برد پیت

برد پیت: فیلم Troy باعث شد در انتخاب‌هایم دقت کنم

«برد پیت» امسال با اکران «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) به کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» و «به‌سوی ستارگان» (Ad Astra) ساخته‌ی «جیمز گری»، بار دیگر ثابت کرد که ستاره‌ای است درخشان. پیت که انتظار می‌رود با فیلم تارانتینو در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برنده‌ی اسکار شود، به تازگی در مصاحبه با نیویورک تایمز فاش می‌کند که پس از بازی در فیلم جنگی و تاریخی «تروی» (Troy) تشخیص داده است که مسیر بازیگری خود را تغییر دهد.

پیت می‌گوید: «باید در فیلم «تروی» بازی می‌‌کردم زیرا – این حرف را امروز می‌توانم بزنم – فیلم دیگری که استودیو برایم انتخاب کرده بود را تمام کرده بودم و باید کار دیگری برای آن‌ها انجام می‌دادم. بنابراین مرا در «تروی» گذاشتند. دردناک نبود، اما متوجه شدم که فیلم آنگونه که من می‌خواستم روایت نمی‌شد. در آن فیلم اشتباهات خودم را مرتکب شدم. چه می‌خواهم در مورد «تروی» بگویم؟ اینکه نمی‌توانستم از مرکز قاب بیرون بیایم. این مسئله مرا دیوانه می‌کرد.»

پیت ادامه می‌دهد: ««کشتی» [به کارگردانی پترسن] یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینماست. اما «تروی» در جاهایی تبدیل به یک محصول تجاری می‌شد. تمامی نماها مانند این بود که بخواهد یک قهرمان معرفی کند! رمز و رازی در کار نبود. بنابراین می‌توانم بگویم که در آن زمان تصمیم گرفتم وقت خود را صرف داستان‌های با کیفیت کنم. یک تغییر جهت روشن بود که مرا به سمت دهه‌ی بعدی بازیگری‌ام هدایت کرد.»

انتخاب‌های پیت پس از اکران «تروی» در سال ۲۰۰۴ تغییر در اولویت‌های او را به روشنی نشان می‌دهد. او در دو قسمت «یازده یار اوشن» و «آقا و خانم اسمیت» بازی کرد، اما همزمان همکاری خود با فیلمسازان بزرگی مانند «الخاندرو گنزالس اینیاریتو» با فیلم «بابل»، «اندرو دامینیک» با فیلم وسترن «قتل جسی جیمز به دست رابرت فورد بزدل»، برادران کوئن با «بخوان و بسوزان»، «کوئنتین تارانتینو» با «حرامزاده‌های بی‌شرف»، «ترنس مالیک» و «درخت زندگی» او و بسیاری دیگر را آغاز کرد.

پیت امسال به خاطر بازی در «روزی روزگاری در هالیوود» جایزه‌ی بهترین بازیگری نقش مکمل را از طرف «هیأت ملی نقد» دریافت کرده است. او هفته‌ی گذشته نیز نامزدی گلدن گلوب و «انتخاب منتقدین» را در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل دریافت کرد.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *