Game of Thrones

«جورج آر.آر. مارتین»: فکر نمی‌کردم سریال Game Of Thrones از کتاب‌ها پیش بیفتد

«جورج آر.آر. مارتین» خالق دنیای سریال «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) می‌گوید بهتر این بود که کتاب‌ها از سریال فانتزی شبکه اچ‌بی‌او عقب نمی‌ماندند. قسمت پایانی «بازی تاج‌وتخت» پس از هشت فصل آوریل سال ۲۰۱۹ روی ایر رفت، و با انتقاد گسترده هواداران مواجه شد. این در حالی است که اولین جلد از مجموعه رمان‌های فانتزی «نغمه یخ و آتش» در سال ۱۹۹۶ منتشر شده و خوانندگان هنوز منتشر انتشار جلد ششم، «بادهای زمستان» (The Winds of Winter) مانده‌اند. جلد هفتم نیز «رؤیای بهار» (A Dream of Spring) خواهد بود.

مارتین که اخیراً دکترای افتخاری ژورنالیسم را از آموزشگاه نورث‌وسترن دریافت کرده در مصاحبه با WTTW توضیح می‌دهد که اگرچه «بازی تاج‌وتخت» زندگی‌اش را «از جهات مثبت بسیاری» دگرگون کرده، اما آروزی می‌کند که سریال اچ‌بی‌او از کتاب‌ها پیش نمی‌افتاد: «زندگی‌ام را تغییر داد، از جهات مثبت بسیاری – اما به گذشته فکر می‌کنم، آرزو می‌کنم که از سریال جلوتر می‌ماندم.»

مارتین اضافه می‌کند: «وقتی سریال را شروع کردند، چهار کتاب را منتشر کرده بودم، و کتاب پنجم درست همزمان با شروع سریال بیرون آمد… هرگز فکر نمی‌کردم که به من برسند، اما رسیدند.»

این نویسنده اضافه می‌کند که احساس عجیبی داشته وقتی «بازی تاج‌وتخت» از داستان کتاب‌ها عبور کرده است، چرا که سریال «مسیرهای متفاوتی را در پیش گرفت. هنوز روی کتاب‌ها کار می‌کنم، اما پایان من را وقتی بیرون آمد خواهید دید.»

هفته گذشته «امیلیا کلارک» بازیگر نقش «دنریس تارگرین» ادعا کرد که خشم هواداران از این شخصیت را درک می‌کند. «درک می‌کنم. می‌دانم چرا مردم خشمگین شدند. کاملاً درک می‌کنم. اما من به عنوان بازیگر می‌گویم نمی‌توانید عدالت را در حق شخصیتی که یک دهه از جان برایش مایه گذاشته‌اید، برایش عرق ریخته‌اید و برایش گریه کرده‌اید ادا کنید بی‌آنکه با او هم‌عقیده باشید. متوجه منظورم هستید؟ بنابراین، من نمی‌توانم بگویم: «باشد، این صحنه را بازی می‌کند، هرچه شما بگویید. به‌شدت عصبانی.»

[اسپویلر:] در قسمت پایانی، دنریس توسط «جان اسنو» با بازی «کیت هرینگتون» به قتل رسید تا به اعمال ویران‌گرانه‌اش ادامه ندهد. هواداران بسیاری از این سرنوشت شوم و تبدیل شدن ناگهانی دنریس به شخصیتی شرور که بی‌منطق دست به رفتارهای ظالمانه می‌زد انتقاد کردند و حتی خواستار بازسازی فصل هشتم شدند.

تانی کال

30nama

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *