Young-woman-Working-Laptop - Wallpaper

11 قانون برای بیشتر زنان

از گذشته تاکنون برخی‌ها تصور می کنند مردان بر زنان برتری داشته و فاکتورهایی وجود دارد که زنان را از مردان جدا می کند. در جامعه فرهنگ اشتباهی برای “جنس ضعیف” وجود دارد که از کودکی تا بزرگ‌سالی همراه با مردم بوده و در تفکر، رفتار و گفتار آن‌ها نمود پیدا می کند. در ادامه همراه باشید تا چندین قانون برای موفقیت زنان را معرفی کنیم.

من سخنرانی‌هایی برای گروه‌های زن محور دارم، اما در این جلسات با رفتارهایی مواجه می شوم که ترجیح می دهم خود را کنار بکشم. در یکی از این دوره‌ها، میزبان، شرکت کننده‌ای را معرفی کرد که با سخنرانان نخبه و فوق‌العاده در ارتباط بود. به همین خاطر، تصور یک زن بسیار متخصص را داشتم؛ اما به جای معرفی دستاوردهایش یا سؤال پرسیدن، در حالی که همه حضار او را نگاه می کردند گفت برای شرکت در این همایش آمادگی نداشته و بسیار متأسف است که با یک سوئیشرت ساده در آن حاضر شده است.

من در پاسخ به او گفتم: “اکنون به جای این که به من اجازه بدهی در مورد تو به‌عنوان فردی فکر کنم که با سخنرانان نخبه کار می کند، تنها می توانم روی سوئیشرت تو تمرکز کنم”.

شاید این خانم تنها حرفی بی‌ربط به موضوع همایش گفت، اما نظر جمع درباره‌ی او به بدترین شکل ممکن تغییر کرد.

هر چند من زود قضاوت نمی کنم و به دنبال برچسب زدن به کسی نیستم، اما متوجه شدم مدیران و کارآفرینان زن عادت‌های بدی دارند که مانع از دست یابی‌شان به موفقیت می شود.

اگر می خواهید به عنوان زن به موفقیت برسید، تمام موارد را بخوانید. وقتی زنان اطرافتان این عادات را بروز می دهند، این موارد را به آن‌ها یادآوری کنید.

خیلی عذرخواهی نکنید

تعداد زیادی از زنان برای هر کاری عذرخواهی می کنند. به تازگی گوئن موران در توییتر گفت این عادت زنان “تیک کلامی ببخشید” است. به جز مواقعی که کار اشتباهی انجام داده‌اید و واقعاً برای آن متأسف هستید، عذرخواهی نکنید.

خود را معرفی کنید

خیلی از زنان می ترسند مسئولیت کاری که انجام داده‌اند را بپذیرند یا اقدامات و دستاوردهای خود را تبلیغ کنند، آن‌ها دوست ندارند برچسب “تبلیغ گر” رویشان باشد. وقتی خودتان نمی خواهید از عملکردتان دفاع کنید، چطور توقع دارید دیگران از کار شما دفاع کنند؟ باید بدانید آنچه انجام داده‌اید متعلق به شماست.

هیچ وقت خود را دست کم نگیرید

وقتی در فرودگاه بودم دلیل تأخیر زن جوانی را شنیدم که به دو نفر دیگر توضیح می داد. او برای توضیح دلیلش می گفت: “من خیلی باهوش نیستم و زمان پرواز را از مردی شنیدم”. سریعاً به آن سمت رفتم و به زن جوان گفتم هیچ وقت به دیگران نگویید باهوش نیستید زیرا آن مرد اطلاعات پرواز را در جایی دیگر شنیده است. این طریقه صحبت، بها ندادن و دست کم گرفتن خود است.

شروع مکالمه یا استفاده از کلماتی که به شما ارزش و اعتبار نمی دهد، هیچ فایده‌ای برایتان ندارد. من همیشه در صحبت با زنان می پرسم چه کارهایی انجام داده اید که می توانید با آن دستاوردها خود را به دیگران معرفی کنید، آن‌ها معمولاً در پاسخ می گویند: “خیلی جالب نیست، اما …” اگر جالب نیست، چرا آن را انجام می دهید؟ چرا آن را به من می گویید؟ نمی دانم کاری که انجام می دهید خوب است یا نه اما من همانند بیشتر افراد فکر می کنم واقعاً همین طور است. مثل این است که به من بگویید توجهی به صحبت شما نکنم. اگر دارای تجربه یا تخصصی هستید آن را ابراز کنید و خود را دست کم نگیرید.

اطلاعات منفی و بی‌ربط را به زبان نیاورید

در مثال زنی که از پوشیدن سوئیشرت ساده متأسف بود؛ آیا واقعاً لازم بود زن درباره ظاهرش حرف بزند و برای آن عذرخواهی کند؟ تا وقتی به آن اشاره نکرده بود، هیچ یک از حضار توجهی به لباسش نداشتند. اگر احساس بدی در مورد خودتان دارید، آن را به زبان نیاورید و اگر نمی توانید فراموشش کنید، حداقل آن را برای خود نگه دارید.

از برچسب استفاده نکنید

شما یک زن کارآفرین، مدیر ارشد اجرایی یا چیز دیگری نیستید. تمام توصیفاتی که شما را بدون هیچ دلیلی محدود می کند از میان بردارید.

با افراد بیشتری در ارتباط باشید

خیلی راحت می توانید با افرادی شبیه به خودتان ارتباط برقرار کنید، اما این ارتباط کمکی به پیشرفت تان نخواهد کرد. از منطقه‌ی امن خود بیرون بیایید و با کسانی در ارتباط باشید که خودتان می خواهید در آن جایگاه باشید. با این ارتباط به خود فرصت می دهید انگیزه‌ای در شما به وجود بیاید تا به سطح آن‌ها برسید.

دست دادن صحیح را یاد بگیرید

هیچ اشکالی ندارد محکم و راسخ با کسی دست بدهید. اگر می خواهید دست خود را به صورت لمس و بدون دراز کنید، چه بهتر که اصلاً دست ندهید. باید بدانید نوع دست دادن، قدرت شما را نشان می دهد. اگر طرف مقابل این حس را دریافت نکرد در وقت مناسب، به دست دادن خاتمه دهید یا حس خود را اصلاح کنید.

اجازه دهید مسائل دیگران، برای خودشان باشد

اگر فردی سعی می کند به این خاطر که شما زن هستید یا هر دلیل دیگری تحقیر و کوچکتان کند، این مشکل اوست نه شما. باید توجه دیگران را به این رفتار جلب کنید و اصلاً کوتاه نیایید. من هر زمان احساس می کردم به خاطر زن بودنم رفتار دیگری با من می شود فریاد می زدم و هر بار هم آن‌ها می گفتند چنین مشکلی وجود ندارد، اما وقتی رفتار آن‌ها را بروز می دادم و خود را درگیر آن نمی کردم، رفتار اشتباه آن‌ها اصلاح می شد.

گاهی “نه” بگویید

شما توانایی انجام تمام کارها را ندارید و نمی توانید همه‌ی کارها را بدون توجه به نیاز خودتان برای دیگران انجام دهید. پس می توانید “نه” بگویید. نیاز نیست چیز دیگری بگویید و حتی لازم نیست توضیح دهید چرا نمی خواهید یا نمی توانید کاری را انجام دهید.

سعی کنید دیگران به شما احترام بگذارند

وقتی کار هدفمند و درستی انجام دهید قطعاً دشمنانی در اطراف خود خواهید داشت. تا زمانی که مورد احترام دیگران و به ارزش‌هایتان پایبند هستید، مهم نیست دوستتان نداشته باشند. وقتی همه شما را دوست دارند، باید تغییری در زندگی‌تان به وجود آورید و از مرزهای کنونی خود فراتر روید.

بلندپروازی کنید

وقتی می خواهید از مرزهای خود فراتر روید، لازم است بلندپرواز باشید. زنان در زندگی شغلی و کارآفرینی به اندازه‌ی مردان موفق نیستند، زیرا آن‌ها از برداشتن قدم‌های بزرگ اجتناب می کنند. پس چرا اقدامی نمی کنید؟ نیاز نیست ریسک حساب شده و دقیقی داشته باشید. اگر گاهی دچار شکست نشوید هیچ وقت به سمت جلو حرکت نخواهید کرد.

تانی کال

برگرفته از Entrepreneur

یوکن

برچسب‌ها
insta-tanikal
 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *