درباره رابطه حالات و پول بیاموزید

حالات یکی از قسمت های مرموز و اجتناب ناپذیر زندگی است، که همه باید با آن سروکار داشته باشند، فهم ما از رفتار ها نه تنها بر عقل و دیدگاه ما، بلکه بر سطح رضایت مندی های ما نیز بشدت اثر گذار است. در کل وقتی حال ما خوب است روحیه ی خوبی داریم، زمانی که حال نداریم، روحیمان هم بد است. حالات مانند آب و هوا می مانند، دائما در حال تغییر هستند.

مسائل نهفته حالات در ارتباط با پول حائز اهمیت است، وقتی خلقمان تنگ است، به نارضایتی هایمان بیشتر از زمانیکه حالمان خوب است فکر می کنیم. نگران می شویم! خود را با دیگران مقایسه می کنیم و خود را متقاعد می سازیم که دیگران بهتر از ما هستند. بر اعتقاد خود در مورد مشکل پول درآوردن تمرکز می کنیم. شاید معتقد شویم که پول و فرصت به اندازه کافی وجود ندارد، یا مردم خودخواه هستند و فقط برای خود تلاش می کنند.

موضوع تاسف بار درباره حالات این است که بیشتر اوقات فقط زمانی که خلقمان تنگ است، این افکار منفی، ترسناک و خودباختن ها را باور می کنیم. وقتی که خلقمان عالی است، بسیار متفاوت فکر می کنیم، تا آن حد نگران نمی شویم، بلکه بجای اعتقاد به بهتر کار کردن دیگران، یا حتی صرف انرژی برای مقایسه خودمان با آنها، درک می کنیم که هر یک از ما در راه های مختلفی هستیم و نهایت سعی خودم را می کنیم. به جای اینکه شکایت کنیم که پول درآوردن دشوار است، از طی نمودن تمام مراحل لذت ببریم. به جای توجه به محدودیت های مالی، می دانیم که پول برای همه به اندازه کافی وجود دارد. بالاخره، به جای نگرستین به مردم به عنوان افرادی که فقط به فکر خود هستند، در می یابیم که اکثر افراد سخاوتمند و بخشنده هستند و افرادی که این چنین نیستند در حقیقت ارتباط خود را با قلبشان از دست داده اند.

بنابراین چه باید کرد؟ حقه کار این است که وقتی حالتان خوب است شکرگزاری و وقتی خلقتان تنگ است وقار را حفظ کنید. سعی کنید اثری را که خلقتان بر احساس و فکرتان می گذارد را به خاطر داشته باشید. درک حالات باعث می شود دیدگاه خود را حفظ کنید و زمانیکه خلقتان تنگ است، افکار خود را زیاد جدی نگیرید. به جای تاکید بر احساسات ترس و منفی، با ربط دادن این نوع احساسات به حالات خود می توانید آن ها را رها کنید. همین قوه محرک در خلاقیت و توانایی ایجاد وفور نیز موثراست. وقتی که خلقتان تنگ است، تصمیمان مهم کاری (زندگی) را نگیرید. خود را مجبور به تصمیم گیری نکنید. تفکر و عقل شما به استواری زمانی نیست که در حالات ذهنی والاتری هستید.

در مقابل وسوسه نگرانی خلقی‌تان مقاومت کنید. خلقیات همیشه در حال تغییر هستند و خلق شما در هر لحظه ممکن است تغییر کند. معمولا کافی است تشخیص بدهید در یک حالت خلقی گیر کرده اید که اکثر اوقات همین باعث بهبود روحیه تان می شود.دوباره می گویم، نگران نباشید! به محض اینکه رفتار و خلق تان خوب می شود، ظرفیت شما برای خلق کردن آشکار می شود.

100 کلید ثروتمند شدن و موفقیت در زندگی

 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *