بهترین انیمیشن های آموزنده برای کودکان

تمام داستان ها شامل یک عنصر ساختاری هستند که به طور کلی در فیلم ها، افسانه ها و رویاها یافت می شود. این داستان ها به سفر قهرمان معروف هستند. بنابراین هر داستان دارای یک درس متفاوت و یک قهرمان دارد و شما هم قهرمان زندگی خود و سفر خودتان هستید.

ما به عنوان والدین باید این فیلم ها را پیدا کرده و درسی که در آن هست را به کودک بیاموزیم. این درس های زندگی کودک را به تغییر دنیا تشویق می کند. پس بیایید ببینیم چگونه فیلم ها به سوالات کودکانه پاسخ می دهند و درس های زندگی مهمی را می آموزند.

در زیر بهترین فیلم ها به همراه درس های آموزنده ای که در داستان خود دارند معرفی شده است.

مربی اژدها: خودمان باشیم

کارتون های آموزنده برای کودکان

قهرمان داستان در روستایی زندگی می کند که روش زندگی آن ها جنگیدن با اژدهاست. او همراه با پدرش به مدرسه ای می رود که جنگ با اژدها آموزش داده می شود. اما با یک اژدهای زخم خورده به نام بی دندون دوست می شود.

این فیلم به کودک یاد می دهد خودش باشد نه آن چیزی که دیگران می خواهند.

لگو: متفاوت باشیم

کارتون های آموزنده برای کودکان

یک لگوی معمولی به نام “امت” به اشتباه فکر می کند که به عنوان یک قهرمان خاص که باید دنیا را نجات دهد انتخاب شده است. امت بدون هیچ آمادگی تبدیل به یک قهرمان می شود.

این فیلم اهمیت متفاوت بودن را نشان می دهد. سعی نکنید هم رنگ دیگران شوید. متفاوت باشید و به آن چیزی که هستید افتخار کنید.

شیر پادشاه: از گذشته درس بگیریم

کارتون های آموزنده برای کودکان

سیمبا پس از این که عموی بدجنسش پدرش را می کشد مجبور می شود خانواده را ترک کند. اما بعدها با کمک دوستانش با عمویش رو به رو می شود.

داستان شیر پادشاه به کودک اهمیت درس گرفتن از گذشته را می آموزد و این که رشد کردن شاید کمی ترسناک باشد.

اسباب بازی: اهمیت کار گروهی

کارتون های آموزنده برای کودکان

وودی اسباب بازی مورد علاقه اندی است و زمانی که خانواده اندی نقل مکان می کنند وودی و دوستانش سعی می کنند از همسایه ها فرار کرده و خودشان را به اندی برسانند.

دوستی و کار گروهی کلیدهای در زندگی هستند. دوستان جدید پیدا کنید و سعی کنید دیگران را بهتر بشناسید.

انیمیشن ماشین ها: محبت و دوستی

کارتون های آموزنده برای کودکان

مک کوئین وارد شهر جدیدی می شود و با ماشین های شهر دوست می شود و دوستانش به او در مسابقه کمک می کنند.

بدون محبت در استفاده از قدرت های مان شکست خواهیم خورد.

مولان: زندگی ات را کنترل کن

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

مولان در نقش یک مرد به جای پدرش به جنگ می رود و عاشق سرباز جوانی می شود. مولان به ما یاد می دهد که چگونه می توانیم کنترل زندگی خودمان را دست بگیریم.

ظاهر و باطن (inside out): حس ناراحتی را بپذیر

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

وقتی زندگی یک دختر ۱۱ ساله در اثر یک اتفاق زیر و رو می شود و احساسات درونی اش نجات پیدا می کنند و این اتفاق برای یکی از احساسات درونی “غم” ناگوار است. غم و شادی به ماموریتی در مغز می روند و برج نظارت مغز را به دست خشم، ترس و نفرت می سپارند.

این انیمیشن به ما یاد می دهد که ناراحتی خود را ابراز کنیم و کمک دیگران را بپذیریم. حس ناراحتی هم در زندگی لازم است و درک این احساس به ما اجازه می دهد بتوانیم کسانی که حس غم را تجربه می کنند را درک کنیم.

یخ زده: قهرمان خودت باش

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

آنا ماموریت دارد زمانی که خواهرش باعث زمستانی سرد و یخ زده شده قلمرو پادشاهی اش را نجات دهد.

انیمیشن یخ زده به دختران یاد می دهد برای ادامه زندگی نیاز به مرد ندارند. در واقع یک دختر می تواند زندگی خود را اداره کند و عشق واقعی را در خانواده و خواهرانش پیدا کند.

موآنا: از قلبت پیروی کن

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

موآنا همراه با مائویی به سفری ماجراجویانه در اقیانوس می رود و با هیولاها و چیزهای عجیب زیادی مواجه می شود. در این سفر موآنا سرنوشت و هویت خودش را کشف می کند.

موآنا به کودک یاد می دهد که از قلبش پیروی کند. موانا بارها و بارها بین انتظارات خانواده و جایی که قلبش می خواهد باشد درگیر می شود.

در جستجوی خوشبختی: ثابت قدم باش

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

پدر آوازخوانی به نام کریس همراه با پسرش از آپارتمان بیرونانداخته می شود و هیچ جایی برای زندگی ندارد. این پدر و پسر سختی های زیادی را تحمل می کنند اما اجازه نمی دهند زندگی آن ها را شکست دهد.

اگر می خواهید ثابت قدم باشید حتما این فیلم را ببینید.

دیو و دلبر: ظاهربین نباش

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

بل در پی ماجراهایی به قصر شاهزاده ای می رو که توسط جادوگری به دیو تبدیل شده وتا زمانی که عشق را پیدا نکند طلسمش شکسته نمی شود.

در این فیلم دختر زیبایی عاشق یک دیو زشت می شود. داستان دیو و دلبر به ما اهمیت زیبایی درونی را یادآور می شود و یاد می دهد که ظاهربین نباشیم.

هری پاتر: با ترس هایت مواجه شو

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

هری پاتر در روز تولدش خودش را می شناسد و متوجه می شود که یک جادوگر است و قدرت های جادویی عجیبی دارد. او در زندگی جادوگری اش دوستان جدیدی پیدا می کند و انتقام والدینش را از یک جادوپر شیطانی می گیرد.

تمام فیلم های مجموعه هری پاتر اهمیت رو به رو شدن با ترس را نشان می دهد. هر چقدر هم ترسو باشیم باید یاد بگیریم که با آن ها مواجه شویم.

آلیس در سرزمین عجایب: رویاهای بزرگ داشته باش

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

آلیس متوجه یک خرگوش سفید با یک ساعت جیبی می شود و او را دنبال می کند تا این که ناگهان داخل یک چاه عمیق می افتد و خود را در یک سرزمین عجیب می یابد.

سرزمین عجایب به کودک یاد می دهد که هیچ چیزی غیر ممکن نیست. خواسته هایت را آرزو کن و به آن ها برس.

بدونیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *