Breaking Bad Artwork Wallpaper

بهترین دیالوگ «والتر وایت» در Breaking Bad از نظر «برایان کرانستون»

در بین پنج فصل و ۶۲ اپیزود سریال «Breaking Bad» تنها یک جمله است که از خاطر «برایان کرانستون» پاک نمی‌شود. «اسمم را بگو» و «این کار را به خاطر خودم کردم» و «این منم که در خانه‌ها را می‌زنم» جملات به یادماندنی «والتر وایت» هستند که هواداران سریال هیچگاه فراموش‌شان نمی‌کنند، اما هیچ‌یک از آن‌ها دیالوگ محبوب «برایان کرانستون» در سریال نیست. او که به مناسبت دهمین سالگرد تولید قسمت اول سریال با EW مصاحبه کرده، جمله غافلگیرکننده‌ای برگزیده است: «محتاطانه قدم بردار.»

این جمله در «خون‌بها»، نهمین اپیزود از فصل پنجم توسط وایت ادا شد. هنک با بازی «دین نوریس» متوجه شده که باجناقش «والتر وایت» همان قاچاقچی مواد مخدری است که سال‌ها در پی به دام انداختن او بوده. هنک به وایت می‌گوید که دیگر او را نمی‌شناسد و برای او غریبه است، و وایت پاسخ می‌دهد که، «اگر راست می‌گویی، اگر نمی‌دانی من چه کسی هستم، پس شاید بهترین انتخابت این باشد که محتاطانه قدم برداری.»

کرانستون در این مصاحبه ابراز داشته که اکثر مواقعی که به هواداران سریال امضاء می‌دهد همین جمله را برایشان می‌نویسد. به اعتقاد کرانستون این جمله بیش از دیگر جملات معروف وایت طرز عمل او را شرح می‌دهد. «باور او چنین است. از بسیاری جهات، او به شدت محتاط است. هرچند که روی مین قدم گذاشته اما تقریباً همیشه مراقب است. وقتی که از این شعار پیروی نمی‌کند شکست می‌خورد، مانند وقتی که به مایک [جاناتان بنکس] شلیک می‌کند و وقتی که با گستاخی تمام به جسی می‌گوید، «مرگ جین را نظاره کردم.» این بی‌رحمی لزومی نداشت. وقتی که به این شعار عمل نمی‌کند در بدترین شرایط گرفتار می‌شود.»

کرانستون پیش از این سکانس محبوبش در سریال را هم در مصاحبه با EW انتخاب کرده بود. این بازیگر برنده امی به اپیزود «قطار باربری» اشاره کرد و لحظه‌ای که تاد (جسی پلمانز) اسلحه‌اش را بیرون می‌کشد و به طرف پسربچه‌ای که شاهد دزدی والت و جسی بود تیراندازی می‌کند. «ساختار روایت به زیبایی بنا شده بود. می‌خواهید اوج را با والتر وایت تجربه کنید؟ می‌خواهید با جسی پینکمن سوار بر آن قطار باشید؟ بفرمایید از حاصل کار لذت ببرید. اما حالا عواقب این تجارت را هم ببینید. ببینید چه اتفاقی می‌افتد وقتی که فراموش می‌کنند کوچکترین عملشان یک نتیجه اخلاقی در پی دارد. صحنه‌ی شگفت‌انگیزی بود.»

تانی کال

30nama

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *