سونی در حال توسعه اکسپریا XZ2 پرو

تا پیش از برگزاری نمایشگاه MWC 2018، گمان می‌رفت گوشی‌های جدید سونی با نام‌های اکسپریا ایکس‌زد ۲ وایکس‌زد ۲ پرو در کنگره جهانی موبایل بارسلون معرفی شوند؛ اما شرکت ژاپنی به‌جای رونمایی از جانشین اکسپریا ایکس‌زد پریمیوم، گوشی کامپکت جدیدی با صفحه‌نمایش ۵ اینچی رونمایی کرد تا نظر علاقه‌مندان به گوشی‌های هوشمند کوچک را جلب کند.

حال به‌ نظر می‌رسد گوشی جدید ایکس‌زد 2 پرو سونی همچنان در حال توسعه است و طرفداران ایکس‌زد پریمیوم، همچنان می‌توانند برای عرضه‌ی جانشین این مدل منتظر باشند؛ چرا که سه گوشی سونی در پایگاه سایت FCC با شناسه‌های PY7-24118Q ،PY7-21831A و PY-00718V فهرست شده‌اند که از بین آن‌ها، شناسه‌ی PY7-21831A متعلق به اکسپریا ایکس‌زد ۲ سونی است و شناسه‌ی PY7-24118Q به گوشی اکسپریا ایکس‌زد ۲ کامپکت اشاره دارد.

به همین جهت، تنها مدل PY-00718V باقی می‌ماند که گمان می‌رود مربوط به اکسپریا ایکس‌زد پرو یا ایکس‌زد ۲ پرو سونی باشد. همچنین ظاهراً علت عدم رونمایی از این گوشی در نمایشگاه MWC 2018 مشخص شده است؛ ژاپنی‌ها مدت کوتاهی پیش از برگزاری نمایشگاه MWC 2018 از FCC خواسته‌اند مجوز به‌ثبت‌رسیده برای گوشی با شناسه‌ی PY-00718V را باطل کند؛ زیرا تغییراتی در طراحی آن اعمال شده است. به‌ نظر می‌رسد تغییرات صورت‌گرفته در لحظه‌ی آخر، باعث شده است پرچم‌دار جدید سونی در زمان دیگری به‌صورت رسمی معرفی شود.

در اسناد UAProfs، جزئیات دیگری از گوشی پرچم‌دار آینده‌ی سونی منتشر شده است که نکات جالب توجهی در بر دارد؛ ظاهرا سونی سه گوشی با شماره مدل H82XX، H83XX و H81XX را برای رونمایی در سال ۲۰۱۸ توسعه داده است؛ دو گوشی H82XX و H83XX به ترتیب به اکسپریا ایکس‌زد ۲ و اکسپریا ایکس‌زد ۲ کامپکت اشاره دارند که در رویداد MWC 2018 به‌صورت رسمی معرفی شدند. مدل سوم یعنی H8176 که اخیراً در UAProfs رؤیت شده است، احتمالاً پرچم‌دار دیگر سونی خواهد بود که در اواخر سال ۲۰۱۸ از آن رونمایی خواهد شد؛ این مدل سیستم‌عامل اندروید اوریو را اجرا می‌کند و نمایشگری با رزولوشن ۴۳۲۰ در ۲۱۶۰ پیکسل دارد. با توجه به این رزولوشن، ایکس‌زد ۲ پرو یا هر نام تجاری دیگری که برای این مدل در نظر گرفت شود، از صفحه‌نمایش کشیده با نسبت ابعاد ۱۸:۹ استفاده می‌کند.

در رابطه با ابعاد صفحه‌نمایش گوشی اکسپریا ایکس‌زد ۲ پرو اطلاعات مشخصی وجود ندارد؛ بااین‌حال به‌ نظر می‌رسد مدل مذکور به نمایشگر ۵.۷ اینچی از نوع OLED مجهز شود. پیش‌تر نیز مقامات سونی وعده‌ی عرضه گوشی‌های هوشمند جدیدی با صفحه‌نمایش OLED و رزولوشن 4K داده بودند؛ به‌ نظر می‌رسد سونی، سرمایه‌گذاری روی تولید این پنل‌ها را آغاز کرده است و ال‌جی دیسپلی، نمایشگرها را به تولید خواهد رساند.

در حال‌ حاضر جزئیات بیشتری از پرچم‌‌دار جدید سونی با صفحه‌نمایش 4K وجود ندارد؛ هرچند ممکن است این مدل در نیمه دوم سال معرفی شود. ممکن است پرچم‌دار نیمه دوم سال ۲۰۱۸ سونی با دوربین دوگانه عرضه شود؛ شرکت ژاپنی در نمایشگاه MWC 2018، از ماژول دوربین دوگانه‌ی اختصاصی خود رونمایی کرد.

تانی کال

برگرفته از GSMARENA

زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *