چند هفته ی پیش کمپانی شیائومی عرضه ی آپدیت MIUI جدیدی را برای دستگاه های خود آغاز کرد که این آپدیت با شماره ی ورژن ۸٫۲ به همراه خود قابلیت ها و باز طراحی های جدیدی را می آورد. اما در حالی که دیگر دستگاه ها در حال دریافت این آپدیت جدید بودند، گوشی Xiaomi Mi 5 از میان آن ها جا مانده بود. اما به نظر می رسد که سر آخر این اتفاق به دلیل خوبی بوده است. زیرا که هم اکنون Xiaomi Mi 5 کار دریافت آپدیت را دریافت کرده است ، اما به همراه ارتقا به نسخه ی هفتم اندروید نوقا!

این برای صاحبان گوشی های Mi 5 به این معنی بوده که در حال حاضر آن ها تنها دارندگان گوشی های شیائومی بوده که اندروید ۷ نوقا را بر روی دستگاه خود اجرا می کنند. جدا از تمامی قابلیت های جدید و هیجان انگیزی که اندروید نوقا به همراه خود می آورد، Miui 8.2 خود نیز به همراه قابلیت های جذاب خود عرضه می شود.

اول از همه یک مرکز امنیتی جدید برای گوشی هوشمند، پشتیبانی برای اتوماسیون وظایف IFTTT، و یک دستیار دسکتاپ جدید. شیائومی همچنین صدا های سیستمی جدیدی افزوده است که زمانی که از صفحه نمایش اسکرین شات می گیرید، گوشی را قفل می کنید و یا قفل آن را باز می کنید و هنگامی که دستگاه در حال شارژ می باشد ، استفاده می شوند. همچنین چند صدای زنگ جدید نیز به همراه آپدیت افزوده می شود. همچنین نوار اعلانات نیز در این آپدیت باز طراحی شده است.

این آپدیت جدید ۱٫۳ گیگا بایت حجم دارد و در صورتی که از ROM چین استفاده می کنید ، می توانید هم اکنون این آپدیت را به صورت دستی نیز دانلود نمایید. هنوز هیچ خبری از زمان انتشار ورژن Global این آپدیت منتشر نشده است اما امید می رود که عرضه ی آن نیز زیاد طول نخواهد کشید.

این آپدیت جدید Xiaomi Mi 5 را به یکی از مفرون به صرفه ترین پرچم داران بازار تبدیل می کند که بر روی خود اندروید ۷ نوقا را اجرا می نماید. در حال حاضر می توانید این گوشی هوشمند را با قیمتی حتی کم تر از گوشی Nokia 6 خریداری نمایید.

تکفارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *