قیمت اکسپریا ایکس زد 2 و اکسپریا ایکس زد 2 کامپکت سونی

سونی با رونمایی از گوشی‌های اکسپریا ایکس زد ۲ و اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت، طرفداران را هیجان‌زده کرده است. هر دو مدل با طراحی جدیدی ارائه می‌شوند و به صفحه‌نمایش ۱۸ به ۹ مجهز شده‌اند. این تغییرات باعث می‌شوند پرچم‌داران ۲۰۱۸ سونی در رقابت با گوشی‌های سازندگان دیگر، حرفی برای گفتن داشته باشند؛ اما قیمت در نظر گرفته‌شده برای آن‌ها، می‌تواند در تعیین ارزش خرید این دو مدل مؤثر واقع شود.

قیمت جانشین اکسپریا ایکس‌زد وان و اکسپریا ایکس‌زد وان کامپکت برای عرضه در ایالات متحده اعلام نشده؛ اما وب‌سایت سونی آلمان، جزئیاتی از قیمت پرچم‌داران جدید این شرکت ارائه داده است که می‌تواند قیمت جهانی اکسپریا ایکس زد ۲ و اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت را با توجه به آن محاسبه کرد.

سونی در نظر دارد گوشی پرچم‌دار جدیدش با نمایشگر ۵.۷ اینچی را به قیمت ۸۰۰ یورو عرضه کند؛ قیمت این مدل نزدیک به ۱۰۰ یورو از نسل قبل یعنی اکسپریا ایکس‌زد وان بیشتر است. به همین جهت انتظار می‌رود عضو جدید سری گوشی‌های اکسپریا با افزایش قیمت مشابه به‌صورت جهانی عرضه شود؛ گمان می‌رود این مدل با قیمت ۸۰۰ دلار به بازار عرضه شود. اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت که نمایشگر ۵ اینچی دارد، تنها ۶۰۰ یورو قیمت خواهد داشت؛ مشابه قیمت نسل قبل. با توجه به این موضوع، گمان می‌رود جانشین اکسپریا ایکس‌زد وان کامپکت در ایالات متحده با قیمت ۶۰۰ دلار عرضه شود.

هر دو مدل در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۸ عرضه خواهند شد؛ بااین‌حال انتظار داریم پرچم‌داران ۲۰۱۸ سونی در پایان فصل دوم سال جاری میلادی و در ماه ژوئن (خرداد – تیر) عرضه شوند. البته هنوز زمان مشخصی از سوی مقامات سونی موبایل اعلام نشده است.

قیمت پرچم‌داران اکسپریا ایکس زد ۲ سونی در بازارهای مختلف در ادامه آمده است:

مدل / بازار اکسپریا ایکس زد 2

Xperia XZ2

اکسپریا ایکس زد 2 کامپکت

Xperia XZ2 Compact

ایالات متحده ۸۰۰ دلار ۶۰۰ دلار
اروپا ۸۰۰ یورو ۶۰۰ یورو

برای مقایسه، باید اشاره کرد که پرچم‌داران گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ، به ترتیب ۷۲۰ و ۸۴۰ دلار قیمت خواهند داشت و آیفون ۱۰ اپل با طراحی بدون حاشیه با قیمت ۱۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد. به همین جهت، قیمت اکسپریا ایکس زد ۲ و اکسپریا ایکس زد ۲ کامپکت مناسب ارزیابی می‌شود.

تانی کال

برگرفته از PHONEARENA

زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *