Vampyr نام عنوانی نقش‌آفرینی و اکشن است که توسط سازندگان بازی Life is Strange ساخته می‌شود. بتازگی وبسایت God is a Geek مصاحبه‌ای را با “استفان بوورژر” کارگردان روایت داستان این بازی داشته است.

به گزارش پردیس‌گیم، در این مصاحبه پیرامون ابعاد مختلف Vampyr صحبت شده است و در ادامه بخش‌های مهم آن برای شما قرار می‌گیرد:

1- عنوان Vampyr یک بازی جهان‌باز کامل نیست و می‌توان از آن با عنوان یک عنوان نیمه‌جهان‌باز یاد کرد. به طوری که در ابتدای بازی تنها بخشی از شهر لندن برای شما باز است و در طول روند بازی و پیشروی در داستان، سایر مناطق شهر نیز باز خواهد شد.

2- یکی از خلاقیت‌های جالب سازندگان در بازی، قراردادن شهروندان ویژه است. بازی در شهر لندن روایت می‌شود، لندنی که اسیر یک بیماری واگیردار شده و اکنون به شهری نیمه مرده تبدیل شده است. در این شهر 600 شهروند ویژه وجود دارد که هر یک از آن‌ها اخلاق، شغل، سیاست، خانواده و اطرافیان مختص به خود را دارند. نوع کنش و رفتار شما با این شهروندان، کشتن آن‌ها و … بر روی روند بازی و تعامل شما با شهر لندن تاثیر مستقیم دارد. این مورد باعث می‌شود بیش از عناوین دیگر بر روی نوع رفتار با مردم دقت داشته باشید.

3- Vampyr سعی کرده است که یک بازی نقش‌آفرینی-RPG خالص باشد و شما در تک تک لحظات بازی پاسخگو اعمال خود باشید. در طول بازی به مانند سایر آثار نقش آفرینی، مردمی هستند که به شما ماموریت می‌دهند و اگر هر یک از این افراد را بکشید به طور کامل مراحل آن شخص نیز بسته می‌شود. همچنین شهر لندن به مناطق مختلفی تقسیم شده که شما در طول روند بازی توانایی در کنترل گرفتن آن‌ها را خواهید داشت. حال سیاستی دوگانه برای کنترل این شهر‌ها وجود دارد. راه اول کشتن مردم و سیاستی خصمانه است و راه دوم کنترل از راه مدیریت و دوستی. اگر راه اول را انتخاب کنید این احتمال وجود دارد که منطقه به طور کامل متروکه شود و در کنترل خوش‌آشام‌ها قرار گیرد. بازی سعی در این دارد که بخوبی حس یک عنوان عمیق را به شما ارائه دهد.

4- داستان بازی در قرن 19 و در شهر لندن روایت می‌شود، جایی که یک نوع بیماری مرموز از نوع آنفولانزا مردم شهر را به کام مرگ و دیوانگی کشانده است و در این شرایط دکتر رید به دنبال یافتن علت شیوع این بیماری است. نکته مهم این است در چنین فضایی دکتر رید نیز به یک نوع بیماری دیگر مبتلا شده و از طرفی ویژگی‌های یک خون‌آشام را بدست آورده. حال بُعد خون‌آشامی دکتر رید نیز به سه دسته تقسیم می‌شود. دسته اول shadow یا سایه نام دارد که با قرارگیری در این دسته شما مهارت‌هایی برای کار مخفی‌کاری را خواهید داشت. دسته دوم instinct یا غریزه نام دارد که مهارت‌هایی بر پایه خشونت‌های ذاتی یک خوش‌آشام را به تصویر می‌کشد. در این نوع مبارزه، با چنگال و مبارزات تن به تن خونین می‌توانید دشمنان را از بین ببرید. اما دسته نهایی blood یا خون است که همانطور که از نامش بر می‌آید خونین‌ترین نوع مبارزات و مهارت است که در آن توانایی کشتن مردم و دشمنان به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن را خواهید داشت.

در نهایت اگر شما از علاقه‌مندان به بازی Vampyr هستید، می‌توانید این بازی را در پاییز سال آینده بر روی PS4، PC و یا Xbox One تجربه کنید.

پردیس گیم

insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *