successful-people

کارهایی که افراد موفق وقتی برای آن‌ها صرف نمی‌کنند

“سینتیا بازین”، مشاور و مربی ، به خوبی می داند افراد موفق برای چه کارهایی وقت تلف نمی کنند. او به عنوان یک مشاور می گوید، خیلی از افراد وقتی به دفتر من مراجعه می کنند که زندگی‌شان غرق در مشکلات و ناامیدی است. آن‌ها می گویند در زندگی به اهداف خود نرسیده‌اند و احساس درماندگی و یاس تمام وجودشان را فراگرفته است. من ابتدا بررسی می کنم چه عاملی وقت آن‌ها را تلف می کند. باید عاملی که نمی گذارد موفق شوید را پیدا کنید.

“سینتیا بازین” می گوید، هر فردی در کارهایی غرق می شود که او را از دست یابی به موفقیت دور می کند. به شخصه تاکنون مرتکب این اشتباه شده‌ام، اما وقتی می خواستم کارآفرین شوم، تغییرات زیادی در زندگی خود اعمال کردم. در این زمان متوجه شدم هر ثانیه در روز ارزش زیادی دارد. من هیچ وقتی برای تمرکز روی کارهایی که کمکی به کسب و کار من نمی‌کرد، نداشتم.

همه در زندگی به دنبال دست یابی به اهداف و رؤیاهایشان هستند؛ اما گاهی وقت خود را با انجام کارهایی که ما را از رسیدن به هدف دور می کند، تلف می کنیم. در بیشتر موارد، متوجه این کار نیستیم تا وقتی کسی به ما هشدار دهد.

باید بدانید چه کارهایی در طول روز، وقت شما را تلف می کند. در ادامه‌ی مقاله 8 فعالیتی را معرفی می کنیم که افراد موفق در طول روز، وقت خود را برای آن‌ها تلف نمی کنند.

افراد موفق زمانی برای چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی ندارند

امروزه خیلی از افراد ساعات زیادی از روز را به گشت زدن در شبکه‌های اجتماعی، خواندن ایمیل‌ها، تماشای تصاویر اینستاگرام، خواندن اعلان‌های فیس بوک و توییتر، اختصاص می دهند. اگر در این شبکه‌ها غرق شوید، زمان خیلی زود می گذرد و نمی توانید به کارهای مهم خود برسید.

باید وقت محدود و مشخصی را برای چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی در نظر بگیرید یا بعد از انجام کارهای ضروری روز، به سراغ آن‌ها بروید. حتی می توانید برای انجام کارها به خودتان جایزه دهید تا سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید.

افراد موفق بدون برنامه، روز خود را شروع نمی کنند

افراد موفق برای هر روز خود برنامه‌ی مشخصی دارند. من به شخصه تمام کارهای روزانه‌ام را یادداشت می کنم، البته تنها چند کار اولویت دار را در لیست خود دارم و از نوشتن یک فهرست طولانی خودداری می کنم.

باید اولویت‌های بزرگ را برای خود مشخص کرده و آن‌ها را به مراحل کوچک و قابل دسترس تقسیم کنید.

افراد موفق به سراغ کارهایی نمی روند که به آن باور ندارند

اگر می خواهید به موفقیت برسید، کارهایی انجام دهید که روی شما تأثیر مثبت می گذارند. هیچ وقت روی کارهایی که از نظر عاطفی آسیب زا هستند، وقت نگذارید.

پس قبل از این که کاری را به برنامه‌ی روزانه خود اضافه کنید، مطمئن شوید این کار تأثیر مثبتی روی زندگی شما خواهد داشت. اگر به انجام این کار باور ندارید، پاسخ منفی دهید. شما مجبور نیستید همیشه به سؤالات و تقاضای طرف مقابل خود پاسخ دهید. پیش از جواب مثبت خوب فکر کنید و بعد عکس‌العمل نشان دهید.

افراد موفق هیچ وقت برای اموری که تحت کنترل آن‌ها نیست، نگران نمی شوند

نگرانی تنها زندگی‌تان را خراب می کند، خصوصاً وقتی نتوانید برای حل آن مشکل کاری کنید. پس تمرکز خود را روی کارهایی بگذارید که در کنترل شما هستند.

افراد موفق با منفی باف ها ارتباط ندارند

حتماً شنیده‌اید می گویند: رفتار و برخورد شما برآیند پنج نفری است که ارتباط و معاشرت بیشتری با آن‌ها دارید. پس اگر می خواهید بهترین باشید، با بهترین‌ها معاشرت کنید.

تمام افراد سمی و منفی باف را از خود دور کنید. وقتی می توانید در زندگی به پیشرفت برسید که تمام انرژی‌های منفی را از اطراف خود حذف کنید.

افراد موفق به اشتباهات گذشته خود فکر نمی کنند

هر فردی مرتکب اشتباه می شود اما رمز اصلی موفقیت در این است که یک اشتباه را دو بار تکرار نکنید. افراد موفق هم دچار اشتباه می‌شوند اما از اشتباهات خود درس می گیرند.

وقتی دچار اشتباه می شوید، به خود بگویید این اتفاق رخ داده و با تمرکز روی گذشته هیچ مشکلی حل نمی شود. پس به دنبال راهی برای گذر از اشتباهات خود باشید.

افراد موفق توجهی روی کارهای دیگران ندارند

خیلی خوب است از کارهای افراد موفق عبرت بگیریم؛ اما اگر بخواهید مدام زندگی خود را با آن‌ها مقایسه کنید، دچار ناامیدی و احساس کمبود خواهید شد.

از کارهای دیگران الهام بگیرید، اما تمرکز خود را روی رقابت با فرد مهم دیگری، یعنی خودتان بگذارید.

افراد موفق خود را در اولویت قرار می دهند

گاهی نیاز است برای انجام کاری از تفریح، خواب و ورزش خود بزنیم؛ اما برای موفقیت طولانی مدت و رسیدن به سعادت و خوشبختی، باید خودتان را در اولویت قرار دهید. پس اول صبح کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. اگر صبح خود را با کارهای موردعلاقه‌تان چون ورزش، مطالعه، مدیتیشن و … شروع کنید، در طول روز تمرکز و احساس خوشحالی بیشتری خواهید داشت.

کمی فکر کنید و ببینید چه کارهایی وقت شما را تلف می کند؟ سعی کنید تمام این موارد را از برنامه روزانه خود حذف کنید.

تانی کال

برگرفته از Success

یوکن

برچسب‌ها
insta-tanikal
 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *