استعداد و خلاقیت

جوراب های رنگارنگ و عجیب نشانه استعداد و خلاقیت

شما از چه نوع جوراب و یا با چه طرحی هایی استفاده می کنید؟ شاید به نظرتان خیلی مهم و ضروری نباشند ولی نشانه هایی در طرح و رنگبندی جوراب نهفته است.

در مورد جوراب چه احساسی دارید؟ بسته به نحوه‌ی دید، آن‌ها می‌توانند مانند یک ضرورت باشند که در آن صورت می‌توان از جوراب سیاه و سفید، آبی یا خاکستری استفاده کرد و یا آن‌ها پنجره‌ای هستند تا شما بتوانید شخصیت و نگرش‌های خود را نشان دهید. آیا بیش از حد دراماتیک و دیوانه کننده به نظر می‌رسد؟ یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که جوراب‌های عجیبی که برای پوشیدن انتخاب می‌کنید، نه تنها در مورد شما چیزهای زیادی را آشکار می‌کنند، بلکه چگونگی دید افراد به شما را نیز تغییر می‌دهند.

شانسی برای نشان دادن پتانسیل بسیار زیاد

هم‌رنگ جماعت شدن چیزی است که بسیاری از ما بر اساس آن زندگی می‌کنیم. نیاز ما به بخشی از جامعه بودن و دور نیفتادن از دیگران به صورت نهادینه در ما وجود دارد و این امر از طرز رفتار، حرف زدن و لباس پوشیدن ما پیداست.

زمانی که کسی اصول معمول جامعه را دنبال نمی‌کند، ممکن است عجیب و غریب و یا دیوانه به نظر برسد. این عادت ماست که چیزهای بیگانه را قبول نکنیم.

با این حال، جوراب یک مسئله کاملاً متفاوت است. جوراب‌ها در پایین شلوار ما هستند؛ بی‌ادعا و تقریباً مخفیانه. آن‌ها آشکارترین لباس ما نیستند، اما پتانسیل بزرگی برای نشان دادن شخصیت ما به هر کسی که متوجه آن می‌شود را دارند.

جوراب‌های عجیب چه چیز شما را نمایان می‌کنند؟

علیرغم نگرش‌ هم‌رنگ شدن ما، یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات، این نظریه را بررسی کرد که افرادی که اصول را دنبال نمی‌کنند می‌توانند به صورت بالقوه دارای موقعیت بالاتر دیده شوند و از لحاظ صلاحیت نسبت به افرادی که با هنجارهای اجتماعی مطابقت دارند، برتر باشند.

پس این چه چیزی در مورد انتخاب شما برای پوشیدن جوراب نئون روشن، رنگین کمانی راه راه یا پلنگی بیان می‌کند؟ این مطالعه نشان داد، افرادی که عمداً تصمیم به پوشیدن جوراب‌های عجیب می‌‌گیرند، به نظر می‌رسد که به چشم دیگران آن‌ها دارای موقعیت چشمگیر و صلاحیت و شایستگی بیشتری هستند. به عبارت دیگر، مردم شما را به عنوان فردی بااستعدادتر، خلاق‌تر و موفق‌تر می‌بینند.

“ما گفتیم که در شرایط خاص، رفتارهای غیرمعمول می‌توانند بیشتر به نفع کسی باشند که از آن‌ها تبعیت می‌کنند تا نسبت فردی که برای عادی ظاهر شدن تلاش می‌کند. به عبارت دیگر، وقتی این رفتار عمدی است، به نظر می‌رسد یک شخص دارای وضعیت بالاتر و حس شایستگی باشد. “نویسندگان این تحقیق، سیلویا بللززا، فرانچسکو گینو و آنات کینان از دانشگاه هاروارد بودند.

به افراد دارای کسب و کار و شرکت که همه در یک کت و شلوار شیک و گران قیمت هستند و برای جلب توجه مشتریان خود جوراب صورتی روشن پوشیده‌‌اند فکر کنید. این کت و شلوار و جوراب دقیقاً با هم مطابقت ندارند، اما جسارت انتخاب او نشان می‌دهد که عمداً سرکش و پرافتخار است.

درک جوراب‌های عجیب

اگر شما از الگوهای عجیب و رنگارنگ بیرون بیایید، ممکن است چیز دیگری وجود داشته باشد – شناخت مجسم شده. این یک مفهوم جالب در مورد چگونگی انتخاب لباس ما بر فرآیندهای شناختی ما است.

دکتر آدام گالینسکی،روانشناس اجتماعی از دانشگاه Northwestern، یک مطالعه انجام داد که نشان می‌دهد چیزی که ما می‌پوشیم فکر، احساس و عمل ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این شامل جوراب ما نیز می‌شود. هنگامی که ما جوراب‌های احمقانه و عجیب را می‌پوشیم، بخش‌هایی از آن، نشان‌دهنده‌ی منحصر به فرد بودن و  ما است. این امر باعث می‌شود راجع خود احساس خوبی داشته باشیم؛ داشتن اعتماد به نفس برای پوشیدن هر چیزی که می‌خواهیم و پذیرفتن خودمان. این ادراک است که به ما کمک می‌کند تا به راحتی به  بیشتر بدون کمبود شجاعت و یا اعتماد به نفس دست یابیم.

این نیز در یک نگاه سبک‌بار به روند اجتماعی و آنچه مردم به طور کلی راجع ما فکر می‌کنند منعکس شده است. جوراب‌های سیاه و سفید ساده ما را قادر می‌سازد تا خود را در پس زمینه هنجارهای اجتماعی پنهان کنیم در حالی که جوراب‌های رنگی نگرش ما را به مردم اطرافمان نشان می‌دهند. بنابراین، اگر شما عاشق جوراب‌های جالب و عجیب و غریب هستید، پس آن‌ها را بپوشید. نه تنها این کار  شخصیت‌ غیرمتعارف و منحصر به فرد شما را نشان می‌دهند، بلکه شما را در نتیجه به موقعیت خوبی می‌رساند.

تانی کال

برگرفته از Lifehack

یوکن

برچسب‌ها
insta-tanikal
 • خلاقیت

  17 نکته‌ درباره خلاقیت

  17 نکته‌ درباره خلاقیت حتماً تاکنون مطالب زیادی درباره خلاقیت شنیده‌اید. تعاریف مختلفی برا…
 • خلاقیت

  تمارین روزانه برای پرورش خلاقیت

  تمارین روزانه برای پرورش خلاقیت شما با بهره گیری از راهکارهای مختلف می توانید قدرت خلاقیت …
 • خلاقیت تا کارآفرینی

  از خلاقیت تا کارآفرینی

  از خلاقیت تا کارآفرینی دکتر تینا سیلگ (Tina Seelig)، نویسنده کتاب‌هایی پرفروش و استاد دانش…
 • انسان خلاق

  انسان خلاقی شوید

  انسان خلاقی شوید تعاریف مختلفی برای خلاقیت وجود دارد. البته تعریف رایجی که درباره خلاقیت ش…
 • تصمیم گیری

  خلاقیت در تصمیم گیری

  خلاقیت در تصمیم گیری کسانی که معمولا در تصمیم‌گیری موفق هستند، گزینه‌‌های پیشِ‌روی خود را …
 • creative

  خلاقیت را در خودتان کشف کنید

  خلاقیت را در خودتان کشف کنید  از آنجایی که محیط سازمان ها به طور دائم در حال تغییر است، نو…
 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *