ایرلندی

رقابت «انتقام‌جویان: آخر بازی»، «ایرلندی» و «جنگ ستارگان» برای اسکار بهترین جلوه‌های ویژه

آکادمی علوم و فنون تصاویر متحرک اسامی بیست فیلمی که فوریه‌ی آینده در بخش جلوه‌های ویژه اسکار رقابت می‌کنند را اعلام کرد. در سالی که تکنولوژی پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌ی جلوه‌های ویژه داشته، بیشترین هیاهو با انتشار تریلر «گربه‌ها» (Cats) با بازی «تیلور سوئیفت» به پا شد و تریلر دوم این فیلم حتی جنجال بیشتری به راه انداخت.

با این حال «گربه‌ها» یکی از عناوینی است که امسال برای مجسمه‌ی طلایی اسکار به رقابت می‌پردازد. دیگر فیلم‌های حاضر در بخش جلوه‌های ویژه شامل «جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر» (Star Wars: The Rise of Skywalker)، «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame)، «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far from Home) و  فیلم جنگی «۱۹۱۷» به کارگردانی «سم مندز» می‌شوند.

تماشای بازی «رابرت دنیرو»ی ۷۵ ساله در نقش دنیروی ۳۵ ساله خصوصیتی بود که حواس بیننده را در فیلمی تحسین‌برانگیز پرت می‌کرد. با این حال، «ایرلندی» (The Irishman) به همراه «مرد دو پیکره» (Gemini Man) با بازی «ویل اسمیت» که هر دو از تکنولوژی جدید کاهش سن استفاده کردند در فهرست اولیه‌ی اسکار برای جلوه‌های ویژه وجود دارند.

حرکات دنیرو در «ایرلندی» همچنان مانند مردی پا به سن گذاشته باقی مانده، ضمن اینکه چهره‌ی سی و پنج ساله‌ی او در فیلم با چهره‌ی واقعی او در همین سن یکسان نبود. در «مرد دو پیکره» این اشکال دیده نشد چرا که سازندگان از بازیگری دیگر برای نقش «ویل اسمیت» جوان استفاده کردند.

 

 

فهرست اولیه‌ی اسکار برای بخش جلوه‌های ویژه:

 

به‌سوی ستارگان (Ad Astra)

هوانوردان (The Aeronauts)

علاءالدین (Aladdin)

آلیتا: فرشته‌ی جنگ (Alita: Battle Angel)

انتقام‌جویان: آخر بازی (Avengers: Endgame)

کاپیتان مارول (Captain Marvel)

گربه‌ها (Cats)

دامبو (Dumbo)

سریع و خشن: هابز و شا (Fast and Furious Presents: Hobbs & Shaw)

فورد در برابر فراری (Ford v Ferrari)

مرد دو پیکره (Gemini Man)

ایرلندی (The Irishman)

جومانجی: مرحله‌ی بعد (Jumanji: The Next Level)

شیر شاه (The Lion King)

مردان سیاهپوش: بین‌المللی (Men in Black: International)

میدوی (Midway)

۱۹۱۷ (1917)

مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far from Home)

جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر (Star Wars: The Rise of Skywalker)

ترمیناتور: سرنوشت شوم (Terminator: Dark Fate)

این بیست فیلم اواخر ماه دسامبر با توسط آکادمی به ۱۰ فیلم تقلیل پیدا می‌کنند. نامزدهای اسکار سپس در تاریخ ۱۳ ژانویه (۲۲ دی ماه ۱۳۹۸) معرفی می‌شوند. اسکار نود و دوم نیز در تاریخ یکشنبه ۹ فوریه (۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۸) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

تانی کال

30nama

برچسب‌ها
insta-tanikal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *