دنیل کرگ: No Time to Die طلسم‌شده نیست

«دنیل کرگ» در مصاحبه با مجله‌ی GQ می‌گوید از اینکه فیلم «وقتی برای مردن نیست» در شبکه‌های اجتماعی برچسب طلسم‌شدگی خورده برآشفته است. قسمت بیست و پنجم «جیمز باند» با پنجمین و آخرین نقش‌آفرینی کرگ به دنبال شیوع ویروس کرونا هفت ماه به تعویق افتاد. کرگ به مجله می‌گوید: «مرا خشمگین می‌سازد زیرا با خود می‌گویم: «فیلم ما را نفرین نکنید.» در ضمن ما داریم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم.»

«وقتی برای مردن نیست» در پشت صحنه و حتی پیش از آغاز فیلمبرداری با حواشی بسیاری همراه بود. «نیل پرویس» و «رابرت وید» نویسندگان کهنه‌کار چندگانه برای نگارش فیلمنامه استخدام شدند اما پس از آنکه «باربارا بروکلی» و «مایکل جی. ویلسون» تهیه‌کنندگان باند «دنی بویل» را برای کارگردانی به خدمت گرفتند، همکاری با این زوج به حالت تعلیق درآمد. بویل برنده‌ی اسکار «جان هاج» را برای نویسندگی فیلم با خود آورد اما آن‌ها روایتی را انتخاب کردند که خوشایند تهیه‌کنندگان نبود. بویل سپس از پروژه جدا شد و سه ماه پیش از شروع فیلمبرداری «کری فوکوناگا» جانشین او شد.

کرگ به محله‌ی GQ می‌گوید: «دنی ایده‌هایی داشت که عملی نشدند و کاری نمی‌شد کرد.» او اضافه می‌کند که نسخه‌های مختلفی از فیلمنامه در طول فرایند توسعه‌ی فیلم آمدند و رفتند. فیلمبرداری «وقتی برای مردن نیست» نیز روندی عادی طی نکرد. کرگ در حین ضبط فیلم مصدوم شد و نیاز به جراحی پیدا کرد. ژوئن سال ۲۰۱۹ سان گزارش داد که شرایط فیلمبرداری بسیار آشفته است. این نشریه نوشت که فوکوناگا در محل فیلمبرداری حاضر نمی‌شود و در عوض سرگرم پلی‌استیشن و بازی «رستگاری سرخپوست مرده» (Red Dead Redemption) است. سپس در ژوئن سال ۲۰۱۹ انفجار در محل فیلمبرداری به تجهیزات و عوامل صدمه زد. اواخر آن ماه نیز مردی به جرم مخفی کردن یک دوربین در سرویس بهداشتی زنان در محل فیلمبرداری بازداشت شد.

آخرین حاشیه‌ای که گریبان‌گیر «وقتی برای مردن نیست» شد به تعویق افتادن اکران فیلم تا هفت ماه به علت شیوع ویروس کرونا بود. استودیوهای ام‌جی‌ام و یونیورسال هفته‌ی گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که فیلم را به جای آوریل در ماه نوامبر اکران می‌کنند. کرگ که سهم زیادی در توسعه‌ی این فیلم داشته در بخش دیگری از مصاحبه می‌گوید: «پیش‌تر دهانم را بسته نگه داشته بودم و خودم را کنار کشیدم و مراعات کردم و بعد از کارم پشیمان شدم. در جلساتی که برگزار می‌شد به‌شدت سختگیر بودم و اغلب بیش از حد صریح و شاید گستاخ. اما می‌گفتم: «عجله کنید!» و بعد همیشه عذرخواهی می‌کردم.»

یکی از درخواست‌های کرگ این بود که «فیبی والر-بریج» نویسنده‌ی سریال برنده‌ی امی «فلیبگ» (Fleabag) برای بازنویسی فیلمنامه استخدام شود.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *