«برد پیت»

«برد پیت» سکوت خود در مورد تهدید «هاروی واینستین» را شکست

«برد پیت» این هفته در مصاحبه با «کریستن امان‌پور» خبرنگار شبکه‌ی CNN هنگام معرفی فیلم «به‌سوی ستارگان» (Ad Astra) در مورد مواجهه با «هاروی واینستین» در سال ۱۹۹۵ صحبت کرد و به آزار جنسی آن تهیه‌کننده به «گوئنت پالترو» اشاره داشت که در آن زمان دوست دختر پیت بود. پیت به امان‌پور می‌گوید در کودکی آموخته است که چنین برخوردی داشته باشد. پالترو در «شوی هاوارد استرن» در می سال ۲۰۱۸ فاش کرده بود که پیت در افتتاحیه‌ برادوی «هملت» به واینستین گفته بود: «اگر یک بار دیگر او را آزار دهی، تو را می‌کشم.»

پیت در مورد حمایت از پالترو به امان‌پور می‌گوید: «در آن مقطع، پسری بودم اهل اوزارکس و ما یاد گرفته بودیم که اینگونه برخورد کنیم. می‌خواستم مطمئن شوم که این اتفاق دیگر تکرار نخواهد شد، زیرا پالترو قرار بود دو فیلم دیگر با واینستین بسازد. به نظر من جالب این است که ما، به صورت مشخص هالیوود، فضای کاری آن، و روابط زن و مرد در آن جا در حال بازتعریف شدن است، در حالی که خیلی وقت پیش باید چنین می‌شد. من معتقدم که بازگویی این ماجرا مهم باشد.»

پالترو برای اولین بار در اکتبر سال ۲۰۱۷ و در مصاحبه با نیویورک تایمز داستان پیت و واینستین را فاش کرده بود. بازیگر برنده‌ی اسکار «شکسپیر عاشق» گفته بود واینستین در ۲۲ سالگی به او آزار جنسی رسانده است. واینستین پالترو را برای بازی در نقش اصلی فیلم «اما» که از رمان «جین آستین» اقتباس می‌شد، استخدام کرده و او را برای «یک قرار کاری» به هتل خود در بورلی هلیز دعوت کرده بود. پالترو می‌گوید واینستین او را لمس کرده و پیشنهاد کرده برای ماساژ به اتاق خواب بروند. پالترو پیت را از این اتفاق آگاه کرده و او در مراسم افتتاحیه‌ی «هملت» واینستین را تهدید می‌کند.

پالترو در شوی هاوارد استرن گفته بود: «واکنش پیت مانند این بود که واینستین را گرفته و به دیوار کوبیده باشد. فوق‌العاده بود، زیرا او از قدرت و شهرت خود برای محافظت از من که از قدرت و شهرت برخوردار نبودم استفاده کرد. او بهترین است.»

پیت این هفته با «به‌سوی ستارگان» به کارگردانی «جیمز گری» به سینما باز‌گشته است. این فیلم پس از «روزی روزگاری در هالیوود» نهمین فیلم «کوئنتین تارانتینو» که تابستان امسال اکران شد، دومین فیلم استودیویی پیت در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. پیت هفته‌ گذشته اعلام کرد که به زودی از بازیگری فاصله خواهد گرفت. «به‌سوی ستارگان» در حال حاضر در سراسر آمریکا به اکران درآمده است.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *