One Strange Rock

مستند «One Strange Rock»؛ مستندی بسیار متفاوت درباره کره زمین

شبکه تلویزیونی «NatGeo» با پروژه عظیم خود با نام «One Strange Rock» پا به برنامه‌های تلویزیونی گذاشته است. مستندی ده قسمتی که قرار است اتفاقات کره زمین را از منظری بسیار متفاوت به مخاطبان نشان دهد. این پروژه در شش قاره و 45 کشور جهان فیلمبرداری شده است و با تکنیک‌های فیلمبرداری خاص خود قرار شده تا نما هایی از زندگی بشر روی زمین را به تصویر بکشد که خیلی کمتر به آن‌ها توجه شده است. اجرا و توضیحات برنامه برعهده «ویل اسمیت» است و «دارن آرونوفسکی» در پشت پرده به عنوان ناظر و تهیه کننده مشغول به کار است. در این مطلب صحبت های سازنده مستند را در این خصوص مشاهده می‌کنید.

  • ایده این پروژه از کجا آمد؟

ایده اصلی آن برای «تیم پاستور» شبکه «NatGeo» می‌باشد. او گفت که می‌خواهد مستندی درباره کره زمین بسازد و ایده‌های مختلفی را در آن به تصویر بکشد. ما ساعت‌ها درباره این ایده صحبت کردیم و به نتایج بهتری دست یافتیم که ما را به سوی ایده های جذاب‌تری سوق دادند. ما به دنبال نشان دادن چیزهای تکراری نیستیم چرا که تاکنون سریال‌ها و مستندهای علمی بسیاری درباره ماهیت کره زمین ساخته شده است و همه با آن آشنایی داریم. ما در این پروژه تصمیم گرفته‌ایم تمام آنچه تاکنون از زمین به ما گفته اند را یکجا به تصویر بکشیم و تصویری در حد و اندازه‌های کره زمین به مخاطبان نشان دهیم. در این مستند نشان خواهیم داد که چگونه تمام اتفاقات کره زمین به یکدیگر مربوطند!

  • شما برای فیلمبرداری این مستند از دوربین های ایستگاه فضایی بین المللی استفاده کرده اید. در این خصوص توضیح دهید.

مسئله ساده ایست. تماشای زمین از فضا بسیار هیجان انگیز است. برای درک بهتر زمین باید از دور به آن نگاه کنید و با فضانوردانی که در فضا مشغول به کارند هم صحبت شوید. وقتی مستند را نگاه کنید متوجه می‌شوید که طرز تفکر و دید تمام فضانوردانی که از آن فاصله به زمین می‌نگرند تغییر کرده است.

تانی کال

30nama

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *