Avengers: Endgame

Avengers: Endgame رکورد پرفروش‌ترین روز افتتاحیه در تاریخ چین را شکست

اکران «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame) دیزنی و مارول از چهارشنبه شب در چین آغاز شده و در روزهای آینده به سراسر نقاط دنیا می‌رسد تا هواداران پایان ماجرا را پس از یک دهه فیلمسازی مارول ببینند. این فیلم تا جمعه ۲۶ آپریل در آمریکای شمالی به نمایش گذاشته نمی‌شود اما در کشور چین رکوردشکن شده هرچند که تا چند ماه آینده باید منتظر ثبت شدن رکوردهای دیگری هم باشیم.

«انتقام‌جویان: آخر بازی» در روز اول اکرانش در چین ۱۰۷ میلیون دلار فروخته که ۲۸.۱ میلیون دلار آن به اکران‌های نیمه شب اختصاص دارد. این فیلم تا چهارشنبه شب ۵۳۰ میلیون رنمینبی چین (۷۹ میلیون دلار) و در پایان روز اول نمایش ۷۱۹ میلیون رنمینبی معادل ۱۰۷.۲ میلیون دلار بلیت فروشی کرد. «آخر بازی» به کارگردانی «برادران روسو» رکورد ۵۴۷ میلیون رنمینبی فیلم «شکار هیولا ۲» (Monster Hunt 2) را پشت سر گذاشت که البته شامل اکران‌های نیمه شب نمی‌شد اما در طول تعطیلات سال نوی چینی ۲۰۱۸ روی پرده رفت. فیلم‌های «سرنوشت خشمگین» (The Fate Of The Furious) نیز در این کشور در روز اول اکران ۴۸۰ میلیون رنمینبی و «جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) ۴۴۷ میلیون رنمینبی فروخته بودند که هر دوی این رکوردها شامل اکران‌های نیمه‌شب می‌شدند.

پیش‌بینی می‌شود «آخر بازی» در اولین هفته‌ی نمایش در چین بین ۲۵۰ تا ۲۸۰ میلیون دلار فروش کند اگرچه برخی خوش‌بین‌اند که فیلم به رکورد ۳۰۰ میلیون دلاری هم دست یابد. این فیلم در سایت‌های «دوبان» و «مائویان» که نظیر «راتن تومیتوز» عمل می‌کنند به ترتیب امتیاز ۹.۱ و ۹.۳ دریافت کرده که بهترین رکورد در میان عناوین «دنیای سینمایی مارول» به شمار می‌آید. بهترین رکورد پیش از این به «نگهبانان کهکشان» و «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» با امتیاز ۹.۲ اختصاص داشت. این درحالی بود که آخر هفته‌ی افتتاحیه‌ی «آخر بازی» در این کشور شامل تنها یک روز غیر کاری/تعطیل می‌شد، اما هفته‌ی آینده تعطیلات از ۱ تا ۴ می ادامه دارند.

«مائویان» که گزارش داده است ۵۵ درصد مخاطبین مرد و ۴۵ درصد زن بوده‌اند، پیش‌بینی می‌کند که فیلم در پایان به رکورد ۳.۵۸ میلیارد رنمینبی (۵۳۳ میلیون دلاری) برسد. در صورت تحقق این برآورد، «آخر بازی» پرفروش‌ترین فیلم هالیوودی تاریخ در چین و چهارمین فیلم پرفروش این کشور پس از «گرگ جنگجو ۲» (Wolf Warrior 2)، «زمین سرگردان» (The Wandering Earth) و «عملیات دریای سرخ» (Operation Red Sea) خواهد بود.

علاوه بر این پیش‌بینی‌ می‌شود «آخر بازی» در اولین روز نمایش در کره‌ی جنوبی رکورد ۸.۳۹ میلیون دلار را به جا گذارد. این فیلم از روز چهارشنبه در فرانسه، آلمان، ایتالیا، استرالیا و چندین بازار دیگر در جنوب غربی آسیا روی پرده رفته و عملکردش در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

فیلم «جنگ بی‌نهایت» ر سال گذشته در سه روز اول اکران بیش از ۲۵۷ میلیون دلار فروخت و به نظر می‌رسد که «آخر بازی» در روزهای آینده به راحتی از این رکورد عبور کند. این فیلم با استقبال گسترده‌ی منتقدین همراه شده و در حال حاضر از ۲۱۴ نقد ثبت شده در «راتن تومیتوز» امتیاز ۹۶ درصد دریافت کرده است. این در حالی است که «پلنگ سیاه» از مجموع ۴۶۴ نقد در سال ۲۰۱۷ امتیاز ۹۷ درصد دریافت کرده و همچنان بهترین فیلم «دنیای سینمایی مارول» از این حیث است.

فیلم «انتقام‌جویان: آخر بازی» خود را برای افتتاحیه‌ی جهانی بی‌سابقه‌ی ۱ میلیارد دلاری آماده می‌کند. حتی اگر فیلم برادران روسو این رکورد را به ثبت نرساند، برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که فیلم در پایان روز دهم اکران به رکورد ۱.۵ میلیارد دلاری در سراسر جهان خواهد رسید. بلیت‌های پیش‌فروش شده‌ی فیلم برای اکران در سراسر دنیا از جمله سالن‌های آیمکس BFI در لندن به اتمام رسیده و به گزارش «اپلادینس» ظرفیت دست کم ۱۷۵ سالنی که فیلم را چهارشنبه شب در بریتانیا به نمایش می‌گذارند تکمیل شده است. بنابراین رکورد افتتاحیه‌ی جهانی ۱ میلیارد دلاری برای بیست و دومین فیلم «دنیای سینمایی مارول» دور از دسترس نیست.

بیست و یک فیلم «دنیای سینمایی مارول» تاکنون ۱۸.۶ میلیارد دلار در سراسر دنیا فروخته‌اند که ۵ میلیارد دلار آن به چندگانه‌ی «انتقام‌جویان» اختصاص دارد.

«انتقام‌جویان: آخر بازی» که هم اکنون با کیفیت پرده‌ای از ۳۰نما در دسترس قرار گرفته، جمعه ۲۶ آپریل در آمریکا اکران می‌شود. بنابراین باید منتظر انتشار کیفیت‌های بهتری از این فیلم در آن روز باشیم. «برادران روسو» چند هفته‌ قبل با انتشار نامه‌ای سرگشاده از هواداران درخواست کرده بودند که پس از تماشای فیلم حوادث را برای دیگران فاش نسازند. حساب توئیتر تمام شخصیت‌های فیلم نیز روز چهارشنبه با انتشار پوستری بر این خواسته تأکید کردند.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *