کسب و کار

7 تغییر در زندگی برای ساخت کسب و کار جانبی

ساخت یک کسب و کار به عنوان شغل دوم برای هرکسی مناسب نیست. شما باید برای این انجام این کار فداکاری کنید حتی زمانی که چیز جدیدی می‎آموزید. ساخت یک استارتاپ حتی زمانی که تمامی وقت خود را بر روی آن بگذارید نیز کاری چالشبرانگیز است. هنگامی که تاسیس یک کسب و کار را به عنوان شغل دوم خود در نظر بگیرید بودجه شما به اندازه زمان شما محدود است. برای آشنایی با تغییراتی که می‌توانید در راستای ایجاد کسب و کار جدید در کنار شغل تمام وقتتان در زندگیتان ایجاد کنید همراه ما باشید.

پس چگونه می‎توان در این کار به  رسید؟ شما باید زندگی خود را تغییر دهید. یک برنامه عملی برای کمک به اعمال این اصول اتخاذ کنید و تا زمانی که به هدف خود نرسیده‎اید دست از این برنامه برندارید.

1. وقت‎گذرانی با دوستان را تا جای ممکن کاهش دهید

این امر ممکن است برای بسیاری از مردم بسیار سخت باشید اما این اصل یک واقعیت است، شما نیاز دارید، زمانی که با دیگران می‎گذرانید را کاهش دهید. ممکن است این کار، کاری بسیار سخت باشد اما بسیار تاثیرگذار است. هنگامی که من زمانی را که با دوستانم می‎گذراندم را محدود کردم، توانستم کسب و کار خود را با سرعت بیشتری توسعه دهم.

یک برنامه ترتیب داده و به شکلی به این برنامه پایبند باشید که انگار پای مرگ و زندگی در میان است؛ تا وقتی که کاملا خسته و کلافه نشده‌اید این برنامه را تغییر ندهید.

2. هر مقدار زمانی را که از کار تمام وقتتان به دست می‌آورید غنیمت بشمارید

مشکل مالی تنها مانع شما نیست. زمان سرمایه‌ای است که نمی‌توانید آن همانند پول به دست آورید. برای ساختن شرکت خود، شما باید به سرعت یاد بگیرید و آنچه که یاد گرفته‌اید را بر روی شرکت و زندگی خود اعمال کنید و بهترین زمان برای یادگیری دقایقی است که در بین کار تمام وقت خود آزاد هستید.

اگر شما در برنامه کاری خود 10دقیقه زمان آزاد دارید، می‎توانید از این زمان برای تماس‎های تجاری خود استفاده کرده یا چیز جدیدی درباره دنیای تجارت بیاموزید.

3. یاد بگیرید که چگونه به طور موثر زمان خود را مدیریت کنید

از آنجایی که هر دقیقه با ارزش است، شما نیاز دارید تا از زمان‎های فراغت و بیکاری خود استفاده کنید. کتاب‌ها می‌توانند دانش‌ بسیاری را درباره مدیریت زمان برای شما به ارمغان بیاورند. کتاب را می‎توان دقیقا از همان‌ جایی که آن را رها کردید ادامه دهید و خواندن کتاب به زمان زیادی برای سوددهی نیاز ندارد. 10دقیقه قبل از خواب، هنگام مسافرت یا در اوقات بیکاری در کار تمام وقت خود کتاب بخوانید.

4. شدت کار خود را افزایش دهید

اگر شما شدت کار خود را افزایش دهید، قادر خواهید بود تا در 1ساعت به اندازه 3ساعت کار کنید. کال نیوپورت در کتاب “کار عمیق: قوانینی برای موفقیت متمرکز در یک دنیای پرتلاطم” فرمول ساده ” کار انجام شده= زمان صرف شده ضربدر شدت” را طراحی کرد.

اگر شما 10 ساعت را با شدتی به سطح 2 کار کنید، دقیقا همان کاری را انجام می‌دهید که در 2 ساعت با شدتی به سطح 10 کار کنید.

5. بیاموزید که مسئولیت‌پذیری بهترین دوست شما است

اگر شما واقعا می‌خواهید که به موفقیت دست پیدا کنید، شریکی مسئولیت‌پذیر پیدا کنید.

اگر پول داشته باشید گزینه بهتری نیز وجود دارد و آن سرمایه‎‌گذاری بر روی یک مربی است. اگر بتوانید یک مربی خوب را پیدا کنید، این سرمایه‌گذاری بهترین سرمایه‌گذاری شما خواهد بود.

6. درآمد اولیه خود را به هیچ عنوان خرج نکنید

کاملا بدیهی است که شما می‌خواهید کسب و کارتان شما را از دست شغل تمام وقتتان نجات دهد، اما دقیقا به همین دلیل شما باید سود اولیه شرکت خود را نگه‌داشته و از آن برای سرمایه‌گذاری بیشتر استفاده کنید. سود شرکت خود را برای خرید وسایل شخصی یا برای سرگرمی خود خرج نکنید. به این شیوه شما یاد خواهید گرفت که برای به دست آوردن پول کار نکنید و بگذارید تا پول برای شما کار کند.

برای مثال شما می‌توانید پول به دست آمده خود را بر روی یک مربی، کتاب و یا یک دوره برای یادگیری چیزی که به شما برای بهبود در کارتان می‌کمک کند، سرمایه‌گذاری کنید. اگر می‌خواهید تا آخر عمرتان بهترین غذاها را بخورید، نیاز دارید تا خرج کردن درآمدی را که در زمان‌‌های ناهنجار کسب می‌کنید را کنار بگذارید.

7. دایره افراد کنار خود را گسترش دهید

این ممکن است متضاد با نصیحت  من درباره گذراندن زمان با دیگران به نظر برسد، اما هنگامی که شما دایره مردم اطراف خود را گسترش می‌دهید، از زمان محدودی که می‌‎توانید برای کسب و کار خود صرف کنید نهایت استفاده را می‎برید.

جیم ران سخنگوی انگیزشی این‎گونه گفت که “شما از متوسط 5نفر تشکیل می‎شوید که وقت خود را با آن‌ها می‌گذرانید. بنابراین دایره افراد خود را گسترش دهید و به دنبال افرادی با ذهنیت‌های رشد گرا باشید؛ افرادی که در حال ساخت شرکت خود هستند و می‌توانند به شما در ساخت کسب و کارتان کمک کنند.”

در عین حال، قبل از پیدا کردن مربی یا یک شریک مسئولیت‌پذیر چه باید کرد؟ اگر می‌خواهید همانند باشید، زندگینامه او را بخوانید و هر مصاحبه‎ای را که از او می‌توانید تماشا کنید و به نصیحت‌های او به دقت گوش فرا دهید.

تانی کال

برگرفته از Entrepreneur

یوکن

insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *