«هانس زیمر» آهنگساز نابغه‌ایست که موسیقی متن شش اثر بلاک‌باستر به کارگردانی «کریستوفر نولان» را ساخته است. کارگردانان بسیاری را سراغ داریم که موسیقی‌ متن فیلم‌هایشان رابه دفعات به آهنگسازانی خاص سپرده‌اند، اما نولان در همان ابتدای راه خود با زیمر همراه شد و نتیجه آن هم موسیقی‌هایی به یاد ماندنی بود. سه‌گانه «شوالیه تاریکی»، تازه‌ترین او که یک اثر حماسی است به نام «دانکرک» با مضمون جنگ جهانی دوم، و دو فیلم «تلقین» و «میان‌ستاره‌ای» که نامزدی اسکار را برای او به همراه داشت، این شش فیلم شامل می‌شوند.

درحالی‌که تنها چند هفته به آغاز اکران فیلم «دانکرک» باقی مانده، استودیوی برادران وارنر از اولین ترک کامل از آلبوم موسیقی زیمر، تحت نام «Supermarine» رونمایی کرده است. بارزترین نکته این قطعه که اولین قطعه ساخته شده برای فیلم و چهارمین ترک از آلبوم فیلم است، استفاده متعدد زیمر از اصوات و نویزهای دایجتیک است که به قصه فیلم ارتباط پیدا می‌کند، مانند صدای پروانه هواپیما، شلیک اسلحه، و آژیر، که همگی به سیاق مخصوص زیمر در هم آمیخته‌ شده‌اند.

«دانکرک» گذشته از آنکه پس از «Following» کوتاهترین اثر نولان به شمار می‌رود، بسیار کم دیالوگ نیز هست. این فیلم با حضور «تام هاردی»، «فیون وایت‌هد»، «تام گلین-کارنی»، «جک لودن»، «هری استایلز» و دیگران در تاریخ 21 جولای به صورت گسترده در ایالات متحده روی پرده خواهد رفت.


30nama

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *