oscar

فهرست کامل برندگان اسکار 2019؛ «کتاب سبز» بهترین فیلم؛ «رامی مالک» بهترین بازیگر مرد

«آدام لمبرت» امشب به همراه گروه «کوئین» ترانه‌هایی اجرا می‌کند. لمبرت از چند ثانیه حضور خود در فیلم «راپسودی بوهمی» می‌گوید.

«ایمی پولر» به همراه «تینا فی» در مراسم فرش قرمز حضور یافت و از تولید اولین فیلم خود در مقام کارگردان گفت.

«ریچارد ای. گرنت» در مصاحبه با «اشلی گراهام» رؤیای کسب اسکار از دوران کودکی‌اش را شرح می‌دهد و می‌گوید امشب برای دیدن «باربارا استرایسند» هیجان‌زده است.

«برایاین تایری هنری» بازیگر فیلم‌های «خیابان بیل» و «بیوه‌ها» و صداپیشه‌ی «درون دنیای عنکبوتی» امشب جایزه‌ی بهترین طراحی لباس را هم اهدا می‌کند.

«ویلم دافو» که چهارمین نامزدی اسکارش را دریافت کرده در مورد فیلم «پشت دروازه‌ی ابدیت» می‌گوید: «از همان آغاز می‌دانستم که با فیلم یک بیوگرافیکال معمولی طرف نیستم و چالش آن را پذیرفتم. فیلم من و جهان‌بینی‌ام را تغییر داد.»

«ترور نوآح» از صداپیشگی کوتاه خود در فیلم «پلنگ سیاه» می‌گوید.

«کریستین بیل» در نقش «دیک چنی» و «رامی مالک» در نقش «فردی مرکوری» مدعیان اصلی کسب اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول هستند.

«جیمز مک‌آووی» یکی از اهداکنندگان جوایز امشب است و اخیراً فیلم «شیشه» را روی پرده داشته است.

«گلن کلوز» بازیگر فیلم «همسر» می‌گوید تولید پروژه چهارده سال به طول انجامیده است.

«ایمی آدامز» با دو خواهر و مادرش در مراسم فرش قرمز حضور یافت.

«جیسون موموآ» می‌گوید یکی از فرزندانش هنگام تماشای فیلم «آکوامن» از خوشحالی گریه کرده است.

«مایک مایرز» بازیگر فیلم «راپسودی بوهمی» که یکی از اهداکنندگان جوایز نیز هست می‌گوید بدون خواندن فیلمنامه بازی در فیلم را پذیرفته است.

«رامی مالک» نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول می‌گوید: «در کودکی تنها می‌خواهی بازیگر شوی و نقشی به دست آوری. اما بودن در این مراسم فوق‌العاده است.»

«جنیفر هادسون» امشب یکی از ترانه‌هایش از فیلم RGB را اجرا می‌کند.

«جوردن پیل» یکی از تهیه‌کنندگان فیلم «بلکککلنزمن» می‌گوید به راحتی «اسپایک لی» را برای کارگردانی فیلم متقعاد کرده است. او امسال فیلم «ما» را روی پرده دارد.

«جنیفر لوپز» امسال نامزد دریافت جایزه نیست و تنها برای اهدای جایزه در مراسم حاضر است.

«بردلی کوپر» نویسنده، کارگردان، بازیگر و تهیه‌کننده‌ی «ستاره‌ای متولد شده است» امشب یکی از ترانه‌های فیلم را اجرا خواهد کرد.

«الیسون جنی» که سال گذشته با فیلم «من تانیا» برنده‌ی اسکار شده یکی از اهدا کنندگان جوایز است. او در مصاحبه با «رایان سیکرست» در فاصله‌ی شش دقیقه تا شروع مراسم می‌گوید: «در آن سال بازیگران بسیار توانمندی نامزد دریافت جایزه بودند و به همین علت پیروزی‌ام را پیش‌بینی نمی‌کردم.»

 

مراسم اهدای جوایز با اجرای آهنگ (We Will Rock You) و سپس (We Are the Champions) توسط گروه «کوئین» و با خوانندگی «آدام لمبرت» آغاز شد.

«ایمی پولر»، «تینا فی» و «مایا رودلف» اولین اهدا کنندگان جوایزند.

جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل به «رجینا کینگ» برای بازی در فیلم «خیابان بیل» رسید. او به هنگام دریافت جایزه در حالی که می‌گریست از مادر خود قدردانی کرد.

اسکار بهترین مستند بلند توسط «جیسون موموآ» و «هلن میرن» به فیلم «فری سولو»‌ محصول «نشنال جئوگرافی» اهدا شد.

«السی فیشر» و «استیون جیمز» جایزه‌ی اسکار بهترین گریم و آرایش مور را به فیلم «معاون» اهدا کردند.

«برایان تایری هنری» و «ملیسا مک‌کارتی» با لباس‌های عجیب روی صحنه ظاهر شدند و جایزه‌ی بهترین طراحی لباس را به فیلم «پلنگ سیاه» اهدا کردند. «روث کارتر» به هنگام دریافت جایزه از «اسپایک لی»، و «رایان کوگلر» کارگردان فیلم تشکر کرد. او که سه بار نامزد دریافت اسکار شده جایزه‌اش را به مادر ۹۰ ساله‌اش تقدیم کرد.

«جنیفر لوپز» و «کریس اوانز» جایزه‌ی بهترین طراحی صحنه را به فیلم «پلنگ سیاه» تقدیم کردند. «هانا بریرر» که اولین برنده‌ی اسکار سیاهپوست در این شاخه بود از «رایان کوگلر» و «کوین فایگی»‌ مدیر استودیوی مارول قدردانی کرد.

«تایلر پری» جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را به فیلم «رما» و «آلفونسو کوارون» اهدا کرد. کوارون به هنگام دریافت جایزه از بازیگران فیلم، تهیه‌کنندگان و نت‌فلیکس تشکر کرد.

«امیلیا کلارک» ستاره‌ی «بازی تاج‌وتخت»، «جنیفر هادسون» را برای اجرای آهنگی از فیلم RGB روی صحنه فراخواند.

«جیمز مک‌آووی» و «دنیا گوریرا» نامزدهای صداگذاری و طراحی صدا را معرفی کردند و اسکارهای این بخش را به فیلم «راپسودی بوهمی» اهدا کردند. این فیلم امشب در پنج شاخه نامزد اسکار است.

«کوئین لاطیفا» روی صحنه آمد و فیلم «سوگلی» را معرفی کرد.

«خاویر باردم» اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به «رما» تقدیم کرد. «رما» نهمین فیلم مکزیکی نامزد اسکار است.

«کیگان مایکل کی» برای معرفی «بت میدلر» و ترانه‌ی (The Divine Miss M) با چتر «مری پاپینز» روی صحنه آمد.

«ترور نوآح» برای معرفی «پلنگ سیاه» نامزد بهترین فیلم روی صحنه آمد.

«مایکل کیتون» جایزه‌ی اسکار بهترین تدوین را به فیلم «راپسودی بوهمی» اهدا کرد. «جان آتمن» اولین اسکارش را تصاحب کرد.

«شارلیز ترون» و «دنیل کرگ» روی صحنه آمدند و جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را به «مارشالا علی» برای فیلم «کتاب سبز» اهدا کردند. علی دومین اسکارش را به خانه برد و جایزه‌اش را به مادربزرگش تقدیم کرد.

«لورا درن» برای معرفی موزه‌ی آکادمی روی صحنه حاضر شد.

«میشل یو» و «فرل ویلیامز» اهدای اسکار بهترین انیمیشن بلند را به فیلم «مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی» اعطا کردند.

«مایک مایرز» و «دینا کاروی» روی صحنه آمدند و فیلم «راپسودی بوهمی» نامزد اسکار بهترین فیلم را معرفی کردند.

اسکار بهترین انیمیشن کوتاه توسط «آکوافینا» و «جان ملینی» به فیلم «بائو» اهدا شد. جایزه‌ی اسکار بهترین بهترین مستند کوتاه نیز به فیلم «نقطه. پایان جمله.» تقدیم شد.

«پال راد» و «سارا پولسن» نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه را معرفی کردند و جایزه‌ی اسکار این بخش را به «اولین انسان» اهدا کردند.

«بردلی کوپر» و «لیدی گاگا» ترانه‌ی (Shallow) را اجرا کردند.

«کریستن ریتر»‌ و «کیکی لین» اسکار بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن را به «پوست» اهدا کردند.

«ساموئل جکسون» و «بری لارسن» جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اریجینال را به فیلم «کتاب سبز» را تقدیم کردند.

بازیگران «کاپیتان مارول» اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی را نیز به فیلم «بلکککلنزمن» اهدا کردند. «اسپایک لی» به هنگام دریافت جایزه جکسون را به سختی در آغوش گرفت و متنی طولانی علیه تبعیض نژادی قرائت کرد.

«تسا تامپسون» و «مایکل بی. جوردن» جایزه‌‌ی بهترین موسیقی متن را به فیلم «پلنگ سیاه» اهدا کردند.

«کنستانس وو» و «چدویک بوزمن» جایزه‌ی بهترین ترانه‌ی اریجینال را به (Shallow) از فیلم «ستاره‌ای متولد شده است» اعطا کردند.

ویدیویی کوتاهی به یاد درگذشتگان هنرمند در سال گذشته‌ی میلادی پخش شد.

«باربارا استرایسند» برنده‌ی دو جایزه‌ی اسکار روی صحنه آمد و فیلم «بلکککلنزمن» را معرفی کرد. او فیلم را حقیقی، سرگرم‌کننده و در عین حال تکان‌دهنده توصیف کرد.

«الیسون جنی» و «گری اولدمن» برندگان سال گذشته جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر مرد را به «رامی مالک» اهدا کردند. مالک اولین نامزدی و و اولین اسکار خود را دریافت کرد. او روی صحنه از والدین خود، فاکس، نیو ریجنسی، و اعضای گروه کوئین تشکر کرد.

«فرانسیس مک‌دورمند» و «سم راک‌ول» برندگان پیشین اسکار جایزه‌ی بهترین بازیگر زن نقش اول را به «الیویا کلمن» به خاطر بازی در فیلم «سوگلی» اهدا کردند. این اولین اسکار و نامزدی کلمن بود.

«گی‌یرمو دل تورو» برنده‌ی سال گذشته‌ی بهترین فیلم، اسکار بهترین فیلم را به دوست قدیمی و هم‌وطن مکزیکی خود «آلفونسو کوارون» برای «رما» اهدا کرد.

اسکار بهترین فیلم سال توسط «جولیا رابرتس» به «کتاب سبز» اهدا شد.

 

 

 

فهرست کامل برندگان:

 

بهترین فیلم

پلنگ سیاه (Black Panther)

بلکککلنزمن (BlacKkKlansman)

راپسودی بوهمی (Bohemian Rhapsody)

سوگلی (The Favourite)

کتاب سبز (Green Book) – برنده

رما (Roma)

ستاره‌ای متولد شده است (A Star Is Born)

معاون (Vice)

 

بهترین بازیگر زن نقش اول

جالیتزا آپاریسیو (Roma)

گلن کلوز (The Wife)

الیویا کلمن (The Favourite) – برنده

لیدی گاگا (A Star Is Born)

ملیسا مک‌کارتی (Can You Ever Forgive Me?)

 

بهترین بازیگر مرد نقش اول

کریسشن بیل (Vice)

بردلی کوپر (A Star Is Born)

ویلم دافو (At Eternity’s Gate)

رامی مالک (Bohemian Rhapsody) – برنده

ویگو مورتنسن (Green Book)

 

بهترین کارگردانی

اسپایک لی (BlacKkKlansman)

پاول پاولیکفسکی (Cold War)

یورگوس لانتیموس (The Favourite)

آلفونسو کوارون (Roma) – برنده

آدام مک‌کی (Vice)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

ماهرشالا علی (Green Book) – برنده

آدام درایور (BlacKkKlansman)

سم الیوت (A Star Is Born)

ریچارد ای. گرنت (Can You Ever Forgive Me)

سم راکول (Vice)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

ایمی آدامز (Vice)

مارینا دی تاویرا (Roma)

رجینا کینگ (If Beale Street Could Talk) – برنده

اما استون (The Favourite)

ریچل وایس (The Favourite)

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

تصنیف باستر اسکراگز (The Ballad Of Buster Scruggs)

بلکککلنزمن (BlacKkKlansman) – برنده

هرگز مرا خواهی بخشید؟ (Can You Ever Forgive Me)

اگر خیابان بیل به حرف می‌آمد (If Beale Street Could Talk)

ستاره‌ای متولد شده است (A Star Is Born)

 

بهترین فیلمنامه اریجینال

سوگلی (The Favourite)

اولین اصلاح شده (First Reformed)

کتاب سبز (Green Book) – برنده

رما (Roma)

معاون (Vice)

 

بهترین فیلمبرداری

جنگ سرد (Cold War)

سوگلی (The Favourite)

هرگز رو مگردان (Never Look Away)

رما (Roma) – برنده

ستاره‌ای متولد شده است (A Star Is Born)

 

بهترین طراحی صحنه

پلنگ سیاه (Black Panther) – برنده

سوگلی (The Favourite)

اولین انسان (First Man)

مری پاپینز بازمی‌گردد (Mary Poppins Returns)

رما (Roma)

 

بهترین طراحی لباس

تصنیف باستر اسکراگز (The Ballad Of Buster Scruggs)

پلنگ سیاه (Black Panther) – برنده

سوگلی (The Favourite)

مری پاپینز بازمی‌گردد (Mary Poppins Returns)

مری ملکه‌ی اسکاتلند (Mary Queen Of Scots)

 

بهترین تدوین

بلکککلنزمن (BlacKkKlansman)

راپسودی بوهمی (Bohemian Rhapsody) – برنده

سوگلی (The Favourite)

کتاب سبز (Green Book)

معاون (Vice)

 

بهترین فیلم خارجی زبان

کفرناحوم (Capernaum)

جنگ سرد (Cold War)

هرگز رو مگردان (Never Look Away)

رما (Roma) – برنده

دله‌دزدان (Shoplifters)

 

بهترین مستند

فری سولو (Free Solo) – برنده

هیل کانتی (Hale County)

توجه به فاصله (Minding the Gap)

از پدران و پسران (Of Fathers and Sons)

آرجی‌بی (RBG)

 

بهترین مستند کوتاه

گوسفند سیاه (Black Sheep)

پایان بازی (End Game)

قایق نجات (Lifeboat)

شبی در باغ (A Night at the Garden)

نقطه. پایان جمله. (Period. End Of Sentence) – برنده

 

بهترین انیمیشن بلند

شگفت‌انگیزان ۲ (Incredibles 2)

جزیره‌ی سگ‌ها (Isle Of Dogs)

میرای (Mirai)

رالف اینترنت را خراب می‌کند (Ralph Breaks the Internet)

مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Into the Spider-Verse) – برنده

 

بهترین انیمیشن کوتاه

رفتار حیوانی (Animal Behavior)

بائو (Bao) – برنده

اواخر بعد از ظهر (Late Afternoon)

یک گام کوتاه (One Small Step)

آخر هفته (Weekends)

 

بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن

بازداشت (Detainment)

فوو (Fauve)

مارگریت (Marguerite)

مادر (Mother)

پوست (Skin) – برنده

 

بهترین موسیقی متن

پلنگ سیاه (Black Panther) – برنده

بلکککنزمن (BlacKkKlansman)

اگر خیابان بیل به حرف می‌آمد (If Beale Street Could Talk)

جزیره‌ی سگ‌ها (Isle Of Dogs)

مری پاپینز بازمی‌گردد (Mary Poppins Returns)

 

بهترین ترانه

All The Stars, Black Panther

I’ll Fight, RBG

The Place Where Lost Things Go, MPR

Shallow, A Star Is Born – برنده

When A Cowboy Trades His Spurs for Wings, Buster Scruggs

 

بهترین جلوه‌های ویژه

انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت (Avengers: Infinity War)

کریستفر رابین (Christopher Robin)

اولین انسان (First Man) – برنده

بازیکن شماره یک آماده (Ready Player One)

سولو: داستانی از جنگ ستارگان (Solo: A Star Wars Story)

 

بهترین گریم

مرز (Border)

مری ملکه‌ی اسکاتلند (Mary Queen of Scots)

معاون (Vice) – برنده

 

بهترین طراحی صدا

پلنگ سیاه (Black Panther)

راپسودی بوهمی (Bohemian Rhapsody) – برنده

اولین انسان (First Man)

یک جای آرام (A Quiet Place)

رما (Roma)

 

بهترین صداگذاری

پلنگ سیاه (Black Panther)

راپسودی بوهمی (Bohemian Rhapsody) – برنده

اولین انسان (First Man)

رما (Roma)

ستاره‌ای متولد شده است (A Star Is Born)

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *