یونیورسال فیلمی براساس رمان «حال داریوش بزرگ خوب نیست» اثر ادیب خرم تولید می‌کند

سال گذشته رمان نوجوانانه‌ی جدیدی منتشر شد که توانست نظر مخاطبان زیادی را به‌خود جلب کند؛ کتاب حال داریوش بزرگ خوب نیست (Darius the Great Is Not Okay) که اثری است از ادیب خرم، نویسنده‌ی ایرانی‌الاصل متولد آرکانزاس آمریکا که این روزها یک‌بار دیگر نام او به‌خاطر اخبار مرتبط با اقتباس سینمایی این کتاب مطرح شده است.

شرکت یونیورسال پیکچرز (Universal Pictures) تولید این فیلم را برعهده دارد و در ساخت آن از شرکت Mandeville Films کمک می‌گیرد؛ فیلمی که کوین همدانی و تراویس بنتز فیلم‌نامه‌ی آن را براساس کتاب ادیب خرم می‌نویسند و هنوز اطلاعات بیشتری در مورد آن منتشر نشده است.

کتاب حال داریوش بزرگ خوب نیست داستان پسری به‌نام داریوش را روایت می‌کند که به‌جای دنبال کردن زندگی عادی خود، غرق در دنیاهای فانتزی است. او با زبان کلینگان بهتر از زبان اصلی خود صحبت می‌کند (زبان کلینگان زبانی تخیلی است که در مجموعه‌ی Star Trek توسط نژاد کلینگان استفاده می‌شود) و اشارات دنیای هابیت (The Hobbit) و حال و هوای آن را بهتر از دنیای واقعی درک می‌کند. همین مسائل هم باعث شده است از دنیای اطراف خود فاصله بگیرد و درگیر افسردگی شود. تا اینکه یک روز با سهراب ملاقات می‌کند؛ پسر همسایه که بین او و داریوش دوستی عمیقی شکل می‌گیرد. سهراب کم‌کم داریوش را با معنای واقعی زندگی آشنا می‌کند و از طریق راه‌هایی مثل گفتگو روی پشت‌بام، انجام فوتبال و خوردن غذاهای مختلف باعث می‌شود داریوش به درک دیگری از دنیای پیرامون خود برسد و شخصیت او شکل دیگری به‌خود بگیرد.

این کتاب تا امروز جوایز مختلفی دریافت کرده است که از بین آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی Young Adult Buzz Book از نمایشگاه کتاب آمریکا و جایزه‌ی ویژه‌ی ویلیام سی موریس اشاره کرد.

تانی کال

برگرفته از Comingsoon

زومجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *