ربات‌های تلگرامی را می‌توان به‌جرئت از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قابلیت‌های تلگرام دانست که از زمان ارائه تاکنون، با استقبال زیاد کاربران مواجه شده‌اند. در حال حاضر تلگرام تعداد بسیار زیادی ربات دارد که در میان آن‌ها موارد بسیار کاربردی و جالبی می‌توان پیدا کرد. Mp3Toolsbot یکی از این ربات‌ها است که ابزارهای کاربردی و کاملی در رابطه با فایل‌های موزیک در اختیار شما قرار می‌دهد.

مهم‌ترین کاربرد Mp3Toolsbot، تبدیل فایل‌های Mp3 به Voice است. به کمک این ربات شما می‌توانید فایل‌های Mp3 را به Voice تبدیل کنید. این تبدیل، هیچ تأثیری در کیفیت موزیک نمی‌گذارد؛ اما به دلیل تغییر فرمت (OGG)، کاهش حجم چشمگیری برای شما همراه خواهد داشت. برای مثال ما یک موزیک ۱۱ مگابایتی را به ویس تبدیل کردیم و حجم آن به ۲.۳ مگابایت کاهش پیدا کرد. این در حالی است که با مقایسه‌ی دو نسخه‌ی ۱۱ و ۲.۳ مگابایتی، هیچ‌گونه کاهش کیفیتی را (حداقل در اسپیکر موبایل) شاهد نبودیم. به این ترتیب، از این پس می‌توانید به‌جای دانلود فایل‌های موزیک با حجم‌های بالا، ابتدا آن‌ها را توسط این ربات تبدیل به ویس کنید و سپس دانلود کنید تا بتوانید موزیک را با همان کیفیت ولی با حجم بسیار کمتر گوش دهید. برای این امر، کافی است فایل موزیک مورد نظر را به این ربات ارسال کنید، سپس گزینه Voice Converter و بعد از آن گزینه Save را انتخاب کنید. در چند ثانیه فایل تبدیل‌شده برای شما ارسال خواهد شد.

Mp3Toolsbot دارای ۳ ابزار کاربری دیگر نیز هست که به‌طور مختصر آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

Tag Editor: توسط این امکان، می‌توانید تگ فایل‌های موزیک را تغییر دهید. البته این امکان چندان گسترده نیست و تنها قادر به تغییر نام آهنگ و نام خواننده است. فایل موزیک مورد نظر را به ربات ارسال کنید، بعد از انتخاب این گزینه، نام آهنگ و خواننده را به شکل Ahang:Khanande ارسال کنید. سپس گزینه Save را انتخاب کنید تا فایل تغییر داده‌شده برای شما ارسال شود. (مثال–> MohsenChavoshi:FandakeTabDaar)

Mp3 Cutter: این ابزار که می‌تواند بسیار کاربردی باشد، بخش دلخواه شما را از موزیک جدا و به‌صورت فایل جداگانه برایتان ارسال خواهد کرد. برای مثال فرض کنید قصد ارسال بخش خاصی از یک موزیک را برای شخصی دارید یا می‌خواهید قسمت بخصوصی از یک موزیک را برای استفاده به‌عنوان زنگ موبایل جدا کنید. از این پس کافی است موزیک مورد نظر را در این ربات آپلود یا فوروارد کنید و ثانیه شروع و پایان بخش مورد نظر را وارد کنید تا بعد از لمس گزینه Save، بخش برش داده‌شده را دریافت کنید. زمان شروع و پایان را باید بر حسب ثانیه و با فرمت X:Y برای ربات ارسال کنید. برای مثال اگر قصد برش دادن بخش ۰۰:۵۰ تا ۰۱:۲۰ از یک موزیک را دارید، کافی است دستور ۵۰:۸۰ را برای ربات ارسال کنید.

Album Art: بخش آخر که می‌تواند برای بسیاری از کاربران حساس در مورد شخصی‌سازی کاور آهنگ‌، کاربردی باشد؛ Album Art همان عکس مربع شکلی است که هنگام پخش موزیک در پلیرها نمایش داده می‌شود. اگر بنا به هر دلیلی قصد تعویض آن را دارید، دیگر نیازی به نرم‌افزارها یا اپلیکیشن‌های جداگانه ندارید. کافی است آهنگ مورد نظر را در این ربات آپلود یا فوروارد کنید. بعد از آن، عکس مورد نظر را برای ربات بفرستید تا به‌عنوان Album Art موزیک تنظیم شود. در نهایت با لمس گزینه Save فایل تغییر داده‌شده را دریافت کنید.

برای استفاده از این ربات به آیدی Mp3Toolsbot@ پیام دهید یا روی این لینک کلیک کنید.

تذکر: از آنجا که اکثر ربات‌های تلگرامی توسط سرورهای شخصی میزبانی می‌شوند؛ ممکن است سرور مورد نظر کیفیت لازم یا ظرفیت بالایی نداشته باشد و در برخی مواقع شما را با عدم پاسخ‌دهی ربات به دستورها مواجه کند. اگر در استفاده از Mp3Toolsbot نیز به چنین مشکلی برخوردید، لازم است کمی صبر کنید و سپس دوباره امتحان کنید.

zoomit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *