margot-robbie

Birds of Prey و The Suicide Squad درجه سنی R (بزرگسال) گرفتند

وقتی که «جوکر» (Joker) به پرفروش‌ترین فیلم اقتباس شده از کتاب‌های کامیک در تاریخ و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ با رده‌ی سنی بزرگسال شد، مدیران استودیوی برادران وارنر به این فکر افتادند که آثار بیشتری با این رده‌ی سنی تولید کنند. عجیب است که پیش‌تر هم به استودیوهای بزرگ ثابت شده بود چنین فیلم‌هایی از آنجا که خشونت و سایر خطر قرمزها را زیر پا می‌گذارند، با استقبال بیشتری مواجه می‌شوند. «ددپول» و «لوگان» دو فیلمی بودند که در همین چند سال اخیر اکران شدند و در گیشه بسیار موفق بودند. بنابراین اگرچه عموماً تصور می‌شود فیلم‌هایی که با درجه‌ی سنی PG-13 ساخته می‌شوند مخاطب بیشتری را جذب می‌کنند، اما به هر حال به این ترتیب طیف وسیعی از طرفداران متعصب‌تر و «بزرگسال‌»تر از دست می‌رود.

این است که وقتی ورایتی گزارش می‌دهد که «پرندگان شکاری» (Birds of Prey) و ریبوت «جوخه‌ی انتحار» (The Suicide Squad) با رده‌بندی سنی بزرگسال ساخته می‌شوند کمی تعجب‌ برمی‌انگیزد. «پرندگان شکاری» به کارگردانی «کتی یان» به تلخی «جوکر» نیست و ماجراجویی دخترانه‌ای روایت می‌کند که فقط مناسب مخاطبین خردسال نخواهد بود. این فیلم ۷ فوریه‌ آینده (جمعه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۸) روی پرده می‌رود.

این رده‌ی سنی برای ریبوت «جوخه‌ی انتحار» به کارگردانی «جیمز گان» منطقی‌تر است. این مسئله برای کسانی که «محافظین کهکشان» فیلمساز را دیده‌اند قابل‌پیش‌بینی بود. گان که پس از اخراج از دیزنی دوباره به استودیو بازگشته، اکنون می‌تواند محدودیت سنی را برای آثارش بیازماید. ریبوت «جوخه‌ی انتحار» در ۶ آگست ۲۰۲۱ (جمعه، ۱۵ مرداد ۱۴۰۰) اکران می‌شود.

با توجه به اینکه دیزنی کمتر حاضر است خطر کند و فیلم‌هایی با رده‌ی سنی بزرگسال تولید کند، در صورتی که برادران وارنر با این فیلم‌ها موفق شود، باید منتظر سلطنت استودیو در آینده بود.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *