برخی از ویژگی های رفتاری افراد موفق

تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که تفاوت افراد موفق با ما در چیست؟

زندگی همواره در جریان است و این جریان همیشه از مسائل بزرگی تشکیل نمی‌شود؛ بلکه این مسائل کوچک هستند که جریان‌های زندگی را تشکیل می‌د‌هند.

ما برای رسیدن به هدف و آرزوهایمان تلاش می­‌کنیم تا به سر منزل مقصود برسیم. برای رسیدن به این هدف، فعالیت‌های روزانه‌ای داریم که ما را در تحقق این آمال و آروزها کمک می‌کنند. تا به حال از خودمان پرسیده‌ایم که افراد موفق چه کار‌هایی در طول روز انجام می‌دهند؟

این فعالیت‌ها شامل هفت تمرین می‌شوند که عبارتند از:

۱. هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید.

همگی حداقل یک بار جمله‌ی قدیمی سحر خیز باش تا کامروا شوی را شنیده‌ایم، که این روزها کمتر عمل می‌شود. در واقع باید بپذیریم با وجودی که شب بیداری لذت خاص خودش را دارد ولی افراد موفق ساعات اولیه شب به خواب می‌روند و صبح زود بیدار می‌شوند؛ چرا که فعالیت مغز در ساعات اولیه صبح آغاز می‌شود و بهره وری بهتری خواهد داشت. افراد موفق از این موهبت استفاده می‌کنند.

۲. درست و به موقع غذا بخورید.

درست است که فست فودها خوشمزه هستند، زود حاضر می‌شوند و این روزها همه برای اینکه زودتر به کارشان برسند از فست فودها استفاده می‌کنند، اما این رفتار اشتباه است. ما با استفاده درست از حجم و نوع غذا انقدر انرژی خواهیم داشت که به تمامی کارها به موقع و صحیح برسیم چرا که بدن ما به همان اندازه برای ما بازدهی خواهد داشت که ما اصطلاحا به آن برسیم.

پس در رژیم غذایی خود مثل افراد موفق غذاهای سبز، پروتئین بدون چربی سالم و مغذی جای بدهید.

۳. پول خردها را نگه داریم.

می‌دانیم که پول، پول می‌آورد پس خرج کردن بی حساب کتاب آن صحیح نیست. شاید در طول روز خرج کردن ۳ یا ۴ هزار تومان اهمیت چندانی نداشته باشد، ولی اگه همین مقدار هم بی مورد باشد، کمک چندانی به جیب شما نمی‌کند، پس قطره قطره جمع گردد وانگهی جزء افراد موفق گردید.

۴. به تلفن همراه خودتان دست نزنید.

این روزها همه به گونه‌ای دچار این جعبه‌های جادویی جیبی پر کاربرد و سرگرم کننده جالب شده‌ایم؛ اما از اتفاقات شگفت‌انگیز اطرافمان بی‌خبریم. بیایید یک قراری بگزاریم که مثل افراد موفق حداقل روزی یه ساعت به این جعبه‌های کوچک و سرگرم کننده دست نزنیم. با این روش زندگی واقعی را تجربه می‌کنیم.

۵. صادق باشید؛ دائما حتما و موکداً راستگو و صادق باشید.

دروغ گفتن همیشه بخشی از مغز را اشغال کرده و توانایی مغز را پایین می‌آورد، چرا که همیشه باید بر فاش نشدن دروغ گفته شده تمرکز کرد. هر چه شما صادق‌تر و راستگوتر باشید دردسر کمتری خواهید داشت و بیشتر مورد احترام و اعتماد همکاران خود خواهید بود. با راستگویی هیچگاه نیت‌تان را زیر سوال نخواهید برد.

۶. اهداف واقع بینانه‌ای برای خود در نظر بگیرید.

وقت خودتان را صرف کارهای مختلف نکنید. همه‌ی ما می‌دانیم که توانایی انجام چه کارهایی را داریم که با انجام آنها احساس خوبی به ما دست می‌دهد؛ پس مثل افراد موفق به توانایی خود ایمان داشته باشید، تمرکز کنید و انجام دهید. مطمئن باشید احساس بهتری خواهید داشت.

۷. ازدیگران کمک بخواهید.

بپذیریم که نمی‌توانیم تمامی کارها را به تنهایی انجام دهیم و مسئولیت تمام کارها را به عهده بگیریم؛ در این موقع یک تصمیم صحیح بگیرید و به افرادی که مورد اعتماد و اطمینان شما هستند رجوع کنید. از آنها بخواهید به شما کمک کنند. به هر حال یک دست صدا ندارد.

تانی کال

برگرفته از inc

تکراتو

 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *