خانه تکنولوژی اخبار شبکه اینترنت اشیا با همکاری پارس نت و سیگفاکس در 12 شهر ایران راه‌اندازی می‌شود

شبکه اینترنت اشیا با همکاری پارس نت و سیگفاکس در 12 شهر ایران راه‌اندازی می‌شود

0

اخیرا شرکت‌های پارس نت و سیگفاکس (Sigfox) فرانسه قرارداد همکاری مشترکی را امضا کردند و بر اساس آن، شبکه اینترنت اشیا (IOT) با استفاده از فناوری LPWAN تا تیرماه سال آینده در 12 شهر بزرگ ایران راه‌اندازی می‌شود. به این ترتیب با آغاز اجرای این پروژه، ایران هم به شبکه بین‌المللی اینترنت اشیا می‌پیوندد.

پارس نت یکی از اعضای گروه شرکت‌های پارسیان لین است که در حوزه اینترنت اشیا فعالیت می‌کند. سیگفاکس فرانسه نیز پیش از این در 30 کشور جهان در زمینه اینترنت اشیا فعال بوده و اکنون طی یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد که ایران به عنوان کشور سی و یکم به شبکه اینترنت اشیا Sigfox متصل خواهد شد.

احمدجعفرآبادی، مدیرعامل پارس‌نت در مورد قرارداد همکاری پارس‌نت و سیگفاکس فرانسه و گسترش شبکه اینترنت اشیا در کشور گفت:

پارس‌نت با توجه به قدرت اجرایی خود و امکاناتی که در اختیار دارد، می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن، شرکت‌های تجاری و مصرف‌کنندگانی که به شبکه اینترنت اشیا نیاز دارند را به خواسته خود برساند. این شبکه دریچه‌ای نو به دنیای اقتصادی متفاوتی است که در آن سرعت، کاهش مصرف انرژی و هزینه در اولویت هستند و کسب‌ و کارهای ایرانی با استفاده از این شبکه جهانی، فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی خود را وارد مرحله‌ای جدید می‌کنند.

شبکه اینترنت اشیاپارسان‌لین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای ارائه‌کننده سرویس‌ های اینترنتی در کشور، همواره تلاش می‌کند تا سطح خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را ارتقا داده و ظرفیت‌های این بازار را روز به روز گسترش دهد. این بار گروه پارسان‌ لین توسط پارس‌ نت وارد شبکه اینترنت اشیا می‌شود تا بستری مناسب برای این فناوری روز و پیشرفته در ایران ایجاد کند.

پارس‌ نت برای همین منظور با سیگفاکس، از پیشروان این صنعت در دنیا، وارد بازار ایران شده است تا سرویس در سطح جهانی، کم‌هزینه و پربازده ایجاد کند. سیگفاکس اولین شبکه جهانی اینترنت اشیا را ایجاد کرده است. پارس‌نت مجری انحصاری این طرح در کشور بوده و صاحبان کسب و کارها و مصرف‌کنندگان این حوزه از این پس می‌توانند بدون نیاز به برپاسازی اتصالات، شبکه داده‌ها و اطلاعات خود را در کنار انبوه داده دیگران منتشر کنند.

مقام اجرایی سیگفاکس در مورد همکاری با پارس‌ نت می‌گوید:

سیگفاکس و پارس‌ نت تلاش می‌کنند تا دروازه‌ای جدید را به سوی کسب‌ و کارهای نوین در ایران باز کنند. این دروازه به آن‌ها اجازه می‌دهد تا درآمد بیشتری از روش‌های جدیدی که پارس‌نت پیش رویشان قرار می‌دهد، کسب کنند. پارس‌ نت شرکای تجاری بسیاری دارد که مشتاق این خدمات هستند. در کنار این شرکا، استارت‌ آپ‌ها قرار دارند که به دنبال راه‌حل‌های اینترنت اشیا برای کسب و کار خود هستند.

پتانسیل ایران برای پیوستن به شبکه اینترنت اشیا

وی در مورد پتانسیل بازار ایران اضافه کرد که ایران در بین کشورهای منطقه از نظر اقتصادی رشدی سریع دارد. سیگفاکس معتقد است که ایران به سرعت می‌تواند وارد حوزه اینترنت اشیا (IoT) شود و شرکت‌های این کشور به خوبی از اهمیت فناوری‌های روز دنیا نظیر اینترنت اشیا آگاه‌ هستند و علاقه زیادی دارند تا از این طریق برای خود ارزش افزوده ایجاد کنند. هدف سیگفاکس از همکاری با پارس‌ نت، توسعه و ایجاد بستر مناسب برای استفاده اینترنت اشیا و شناختن مزایای خدماتی هستند که به همراه می‌آورد.

راه‌حل‌های سیگفاکس و پارس‌ نت در حوزه اینترنت اشیا (IoT) برای کاربردهای متعددی در زمینه شهر هوشمند، حمل‌ونقل، لاجستیک، کنترل دارایی‌ها، راه دور، اندازه‌گیری هوشمند و بسیاری کاربردهای دیگر ارائه می‌شود و افراد و صاحبان کسب و کارها می‌توانند برای پروژه‌های خود در این حوزه از خدمات ارتباطی سیگفاکس و پارس‌ نت استفاده کنند.

گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *