افزایش انگیزه

افزایش انگیزه برای رسیدن به اهدافمان

انگیزه برای رسیدن به اهداف اصلی انکار ناپذیر است، اگر شما برای انجام کاری انگیزه بیشتری داشته باشید آن کار را بهتر و سریع تر انجام خواهید داد و نتیجه مفید تری را تجربه خواهید کرد.

اگر به تازگی استارتاپ جدیدی راه اندازی کرده‌اید و صاحب کسب و کار تازه‌ای هستید، حتماً استرس زیادی را برای انجام کارهای روزمره بر خود تحمیل می‌کنید، زیرا خود را مسئول یا شکست کسب و کارتان می‌دانید. برای رسیدن به موفقیت، داشتن انگیزه طولانی مدت لازم است؛ این همان چیزی است که به شما کمک می‌کند تا در راستای دست یابی به اهدافتان گام بردارید. گاهی نمی‌توان به سادگی انگیزه لازم برای انجام کارها را حفظ کرد؛ خصوصاً وقتی شرایط سخت می‌شود. در ادامه 8 نکته‌ی مهم را یادآور می‌شویم که برای حفظ انگیزه به کار می‌آید.

داشتن انگیزه به شما کمک می‌کند تا روی هدف خود تمرکز کنید و در آینده به موفقیت برسید؛ اما چطور می‌توان انگیزه بالا داشت؟ در ادامه 8 راهکاری که با تکیه بر آن‌ها می‌توانید انگیزه خود را بدون توجه به مشکلات و چالش‌هایی که در مقابلتان وجود دارد را حفظ کنید، بیان می‌کنیم.

مدام جملات مثبت و انگیزشی را به زبان بیاورید

در بیشتر صفحات اینستاگرام شاهد اشتراک گذاری چندین پست و نوشته انگیزشی هستیم، زیرا خواندن یک جمله انگیزشی ممکن است طرز فکر ما را تغییر دهد و روی روند تفکر مثبت ذهن مان تأثیر بگذارد.

پیشنهاد می‌کنیم جملات انگیزشی را روی دیوار منزل یا محل کار خود نصب کنید. صفحات اینستاگرام با جملات انگیزشی را هر روز دنبال کنید یا حساب ایمیل خود را طوری تنظیم کنید که هر روز جملات مثبت به دست تان برسد. با این کار از مأیوس شدن خود جلوگیری می‌کنید و انگیزه‌ی بیشتری برای گام برداشتن در مسیر رسیدن به هدفتان خواهید داشت.

نقشه راه خود را بنویسید

بدون برنامه ریزی نمی‌توانید اهداف کوچکی را که به شما در دست یابی به اهداف بزرگتر کمک می‌کند، بشناسید. مثلاً اگر می‌خواهید محصول جدیدی را به تولید برسانید، قبل از آن باید اهداف کوچک‌تری برای خود تعریف کنید و با به دست آوردن آن‌ها در مسیر دست یابی به هدف نهایی قدم بردارید. با نوشتن برنامه تصویری از هدف خواهید داشت و می‌توانید مسیری درست برای آن پیدا کنید.

با کسانی رفت و آمد کنید که تفکر کارآفرینی دارند

از افرادی که در اطرافتان هستند انرژی و انگیزه دریافت می‌کنید. یک فرد سمی و منفی باف می‌تواند تمام انگیزه و تمرکزتان را از بین ببرد. پس اگر می‌خواهید به موفقیت برسید باید با موفق‌ها معاشرت کنید؛ نه افرادی که از زندگی متوسط خود رضایت دارند. افراد برنده را می‌توانید با شرکت در برنامه‌هایی که شما را به دیگران معرفی می‌کنند تا اهداف و طرز فکرتان را به اشتراک بگذارید، پیدا کنید. این برنامه‌ها کمک زیادی به پیشرفت شما می‌کند و نباید از آن‌ها غافل شوید.

در هر شرایطی مثبت باشید

یک کارآفرین باید به این درک برسد که همیشه کارها بر وفق مراد انجام نمی‌شود و گاهی با مشکلات و چالش‌هایی رو به رو خواهیم شد. باید در کارآفرینی پذیرای شکست بود. نباید به سختی‌ها و مشکلات اجازه دهید روی شانه‌هایتان سنگینی کنند؛ زیرا جمع شدن سختی‌ها روی هم در نهایت سبب شکست و سقوط استارتاپ تان می‌شود.

در هر مرحله به خود جایزه دهید

وقتی به هر مرحله از کار و برنامه ریزی‌تان می‌رسید، به خود جایزه دهید. البته نیاز نیست هدیه گران قیمت و خاصی بخرید. مثلاً می‌توانید خود را برای ناهار به رستوران دعوت کنید یا چیزی بخرید که به آن نیاز دارید. با این کار برای تلاش بیشتر ترغیب شده و انگیزه کافی برای ادامه مسیر خواهید داشت. علاوه بر آن، با هدیه دادن به خودتان از هر مرحله عبور می‌کنید و این احساس خوشایند را دارید که یک گام به هدف نزدیک‌تر شده‌اید. پس همین جایزه‌های کوچک به شما برای ادامه مسیر سوخت می‌رساند.

برنامه‌ی روزانه منظمی داشته باشید

وقتی برنامه ریزی روزانه دقیقی داشته باشید و آن را با تمام توان خود دنبال کنید، بازدهی و کارایی‌تان بالاتر خواهد بود. وقتی بدانید چه کاری باید انجام شود، زمان تلف شده به کمترین حد ممکن می‌رسد؛ زیرا می‌دانید گام بعدی چیست و چه کاری باید به انجام برسد.

مثلاً پیشنهاد می‌شود برنامه‌ی خود را طوری بچینید که روزی 3 بار ایمیل‌هایتان را بخوانید و پاسخ دهید، پس دیگر زمان تلف شده‌ای برای انجام این کار نخواهید داشت. اکنون می‌توانید از این زمان به شکل بهتری در راستای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید.

گاهی به خود استراحت دهید تا انرژی مضاعفی دریافت کنید

خیلی از افراد تصور می‌کنند برای موفقیت باید روزی 18 ساعت به طور مداوم کار کنند. شاید این ادعا درست باشد و برای موفق بودن نیازمند کار و تلاش زیادی باشید؛ اما این بدین معنا نیست که از خانه و خانواده خود بزنید و در محل کار زندگی کنید.

گاهی باید مرخصی بگیرید و چند روزی از محل کار دور شوید. برای دریافت انرژی از کسب و کار خود فاصله بگیرید تا روحیه و انگیزه مضاعفی پیدا کنید. خیلی از افراد بعد از سفر ایده‌های بهتری دارند و به نتایج فوق‌العاده‌ای دست می‌یابند.

هر روز زمانی را برای خودتان در نظر بگیرید

طوری برنامه ریزی کنید که یک ساعت قبل و بعد از کار بتوانید ورزش و فعالیت بدنی داشته باشید. شاید بهتر است هر روز زمانی را به خود اختصاص دهید، البته مهم نیست چه ساعتی از روز باشد؛ بلکه مهم این است خودتان را مهم بدانید. اگر متأهل هستید با دوستان یا خانواده‌تان به بیرون بروید. موفقیت تنها کار کردن نیست؛ بلکه برقراری تعادل میان کار و زندگی شما را به موفقیت می‌رساند و انگیزه‌تان را افزایش می‌دهد.

تانی کال

برگرفته از inc

یوکن

برچسب‌ها
insta-tanikal
 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *