وان پلاس 5T

وان پلاس 5T سریع‌ترین گوشی دنیا است؟

وان پلاس یک شرکت تولید کننده گوشی هوشمند چینی است که به تازگی گوشی جدید با نام وان پلاس ۵T روانه بازارهای جهانی کرده و مدعی شده که این گوشی سریع‌ترین گوی دنیا است. این شرکت امروز گوشی هوشمند پرچمدار وان پلاس ۵Tرا معرفی کرده و به لطف برخورداری از حاشیه صفحه نمایش بسیار ناچیز و اندک این گوشی خیلی به‌روز و امروزی و خواستنی به نظر می‌رسد.

گوشی وان پلاس ۵T که با شعار تبلیغاتی «یک چهره جدید» ارایه شده به یک صفحه نمایش شش اینچی با میزان وضوح ۱۰۸۰ در ۲۱۶۰ پیکسل مجهز است. گذشته از طراحی تازه گوشی وان پلاس ۵T، این گوشی تفاوت چندانی با گوشی وان پلاس ۵ ندارد چراکه مجهز به پردازنده اسنپ دراگون ۸۳۵ و شش یا هشت گیگابایت (بسته به نوع مدل) مشابه است. با این همه، دست‌اندرکاران شرکت وان پلاس ادعا می‌کنند که گوشی وان پلاس ۵T سریع‌ترین گوشی هوشمندی است که تاکنون ساخته شده است زیرا می‌گویند که متشکل از ترکیب سخت‌افزاری قدرتمندی است و از لحاظ نرم‌افزاری برخوردار از سیستم عامل اکسیژن (مبتنی بر اندروید ۷.۱ نوقا) است.

در صفحه رسمی توئیتر شرکت وان‌پلاس در این باره آمده است:

«هیچ گوشی هوشمندی در اجرای برنامه‌های کاربردی و انواع بازی از لحاظ سرعت به گوشی وان پلاس ۵T نمی‌رسد. زمانی که کاربر گوشی وان پلاس ۵T را در دست بگیرد و سرعت و روانی کار آن را تجربه کند، مشکل بتواند خود را قانع کند که گوشی دیگری را مورد استفاده قرار دهد.»

وان پلاس 5T سریع‌ترین گوشی دنیا است؟

نکته این ادعا در این است که گفته نشده «هیچ گوشی هوشمند اندرویدی دیگری» بلکه به شکل کلی به همه گوشی‌های هوشمند اشاره شده است و آشکارا سر این سخن در خصوص سریع‌ترین گوشی جهان متوجه گوشی‌های آیفون از قبیل آیفون X، آیفون ۸ و  آیفون ۸ پلاس هم هست. البته در حال حاضر نمی‌توان خلاف ادعای شرکت وان‌پلاس را ثابت یا ناقض کرد جز این که گوشی وان پلاس ۵T را مورد آزمایش قرار داد و به چشم خود دید که تا چه اندازه ادعای مطرح شده درست و اصولی است.

وان پلاس 5T

تانی کال

برگرفته از phonearena

آی تک

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *