اینترنت

500 میلیارد تومان کمک برای کسب و کارهای نوپا

وزیر ارتباطات در جدید مصاحبه خود خبر از کمک هزینه 500 میلیاردی برای استارتاپ ها و توسعه اقتصاد دیجیتال کشور خبر دادند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کمک ۵۰۰ میلیارد تومانی به کسب و کارهای نوپا خبر داد و در مورد سند توسعه اقتصاد دیجیتال سخن گفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که رییس جمهور در مورد اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان کمک جهت توسعه خدمات کسب و کارهای نوپا موافقت نموده است. وی در این مورد ادامه داد که آنها در تلاشند تا کشور بتواند تا شش ماه آینده، سند توسعه اقتصاد دیجیتال داشته باشد.

محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اعلام نمود که  تصمیم گرفته شده است که در صورتی که دولت از کسب و کارهای نوپا شکایتی داشته باشد، قبل از مطرح کردن آن شکایت در مراجع قضایی، آن را در کمیته‌ای به مسوولیت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و عضویت نمایندگان وزارت ارتباطات، وزارت کار و معاونت علمی ریاست جمهوری مطرح نماید تا موضوع پیش آمده به درستی و به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد و سپس در صورت نیاز به دستور قضایی ارجاع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که این تصمیم می‌تواند تضمینی برای فعالیت کسب و کارهای نوپا در کشور و پیشرفت هرچه بیشتر آنها باشد.

کمک ۵۰۰ میلیارد تومانی به کسب و کارهای نوپا

محمد جواد آذری جهرمی تاکید نمود که قرار است تا کمک ۵۰۰ میلیارد تومانی در دو سال پیش رو در اختیار کسب و کارهای نوپا قرار گیرد که آقای رییس جمهور نیز در این زمینه موافقت خود را اعلام نموده‌اند. البته قرار است تا این کمک برای برای توسعه خدمات کسب و کارهای نوپا که در حال فعالیت در زمینه شبکه ملی اطلاعات هستند در نظر گرفته شود.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این منابع می‌تواند به صورت مستقیم در اختیار این بنگاه‌ها قرار گیرد  و یا اینکه به صندوق سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر تزریق گردد. محمد جواد آذری جهرمی در ادامه اعلام نمود که قرار است تا سه هفته آینده وزارت ارتباطات با مرکز ملی فضای مجازی در این زمینه تصمیم گیری کنند و به یک جمع‌بندی نهایی دست یابند.

پیشنهاد سند استراتژی ایران در اقتصاد دیجیتال به دولت تا ۶ ماه دیگر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد سند استراتژی ایران در اقتصاد دیجیتال سخن گفت و تاکید نمود که قرار است تا این سند تا شش ماه آینده از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دولت پیشنهاد گردد. به گفته وی این سند در دولت بررسی می‌شود و ادامه داد که هدف آنها از این موضوع این است که کشور ایران تا ۶ ماه آینده سند اقتصاد دیجیتال داشته باشد. وزیر ارتباطات تاکید دارد که با این اقدامات خدمات مورد نیاز کشور نیز تامین خواهد شد.

اقدامات وزارت ارتباطات برای تقویت پیام‌رسان‌های داخلی

محمد جواد آذری جهرمی در ادامه صحبت‌های خود در مورد کمک به کسب و کارهای نوپا در پاسخ به سوالایی در مورد اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تقویت و رشد پیام‌رسان‌های داخلی اعلام نمود که اتفاقات اخیر باعث شدند تا نقاط ضعف و قوت پیام رسان‌های داخلی ارزیابی شود. به گفته وزیر ارتباطات این اتفاقات آزمون خوبی برای پیام‌رسان‌های داخلی بوده است.

وی در ادامه در مورد اقدامات این وزارتخانه اعلام نمود که شورای عالی فضای مجازی در مورد تقویت پیام‌رسان‌های داخلی سند مصوبی دارد که در آن مصوبه تکالیف مختلف دستگاه‌های مورد نظر مشخص شده است. به گفته وی در این بین وظایفی نیز برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است که این وزارتخانه تقریبا عمده وظایف خود را انجام داده است و سایر وظایف باقی مانده نیز به زودی رسیدگی می‌شوند.

محمد جواد آذری جهرمی در پایان تاکید نمود که در مورد کمک به پیشرفت پیام رسان‌های داخلی موضوع اصلی فقط سند نیست بلکه در اینجا موضوع مهمی که مورد بحث است، تکنولوژی است. وی تاکید نمود که استراتژی کشور در این زمینه باید در راستای تقویت شبکه‌های اجتماعی بومی باشد آن هم برای رقابت در بازار و همچنین برای خروج از انحصار شرایط فعلی.

تانی کال

تکراتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *