مدیران

6 نشانه تنفر کارمندان از مدیران

اگر شما هم اکنون مدیر یا سوپروایزر هستید، پس با خطر طرد شدن از سوی کارکنانتان مواجه‌اید چرا که این وضعیت صرفا برای چنین جایگاه هایی وجود دارد. ارتقای شغلی در بسیاری از مدیران جدید موجب یک تغییر شخصیتی عجیبی می‌گردد: از کارکنانشان فاصله می‌گیرند، با آنها رسمی برخورد می‌کنند و بر روی سیاست‌ها و قدرتشان بیشتر ازگفتگوی واقعی و صمیمانه با هم تیمی‌هایشان تمرکز می‌کنند.

آنها فراموش می‌کنند که مدیر بودن در واقع به معنای مدیریت کردن بخش‌های محرک سازمان است — هماهنگ کردن فعالیت‌ها و رفع کردن موانع به گونه‌ای که تیم بتواند با بهره‌وری بالا کار کند — و در مورد کنترل کردن افراد نیست. اگر شما صرفا به دنبال ریاست باشید، این احتمال وجود دارد که نارضایتی کارکنانتان را موجب شوید.

لین تیلور نویسنده کتاب “Tame Your Terrible Office Tyrant” می‌گوید: کارکنانتان در مخفی نگه داشتن نارضایتی خود بسیار استادانه عمل می‌کنند چرا که آنها هرچیزی را برای حفظ کردن امنیت شغلی‌شان انجام می‌دهند.

چگونگی تعامل خود با کارکنانتان و همچنین جو کلی تیم‌تان را با نشانه های تنفر کارکنان از مدیران که در ادامه مطرح می‌شود، مقایسه نمایید. آیا شما در روابط کاری‌تان بدون اینکه حتی خود متوجه شوید ریسکی را مرتکب می‌شوید؟

  1. همکارانتان برای کمک به شما داوطلبنمی‌شوند

اگر دریافتید که کارمندانتان همیشه منتظرند تا شما کاری را به آنها بسپارید یا اینکه خودتان کارها را پایان دهید، ممکن است به این دلیل باشد که آنها در محل کار ناخرسند هستند. کارکنانی که از شغلشان لذت می‌برند و روابط کاری مثبتی دارند محتمل‌تر است که بدون هیچ درخواستی برای کمک به شما پیش قدم ‌شوند، حتی اگر این کار را برای چاپلوسی انجام دهند.

اگر متوجه شده‌اید که همکارانتان سریعا برای کارکردن با شما در هر پروژه‌ای داوطلب نمی‌شوند، یا انجام کارها در موعد مقرر را به تعویق می‌اندازند، ‌می‌تواند به این دلیل باشد که آنها نمی‌خواهند کنارتان باشند و برایشان مهم نیست که این کار باعث ناراحتی شما می‌شود.

  1. آنها از شما دوری می‌کنند به گونه ای که شما بیماری واگیرداری دارید

این وضعیت به روش‌های مختلفی خود را نشان می دهد، اما کلیت امر این است که افراد صرفا تمایلی ندارند در کنار کسانی باشند که علاقه ای به آنها ندارند و می‌خواهند هر کاری را انجام دهند تا از این موقعیت دور شوند.

کارکنان ممکن است بهانه کنند که بیمار هستند، از مرخصی‌هایشان استفاده کنند، دیر به محل کار بیایند، زود محل کار را ترک کنند  تا با شما دیدار نداشته باشند. سرنخ‌های ظریفتر دیگری نیز وجود دارد مثلا موقعی که شما منتظر آسانسور هستید آنها از پله‌ها بالا می‌روند، یا اینکه برنامه‌هایشان را به گونه ای می چینند که با برنامه های شما اشتراکی نداشته باشد.

  1. هیچ صحبت خودمانی بینتان پیش نمی‌آید

اگر افراد به طورخودمانی با شما مکالمه ندارند، شاید به دلیل بی‌اعتمادی آنها نسبت به شما باشد. شما ممکن است متوجه شوید که در ایمیل‌ها یا حتی در مکالمات اتفاقی، شما دقیقا به اطلاعات یا پاسخ‌ پرسش‌هایتان دست می‌یابید و نه چیز دیگری.

موقعی که می‌خواهید در مورد وقایع جدید بشنوید یا تلاش می‌کنید که صحبت خود را ادامه دهید، به نظر می‌رسد افراد تا حد امکان کوتاه صحبت می‌کنند. آنها جملات خود را کوتاه می‌کنند و این شما هستید که باید مکالمه را پیش ببرید. آنها می گویند که باید بروند و فورا مکالمه را قطع می کنند.

اگر کارمندانتان با دیگران به گرمی، صحبت و شوخی میکنند اما موقع کار کردن کنار شما عبوس هستند، وضعیت بسیار نگران کننده تر می باشد.

  1. زبان بدنشان نشان از نارضایتی می دهد

حتی کارمندانی که واقعا می‌خواهند ناخرسندی شان را نسبت به رئیس بدشان پنهان کنند، به سختی می‌توانند زبان بدنشان را کنترل کنند. بنابراین، اگر شما احساس می‌کنید که زبان بدن کارکنانتان همیشه کمی ناخوشایند است، می‌تواند به این دلیل باشد که برای آنها اهمیتی ندارید.

وقتی افراد به دیگران تمایلی ندارند برایشان سخت است تا ارتباط چشمی‌شان را حفظ کنند، یا اینکه لبخند بزنند؛ اغلب برایشان سخت است تا در برابر بروز زبان بدن منفی‌شان مثل اخم کردن، بازوهای ضربدری، بی‌قراری و فاصله گرفتن، مقاومت کنند.

  1. از آنها قدردانی نکرده‌اید

آخرین باری که شما از کارکنانتان به خاطر کار خوبشان تشکر کردید، کی بود؟ مطالعات نشان داده است  که اگر کارکنان در محل کار مورد توجه قرار بگیرند تا 50 درصد آنها برای ادامه همکاری با آن شرکت ترغیب می شوند، همچنین بالای 82 درصد از کارکنان در آمریکا احساس می کنند که در محل کار به اندازه کافی مورد تقدیر واقع نشده اند.

اگر شما همواره منفی نگر هستید، یا اینکه ها را با موارد منفی همراه می‌کنید (مثلا می‌گویید ما مشتری جدیدی به دست آورده ایم اما همچنان بودجه‌ما کمتر از حد نصاب است)، این خود دلیلِ تنفر از شماست. اوج تنفر از شما موقعی رخ می‌دهد که شما جزء آن دسته مدیرانی باشید که همیشه به دنبال کسب اعتبار از ایده‌های تیم‌‌شان هستند و تمام توجهات را به خود جلب می‌کنند.

  1. آنها شما را تخریب می‌کنند

یکی از آشکارترین روش‌هایی که کارکنانتان می‌توانند خشم‌شان را نسبت به شما نشان دهند اینست که آنها با روش‌هایی خلاقانه به دنبال تضعیف و تخریب کردن شما هستند. این وضعیت می‌تواند اینگونه نمایان شود که مثلا وقتی صبح به آنها سلام می‌دهید سر خود را بالا نمی‌آورند تا جواب شما را بدهند یا از شرکت کردن در جشن موفقیتها خودداری می‌کنند.

این حالت می‌تواند موقعی باشد که همکاران سیاست یا قوانین شرکت را نادیده می‌گیرند یا اینکه از به اشتراک گذاشتن اطلاعات خودداری می‌کنند. چنین اقداماتی می‌تواند دلالت بر این باشد که می‌خواهند با ناآگاه گذاشتن مدیرشان موجبات شکست او را فراهم آورند. اگر اعضای تیم‌تان با احترام با شما برخورد نمی‌کنند، احتمالا به این دلیل است که آنها نمی‌خواهند به شما احترام بگذارند.

اگر نشانه های بالا را مشاهده نمودید سریعا برای تغییر اوضاع دست به کار شوید.

تانی کال

برگرفته از entrepreneur

اسکیل ما

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *