رابرت داونی جونیور

«رابرت داونی جونیور»: من با نقش‌هایم یکی نیستم

«رابرت داونی جونیور» با «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame) داستان «مرد آهنی» و «تونی استارک» را پس از ۱۰ سال به پایان رساند و کمتر کسی حاضر است شخص دیگری را در این نقش تصور کند. اما برای داونی شرایط متفاوت است چرا که به گفته‌ی خودش سعی کرده مرز میان شخصیت و خودش را حفظ کند. داونی در مصاحبه با «هالیوود ریپورتر» توضیح می‌دهد که در ابتدا امکان یکی شدن این دو شخصیت به راحتی وجود داشت.

«در ابتدا، به واسطه‌ی خلق «تونی استارک» و درآمیختن و پیوند خوردن با دنیای مارول… و به واسطه‌ی اینکه بازیگری وظیفه‌شناس و البته کمی غیرمعمول بودم و در تمام دیگر پروژه‌ها همکاری کردم… شرایطی به وجود آمد که… این جور مواقع چه می‌گویند؟ صاحبان به حیوانات دست‌آموزشان شبیه می‌شوند.»

او می‌گوید اما اجازه نداده چنین اتفاقی رخ دهد و از مهارت‌های بازی در تئاتر و عملی به نام فاصله‌ی زیبایی‌شناسانه [میان اثر هنری و واقعیت] یاری می‌گیرد. داونی در ادامه توضیح می‌دهد: «من با نقشم یکی نیستم. من آن چیزی نیستم که با آن استودیو انجام دادم. من با آن مقطعی که در قالب آن شخصیت بازی کردم تفاوت دارم. و این ناخوشایند است، زیرا کودک درون ما دوست دارد فکر کند همیشه تابستان است و ما همگی دست در دست هم آواز [روحانی] کامبایا را می‌خوانیم.»

داونی در آینده باید در قسمت سوم «شرلوک هلمز» و ریبوت «دکتر دولیتل» بازی کند، اما اعتراف می‌کند که دوران پسا-مارول و «مرد آهنی» را هنوز به شکل واقعی تجربه نکرده است.

فیلم «انتقام‌جویان: آخر بازی» که بار دیگر با صحنه‌های اضافی به اکران درآمده تنها ۱۶ میلیون دلار تا عبور از رکورد «آواتار» و تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ فاصله دارد.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *