با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، شرکت بزرگ اکتیویژن (Activision) موفقیت‌های جالب و تحسین‌برانگیزی را به دست آورده است!

دو بازی این شرکت یعنی Call of Duty: WWII و Destiny 2 به ترتیب پرفروش‎ترین بازی‎های منطقه آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۷ بوده‌اند و البته اساس این محاسبه، میزان سودآوری بازی‌های عرضه شده در سال ۲۰۱۷ بوده است. بازی Call of Duty: WWII که توسط استودیوی اسلج همر گیمز (Sledgehammer Games) و با همکاری استودیوی ریون سافتور (Raven Software) ساخته شده، جدیدترین نسخه از سری قدیمی و ریشه‌دار Call of Duty است که پس از گذشت سال‌ها و در واقع پس از عرضه بازی Call of Duty: World at War، اولین بار است که به دوران جنگ جهانی دوم بازگشته است. با توجه به اینکه این بازی هم در سال ۲۰۱۷ پرفروش‌‎ترین بازی در آمریکای شمالی بوده، این نهمین سال متوالی است که یک نسخه از سری Call of Duty به عنوان پرفروش‌ترین بازی کنسولی در آمریکای شمالی لقب می‌گیرد. در مقیاس جهانی هم بازی Call of Duty: WWII از زمان عرضه در ماه نوامبر، ۱ میلیارد دلار درآمدزایی داشته است.

بازی Destiny 2 هم علاوه بر اینکه دومین بازی پرفروش سال ۲۰۱۷ در منطقه آمریکای شمالی بوده و از لحاظ تعداد نسخه به فروش رسیده هم از نسخه قبلی خود جلو زده، توانسته موفق‌ترین بازی تاریخ اکتیویژن روی رایانه‌های شخصی در زمان عرضه باشد. حالا که در حال بررسی عناوین اکتیویژن، هستیم، بد نیست گریزی هم به یکی دیگر از عناوین موفق این شرکت بزنیم.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy که توسط اکتیویژن انتشار یافته، توانسته تبدیل به پرفروش‌ترین بازی بازسازی شده کنسول پلی‌استیشن ۴ شود. این عنوان بازسازی شده توسط استودیوی وایکریس ویژنز (Vicarious Visions) ساخته شده و شامل سه نسخه اول سری Crash Bandicoot است. هنوز مشخص نیست که آیا این بازی را می‌توان در بین ۱۰ بازی پرفروش سال جای داد یا خیر ولی با توجه به عدم صحبت اکتیویژن در این باره، احتمالاً این بازی جایی در بین لیست ۱۰ بازی پرفروش سال ۲۰۱۷ در منطقه آمریکای شمالی ندارد.
گیمفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *