شرکت سوپردیتا، امروز آمار فروش دیجیتالی بازی‌ها در ماه مارس ۲۰۱۷ را منتشر کرد که همانند بسیاری از آمارهای مشابه از جمله NPD، باز هم شاهد صدرنشینی بازی Ghost Recon Wildlands در میان‌ بازی‌های کنسولی هستیم.

به طور کلی، فروش دیجیتالی بازی در ماه مارس ۲۰۱۷ نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۶، با رشدی ۷ درصدی مواجه شده و رقم ۸ میلیارد دلار را به ثبت رسانده است. سهم افزایش فروش بازی‌های موبایل با توجه به رشد ۱۳ درصدی نسبت به سال قبل، بسیار قابل توجه بوده است. در سمت دیگر، فروش بازی‌های پلتفرم پی‌سی هیچ تغییر چندانی نداشته و ثابت بوده است.

در آمریکا، فروش نسخه دیجیتالی بازی‌ها با افزایش ۱۵ درصدی در ماه مارس روبرو شد و رقم درآمد به دست آمده از ۱.۴۶ میلیارد دلار عبور کرد. در حالی که در ماه مارس سال گذشته میلادی ارزش این معاملات به ۱.۲۷ میلیارد دلار می‌رسید.

باید اشاره کرد که برای اولین بار، سود بدست آمده توسط بازی Overwatch، از کل فروش نسخه پی‌سی بازی Counter-Strike: Global Offensive از ابتدای انتشارش تاکنون، کمتر بود. در سمت دیگر اما؛ افزایش فروش نسخه دیجیتالیبازی Mass Effect: Andromeda، نسبت به Mass Effect 3 که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده بود، کمتر از ۱۰ درصد است و این در حالی است که همه ما می‌دانیم بازار فروش بازی‌ها به صورت دیجیتالی در این ۵ سال چقدر رونق یافته است. فروش نسخه پی‌سی بازی Mass Effect Andromeda در ماه انتشارش از فروش ۳۴۹ هزار واحدی Mass Effect 3 در بازه مشابه نیز کمتر بوده است. در پلتفرم موبایل هم بازی Hearthstone توانست فروش خود را نسبت به ماه فوریه دوبرابر کند. البته این اتفاق به لطف پیش‌فروش بسته الحاقی جدید بازی میسر شد.

در میان کنسول‌‎ها، همانطور که اشاره شد بازی Ghost Recon: Wildlands صدرنشین این ماه بود که توانست ۸۰۰ هزار نسخه روی کنسول‌ها و ۴۰۰ هزار نسخه هم روی پلتفرم پی‌سی فروش داشته باشد.

در جدول فروش مربوط به کنسول‌ها دو بازی از سری Call of Duty هم دیده می‌شود که هر دو پایین‌تر از Battlefield 1 قرار گرفته‌اند. انحصاری جدید پلی‌استیشن 4، بازی Horizon: Zero Dawn، هم توانست در رتبه چهارم جای گیرد. Mass Effect: Andromeda نیز جایگاهی بهتر از نهم به دست نیاورد.

در زیر می‌توانید شاهد جدول فروش دیجیتالی بازی‌ها به تفکیک پلتفرم‌های مختلف در ماه مارس باشید.

رتبه پی‌سی کنسول موبایل
۱ League of Legends Ghost Recon: Wildlands Clash Royale
۲ Crossfire FIFA 17 Monster Strike
۳ Dungeon Fighter Online Battlefield 1 Mobile Strike
۴ New Western Journey Online II Horizon Zero Dawn Game of War: Fire Age
۵ World of Tanks Grand Theft Auto V Clash of Clans
۶ World of Warcraft Call of Duty: Infinite Warfare Fate/Grand Order
۷ Counter-Strike: Global Offensive Call of Duty: Black Ops III Honour of Kings
۸ Overwatch Destiny Pokemon GO
۹ Lineage I Mass Effect: Andromeda Fantasy Westward Journey
۱۰ Ghost Recon: Wildlands ARK: Survival Evolved Lineage 2 Revolution

zoomg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *