روش‌ صحیح رفتار با شریک زندگی

تحقیقات در رابطه با زوج‌های خوشبخت نشان می‌دهد که توانایی نشان دادن خود واقعی، باعث ایجاد یک رابطه خوب می‌شود زیرا نزدیک بودن احساسات بین دو شریک زندگی را نشان می‌دهد. با این وجود ممکن است مرزهایی وجود داشته باشد که دقیقا چقدر شما باید قوانین کنوانسیون اجتماعی را کنار بگذارید. به عنوان مثال، اگر شما به دلیل اتفاقی که در محل کار اتفاق افتاده است حال‌تان خوب نباشد، آیا ایده خوبی است که از ناراحتی و دق و دلی خود را در ارتباط با همسرتان خالی کنید؟ کارنز (۲۰۱۷)، نقش تحریک کار بر رضایت زوج‌های متاهل را بررسی کرده است. کارنز براساس یافته‌هایش پیشنهاداتی برای حفظ تعادل در زندگی  زوجین ارائه داده است.

– تلاش برای درک نیازهای زندگی مشترک

 کارنز آموزش مهارت‌های سیاستی در زندگی را پیشنهاد داده است. به عقیده او کسب این مهارت به مردان کمک می‌کند تا بتوانند روحیه سازشگری خود را بالا ببرند، برای مثال  می‌توانند با همکاران خود سازش بیشتری داشته باشند داشته باشند تا حداقل میزان منازعه را در زندگی زناشویی خود تجربه کنند. مطالعه یک صفحه از کتاب‌های مهارت‌های سیاسی به این معنی است که شما با رابطه خود با شریک زندگی خود به عنوان وقت و انرژی خود را نگاه می‌کنید.

– به مرزهای شریک زندگی خود احترام بگذارید

 هرگز با یک آشنا برای دردو دل کردن در مورد مسائل شخصی صحبت نکنید. شریک زندگی شما ممکن است مایل به حفظ حریم خصوصی خود در برابر آشنایان باشد.

–  با احترام رفتار کنید

 با همسر خود با احترام صحبت و برخورد کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که با شریک زندگی خود بی‌ادب و یا ناراحت باشید.

– در استفاده از کلمات مورد نظرتان مراقب باشید

 این شاخص مهارت سیاسی شامل آستانه اجتماعی یا دانستن چیزهای مناسب برای گفتن به دیگران است. شما مجبور نیستید خود را کاملا به عنوان شدید در نزدیک‌ترین روابط خود ویرایش کنید، اما هنوز هم مهم است که گفتار خود را به نحوی که صدمه و یا بی‌احترامی ‌نیست، بیان کنید.

– به یاد داشته باشید که رابطه یک خیابان دو طرفه است

شما می‌خواهید و انتظار دارید که شریک زندگی شما با مهربانی و احترام رفتار کند. شما باید خود نیز با همسرتان رفتاری با مهربانی و احترام داشته باشید.

– حساسیت‌های همسرتان را درک کنید و در نظر داشته باشید که تا چه اندازه می‌تواند تحت تاثیر قرار بگیرد. درجه حساسیت  همسرتان نسبت به فشارهای زندگی، شرایط مختلف استرس‌زا و تنش‌ها را در نظر داشته باشید و حتی حساسیت او نسبت به برخی شوخی‌ها، معاشرت با برخی از افراد را در نظر بگیرید و انتظار عکس‌العمل مشابه خودتان را از او نداشته باشید.

– نگاهی به آینه

از ظاهر همسر خود تعریف کنید. به یاد داشته باشید با گذر زمان بدن دستخوش تغییراتی می‌گردد. حتی خود شما هم تغییراتی کرده‌اید.

– همسرتان را تایید کنید

 آیا شما در کارهایی که همسرتان انجام می‌دهد، تردید دارید یا احساس می‌کنید که همسرتان گاهی اوقات اشتباه می‌کند یا برای لباس‌های زیادی هزینه می‌کند؟ اگر سعی کنید او را درک کنید و کارهایش را تایید کنید این کار باعث می‌شود که شریک زندگی خود احساس پذیرفتن از جانب شما را کند.

– قبل از این‌که چیزی بگویید از خود بپرسید، خود را متوقف کنید

به یاد داشته باشید هنگامی‌که بعضی از کلمات گفته می‌شود، نمی‌توان آنها را نادیده گرفت و ممکن است تاثیر زیادی را روی همسرتان بگذارد.

تانی کال

ویکی روان

 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *