بازی‌های ویدیویی باعث خشونت نمی‌شوند

صنعت بازی‌های ویدیویی در رسانه‌ها به عنوان موضوعی داغ و مهم مطرح شده است، اگرچه برخی از داستان‌های مخرب به خشونت حاصل از آن‌ها اشاره می‌کنند. خیلی از رسانه‌ها بازی‌های ویدیویی را به عنوان یک مشکل مطرح کرده‌اند. برای ده‌ها سال بازی‌های ویدیویی قربانی اتهامات مختلف مانند خشونت‌آمیز بودن شده است اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که میان بازی‌های ویدیویی و خشونت هیچ ارتباطی وجود ندارد.

به نقل از Comicbook، دانشگاه بریتانیایی “یورک” مدتی می‌شود که بر روی ارتباط خشونت و بازی‌های ویدیویی تحقیقی جامع انجام می‌دهد که شامل دو آزمایش مختلف می‌شود. حدود 3000 نفر داوطلب در این آزمایش حضور داشتند، برای همین این یکی از بزرگ‌ترین آزمایشات در زمینه بازی‌های ویدیویی می‌باشد.

نتیجه آزمایش نشان داد هیچ مدرکی وجود ندارد که از موضوع خشونت بر گرفته از بازی‌ها حمایت کند. اگرچه برخی از افراد در مسابقه‌های آنلاین کمی عصبانی می‌شوند اما به طور کلی میزان خشونت ناشی از این بازی‌ها بسیار تا بسیار کم است.

در جریان این تحقیقات و در نتیجه اعلام شد که بیشتر حوادث ناگواری که در محیط اطراف ما و در رابطه بازی‌های ویدیویی رخ می‌دهد علتش بد بودن آن شخص است و نه این بازی‌ها.

البته باید بدانید که این آزمایشات به وسیله‌ بازی‌های آسان و درجه سنی پایین نبوده است. در این آزمایشات افراد داوطلب عناوینی را تجربه می‌کردند که در آن بیشترین میزان کشتار و خشونت رخ بدهد، حال چه آن‌ها بازیکنی حرفه‌ای بودند و یا آماتور در هر صورت هفته‌ای حداقل یکبار به بازی کردن می‌پرداختند. اما مطمئن باشید از آن ‌جایی که اتهامات به این صنعت خلاق ادامه دارد این آخرین آزمایش نخواهد بود.

تانی کال

پردیس گیم

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *