به تازگی گزارشات بسیار زیادی از مشکلات باتری آیفون 6 اس به گوش می‌‌رسد. در حقیقت چند ماه است که در حال انتشار خبرهای گوناگون در مورد نقص‌های مختلف باتری این گوشی هستیم. تا به امروز که گزارشی در مورد انفجار آیفون 6 اس به دستمان رسید. با گجت نیوز همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

انفجار آیفون 6 اس در حالی است که اخیرا گزارش‌های بسیاری از مشکل باتری آن منتشر شده بود

شاید سوال بسیاری از کاربران این باشد که چرا این روزها خبرهای بسیار زیادی در مورد آیفون 6 اس و باتری آن در حال انتشار است؟ در واقع خود ما نیز از این موضوع بی‌اطلاع هستیم. یک روز خبر می‌رسد که مشکل باتری آیفون 6 اس به خاطر هوای اضافی وارد شده به بخش باتری آن در هنگام تولید گوشی بوده است. روز دیگر نیز گزارشاتی از اشتباه نشان دادن میزان درصد باتری دستگاه به گوش می‌رسد. این که با رسیدن شارژ دستگاه به 30 درصد، آیفون خاموش خواهد شد. از طرفی زمانی که دیوایس را به شارژر وصل می‌کنیم، به جای که شارژ آن از صفر درصد شروع به افزایش کند، از همان 30 درصد ارتقا می‌یابد! شرکت اپل در این زمینه رسما اعلام کرد که آیفون‌های این‌چنینی را بدون هیچ حرف و حدیثی به طور رایگان تعویض خواهد کرد. گاهی اوقات نیز گزارش انفجار آیفون 6 اس است که خبرساز می‌شود.

هر چه که باشد حالا می‌دانیم که مشکل باتری آیفون 6 اس کاملا جدی است. این موضوع تا جایی برای کاربران ترسناک شده است که در شبکه‌های اجتماعی آن را با هشتگ Batterygateمی‌شناسند. هر چه که باشد هنوز اطلاعات دقیق و جامعی از دلیل انفجار آیفون 6 اس در دسترس نیست. تماس هوای اضافی با باتری گوشی نیز نمی‌تواند دلیل خوبی باشد، زیرا به تازگی معلوم شد که آیفون‌هایی که در این پروسه حضور نداشتند نیز دچار مشکلاتی شده‌اند.

انفجار آیفون 6 اس پس از شارژ؛ آیا داستان نوت 7 برای اپل نیز در حال تکرار است؟! (3)

انفجار آیفون 6 اس پس از شارژ؛ آیا داستان نوت 7 برای اپل نیز در حال تکرار است؟! (1)

در هر صورت امروز یکی از کاربران آیفون 6 اس خبر از انفجار گوشی خود داد. داستان از این قرار است که این اسمارت فون در ابتدای کار در حال شارژ بود. سپس کاربر شارژر را از پریز برق جدا می‌کند و در حالی که گوشی در میان دستانش قرار گرفته بود، دودی غلیظ از آن خارج شد و سپس آتش گرفت. کاربر با دیدن این صحنه سریعا دستگاه را بر روی زمین انداخت.

همان‌طور که در تصاویر بالا مشاهده ‌می‌کنید، آتش‌سوزی باعث شده است کل باتری دستگاه تخریب شده و پنل قدامی آن از بخش خلفی و بُرد گوشی جدا شود. هنوز اطلاعات دقیقی از برنامه این کاربر برای آینده در دسترس نیست. این که آیا او مستقیما با شرکت اپل این موضوع را در میان خواهد گذاشت، یا این که به یک وکیل مراجعه کرده و از اپل شکایت خواهد کرد. هر چه که باشد فعلا کاربر آیفون 6 اس هیچ اشاره به این موضوع نداشته که آیا انفجار این گوشی باعث صدمه یا آسیب جانی به او شده است یا نه. در هر حال در آینده نزدیک خبرهای بیشتری در مورد واکنش اپل به این موضوع و دیگر جوانب انفجار  آیفون 6 اس منتشر خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

منبع : گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *