خانه ورزش اخبار ورزش رد پای جادوگری در مشهد؛ مدیر باشگاه در کیسه فریزر دعا می‌خواند

رد پای جادوگری در مشهد؛ مدیر باشگاه در کیسه فریزر دعا می‌خواند

0
مشهد

رد پای جادوگری در مشهد؛ مدیر باشگاه در کیسه فریزر دعا می‌خواند

یکی از پر سر و صداترین پرونده‌های جادوگری در فوتبال ایران، سال ۸۸ در باشگاه ابومسلم باز شد. در آن زمان باشگاه، به فردی به نام م.ز سپرده شده بود و بعضی از نزدیکان تیم، ادعا می‌کردند او با ستاره شناسی و مسائل اینچنینی در کار سرمربی دخالت می‌کند و ترکیب تیم را می‌چیند. او در همان سال پایش به دادگاه هم کشید.

رمضان شکری مربی پیشین ابومسلم، که در آن زمان افشاگری گسترده‌ای در مورد این ماجرا انجام داد، به سایت نود می‌گوید مدیر باشگاه، شخصا بعضی بازیکنان را به ترکیب اصلی اضافه یا کم می‌کرد: «من از تیم جدا شده بودم اما با بچه‌ها در ارتباط بودیم. بچه‌ها زنگ می‌زدند و می‌گفتند آقای م.ز می‌گوید امروز این با این در ترکیب باشد بهتر است. چون ستاره‌شان به هم می‌خورد. اسم مادر بچه‌ها را سوال می‌کرد و می‌گفت ستاره این دو نفر بهم می‌خورد و باید کنار هم بازی کنند. بعد بچه‌ها اعتراض می‌کردند که پست این دو نفر به هم نمی‌خورد، مدیر باشگاه می‌گفت مهم نیست این دو نفر باید کنار هم باشد چون طالع‌شان با هم خوب است.»

به گفته شکری، مدیر باشگاه حتی در رختکن قبل از بازی هم حضور فعالی داشته است: «قبل از بازی داخل رختکن تیم می‌رفت، وردی می‌خواند و کارهای اینچنینی می‌کرد. آن زمان ادعا کرده بود تیم را قهرمان می‌کنم. سیر نزولی تیم هم از همان زمان شروع شد و در نهایت سقوط کرد.»

یکی از فعالین رسانه‌ای نزدیک به باشگاه هم توضیحات جالبی در مورد اتفاقات داخل رختکن ابومسلم در آن زمان می‌دهد: «مدیر باشگاه از ستاره شناسی یا حروف ابجد، بعضی مسائل را به گفته خودش می‌داد و موکل می‌گرفت. یکی از بازیکنان را در زمین، به عنوان موکل انتخاب می‌کرد. مثلا موکل اجنه. آن بازیکن باید تحت هر شرایطی در زمین باشد. قبل از بازی، دعایی در چند کیسه فریزر می‌خواند و داخل رختکن می‌گذاشت. بین دو نیمه در پلاستیک‌ها را باز می‌کرد تا بازیکن‌ها که وارد رختکن شدند هوای داخل پلاستیک‌ها وارد وجودشان شود. آقای عزیزی این مسائل را کاملا به یاد دارد و درباره‌اش حرف زده است.»

بازیکن که موکل مدیر در زمین بود، هر بازی عوض می‌شد: «در آن دوره، آقای حنطه سرمربی تیم بود. مدیر باشگاه هر بازی، یک نفر را به عنوان موکل انتخاب می‌کرد. آن فرد هم حتما باید در زمین به میدان می‌رفت. فرقی نمی‌کرد چه بازی و در چه شرایطی باشد.»

تانی کال

برنامه نود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *