django

«کوئنتین تارانتینو» دنباله‌ی Django Unchained را می‌سازد؟

احتمال تولید دنباله‌ای برای فیلم پرفروش «جانگوی آزاد» (Django Unchained) قوت گرفت. «کلایدر» گزارش داده است که تارانتینو در حال توسعه‌ی اقتباسی براساس رمان مصور «جانگو/زورو» (Django/Zorro) با همکاری «جرود کارمایکل» کمدین است. این کتاب کامیک در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به عنوان دنباله‌ی فیلم «جانگوی آزاد» با همکاری تارانتینو و «مت واگنر» به نگارش درآمد و به بازار عرضه شد.

داستان «جانگو/زورو» چندین سال پس از وقوع حوادث «جانگوی آزاد» روی می‌دهد و شخصیت اصلی (با بازی «جیمی فاکس» در فیلم سال ۲۰۱۲) همچنان به عنوان جایزه‌بگیر کار می‌کند. برای سر خود جانگو نیز در شرق به خاطر قتل در کندی‌لند جایزه تعیین شده و همین جا است که او در سرزمین غرب با «دون دیه‌گو دلا وگا» یا زورو ملاقات می‌کند و می‌پذیرد به عنوان محافظ او را در آزادسازی بردگان یاری برساند.

در گزارش «کلایدر» آمده است که تارانتینو این پروژه را کارگردانی نخواهد کرد و احتمالاً به عنوان تهیه‌کننده در تولید آن مشارکت می‌کند. استودیوی نیز که پخش جهانی «جانگوی آزاد» و «روزی روزگاری در هالیوود» را برعهده داشت هنوز به عنوان سازنده پروژه تأیید نشده است. سونی در سال ۲۰۱۴ به اقتباس از کتاب مصور تارانتینو ابراز علاقه‌مندی کرده بود. ماجرای هک شدن جنجالی سونی مکاتبات تارانتینو و «ایمی پاسکال» مدیر وقت استودیو را فاش کرد.

فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» تارانتینو در ماه می گذشته با استقبال منتقدین در کن مواجه شد. این فیلمساز اخیراً نسخه‌ی سه ساعته از «جانگو» را هم از طریق نت‌فلیکس منتشر کرده است. هنوز مشخص نیست فاکس برای بازی مجدد در نقش اصلی به اقتباس سینمایی از «جانگو/زورو» بازمی‌گردد یا نه.

«جانگو»ی تارانتیتو در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۶۲ میلیون دلار در آمریکا و ۴۲۵ میلیون دلار در سراسر دنیا فروخت و پنج نامزدی اسکار را دریافت کرد. اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اریجینال و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل از جمله افتخارات فیلم در مراسم آکادمی آن سال بودند.

فیلم پرستاره‌ی «روزی روزگاری در هالیوود» با بازی «برد پیت»، «لئوناردو دی‌کاپریو»، «مارگو رابی» در نقش «شارون تیت» و بسیاری دیگر در تاریخ ۲۶ جولای در آمریکا اکران می‌شود.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *