفون urBeats3 اپل

هدفون urBeats3 محصول شرکت اپل که همچون دیگر محصولات EarPods این شرکت از سخت افزار ارتباطی Lightning و از یک طراحی عالی خود مبتنی بر نگاه زیبایی شناختی و کیفیت صدا، برخوردار هست. با این وجود، این محصولات در خصوص قابلیت بازگشت صدا، به گونه ای عالی عمل نمی کنند، بویژه هنگامی که کیفیت صدا در فرکانس های بالا و متوسط قرار دارد. نکته آنکه، این محصول شرکت اپل با قیمت حدود یکصد دلار، بیش از امکانات خود ارزش مادی دارد.

 نقاط قوت:

  • طراحی مدرن و ظریف
  • توانایی واکنش بیس Bass بسیار عالی
  • سازگار با گوشی های جدید آیفون

نقاط ضعف:

  • در بازه زمانی طولانی مدت، کار با آن آسان نخواهد بود
  • فرکانس های بالا و متوسط نه چندان عالی
  • قیمت بالا ( از جهت رقابت با محصولات مشابه خود در بازار)

حذف درگاه 3.5 میلیمتری از گوشی های آیفون، یکی از مهمترین تصمیمات شرکت اپل بوده است، اما در این محصول، برخورداری از ویژگی هایی چون حذف نویز بدون کمک از باتری و بی نیاز شدن از تبدیل کننده دیجیال به آنالوگ (DAC) آن بورد در این دستگاه، امری چشمگیر است. افزون بر آن، وجود سخت افزار ارتباطی Lightning نیز این محصول را ازهدفون های جانبی گوشی های جدید آیفون، کاملا متمایز کرده است.

نقد و بررسی هدفون urBeats3 اپل

طراحی

همه چیز در مورد طراحی این گوشی در دو کلمه خلاصه می شود: سبک زیبا و کیفیت بالا.

وجود سخت افزار ارتباطی Y شکل در انتهای سیم این هدفون و نیز برخورداری از جاذبه آهنربایی و ریموت کنترل طراحی شده در این هدفون، سه ویژگی اصلی محصول جدید اپل است. ویژگی دیگر ، وجود سه گوشی در اندازه های گوناگون و دو جفت پوشش خارجی که برای قرار گرفتن صحیح و مطمئن در گوش های شما طراحی شده است که نیازهای شما از داشتن یک هدفون کارا و موثر در فعالیت روزمره و نه چندان دشوار را تامین می کند.

بررسی هدفون urBeats3 اپل

عملکرد

اگر بخواهیم مبتنی بر آنچه که در فضای رقابتی بازار در حال رخ دادن است، عملکرد این محصول را بررسی کنیم، باید گفت که این محصولی قوی است و دارای کیفیت عالی است، اما در قیاس با محصولات عالی تر، به چشم نمی آید.

قابلیت بیس Bass در این محصول بلند و کنترل شده است، به گونه ای که این محصول را ‘بهترین دوست عاشفان بیس’ نام نهاده اند . فرکانس های متوسط وضوح شنیداری نسبتا کمتری دارند، اما با این وجود قابل کنترل هستند. از سوی دیگر، فرکانس های بالا به دلیل پرداختن به مساله برتری کیفیت در فرکانس های پایینی که در انتهای محدوده صوتی پدید می ین یندآیند، کیفیت خود را رنگ می بازند.

بررسی هدفون urBeats3 اپل

نکته دیگر آنکه، وضوح شنیداری در این محصول به دلیل کیفیت نه چندان برجسته صدا در فرکانس های بالا و متوسط این هدفون، در سطح متوسطی قرار دارد. به هر حال، گوش دادن به موسیقی در این هدفون تجربه ای مطلوب برای شما رقم خواهد زد، اما مساله ای که وجود دارد این است که مشکلات موجود در این هدفون با قیمت مشابه، قابل حل است.

بررسی هدفون urBeats3 اپل

 حرف نهایی

با توجه به آنچه گفته شد و نیز به علت قیمت بالای urBeats3 این محصول جدید شرکت اپل، نمی توان این هدفون را به عنوان محصولی مناسب پیشنهاد داد. اگرچه این محصول از ظاهری زییا برخوردار است و کیفیت صدای بیس Bass مطلوب و لذت بخشی را در بازه های زمانی کوتاه مدت، در اختیار شما بویژه عاشقان بیس که با در اختیار داشتن گوشی هایآیفون به دنبال محصول سریع تر هستند، قرار می دهد، اما در مقابل، این محصولی نیست که بتوان از آن، در بازه زمانی بیش از 30 دقیقه و یا محیط های ورزشی، استفاده کرد.

تانی کال

برگرفته از TECHRADAR

ویترینو

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *