شما ممکن است از آن دسته افرادی باشید که در مورد کاری که در طول زندگی خود دنبال می کنید مطمئن نباشید، به سختی کار کنید اما هدف مشخصی در ذهن خود نداشته باشید. نگران نباشید، این مشکلی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. حتی اگر در چنین شرایطی هم به سر می برید می توانید با دنبال کردن هفت فعالیت زیر خود را تضمین کرده و به کار آفرینی موفق تبدیل شوید.

پس انداز کنید

باید عادت خرید اجناس غیر ضروری را از خود دور کنید. هم اکنون هم ممکن است در بسیاری از خریدهای خود مراعات کرده و صرفه جویی کنید اما اگر بتوانید بیست درصد از تمام اجناسی که می خرید را کم کنید، بسیار موفق تر خواهید بود.

به موقع بخوابید و سحرخیز باشید

اگر بتوانید سحرخیز باشید می توانید تاثیر آن در زندگی و موفقیت های خود ببینید. شاید علاقمند باشید تا دیروقت بیدار بمانید اما این دیر خوابیدن تاثیر منفی در فردای آن خواهد داشت. بنابراین تا می توانید صبح ها به موقع بیدار شوید تا زمان کافی برای مطالعه، ورزش و حتی خلوت کردن داشته باشید.

روابط کاری و اجتماعی خود را تقویت کنید

سعی کنید در برقراری ارتباط با دیگران بهتر عمل کنید چراکه شبکه دوستان برای موفقیت شما یک شرط لازم و ضروری خواهد بود. در هفته یکی دو بار با کسانی که ارتباطتان با آنها قطع شده تماس بگیرید یا پیامی برایشان ارسال کنید.

روی فعالیت هایتان تمرکز کنید

ممکن است شما قبل از اینکه شغل و حرفه ی واقعی تان را بیابید مجبور شوید به کارهای گوناگونی بپردازید. نگران نباشید زیرا هر کدام از آن کارها شما را برای شخصیتی که هم اکنون هستید آماده کرده و تجربه های متنوع و مفیدی برای شما فراهم می کند. شما می آموزید که چطور افراد را هدایت کرده و یا مدیر آنها باشید، بنابراین این درس ها برای شما بسیار مفید خواهند بود.

یک مربی برای خود بیابید

هر آنچه را می توانید از یک شخص قابل اطمینان فرا بگیرید و مطمئن باشید با این کار بسیار سریعتر آموزش می بینید. شخصی را بیابید که قابل احترام و موفق بوده و می تواند راز کامیابی خود را با شما در میان بگذارد. هر چه می خواهید از او بپرسید.

در موارد غیرضروری و اشتباه سرمایه گذاری نکنید

وقتی صحبت از سرمایه گذاری به میان می آید، صرفا و فقط مسئله پول نخواهد بود بلکه زمان و احساسات نیز دخیل هستند. بنابراین باید در سرمایه گذاری دقت بسیار زیادی داشته باشید. از این امر اطمینان حاصل کنید که در اطراف شما افرادی قابل اعتماد وجود دارند که برایتان ایجاد انگیزه کنند و باعث پیشرفت و حرکت رو به جلو شما شوند.

نه گفتن را تمرین کنید

ممکن است از آن دسته افرادی باشید که در بسیاری مواقع از گفتن نه انکار می کنید و دوست دارید به هر چیزی بله بگویید. این موضوع ممکن است در بسیاری از شرایط برایتان مشکل ساز شود. به خاطر بسپارید که زمان بسیار پر اهمیت است پس نباید به راحتی آن را از دست بدهید.

vitrino

 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *