دیگر می‌توان با اطمینان خاطر گفت که فیلم یک بزرگ محسوب می‌شود. این فیلم جدید شرکت برادران وارنر و دنیای گسترش یافته دی‌سی (DCEU) نه تنها بهترین نقدها را برای خود جمع کرده است، بلکه در سینماها فروش فوق‌العاده‌ای داشته و این روزها سراسر فضای مجازی را به تسخیر خود در آورده است.

این فیلم رکورد پرفروش‌ترین عرضه آخر هفته را برای یک کارگردان زن شکست و همچنین در هفته سوم ۴۱ میلیون دلار فروش داشته است که رقمی خیره‌کننده است. تاکنون، واندرومن در آمریکای شمالی ۲۷۵ میلیون دلار فروش داشته است که سومین فیلم پرفروش امسال محسوب می‌شود (بعد از دو فیلم Beauty and the Beast «دیو و دلبر» و Guardians of the Galaxy 2 «محافظان کهکشان ۲») و همچنین در سینماهای جهان ۵۷۳ میلیون دلار بدست آورده که آن را به عنوان ششمین فیلم پرفروش امسال در بازار جهانی ثبت می‌کند. اما حال به نظر می‌رسد که واندرومن شانس شکستن رکورد دیگری را نیز داشته باشد.

Wonder Woman هم‌اکنون به راحتی می‌تواند به لیست ۱۰ فیلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ بپیوندد. باتوجه به فروش داخلی فیلم‌های ابرقهرمانی، واندرومن هم‌اکنون در جایگاه هفدهم قرار دارد که آن را پشت Man of Steel قرار می‌دهد. اگر بخواهیم دیگر فیلم‌ها را در نظر بگیریم، اولین فیلم انتقام‌جویانِ مارول هم‌اکنون با ۶۲۳ میلیون دلار فروش داخلی در رتبه اول قرار دارد. پس از آن The Dark Knight اثر کریستوفر نولان با ۵۳۴ میلیون دلار در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. سه فیلم بعدی به ترتیب Age of Ultron و The Dark Knight Rises و در نهایت Iron Man 3 هستند. همچنین باید اشاره داشت که Batman V Superman در این لیست در جایگاه سیزدهم قرار دارد.

واندرومن به راحتی می‌تواند صعود کند و آن هم به یک دلیل ساده؛ اینکه هنوز کاهش فروش فیلم در سینماها آن هم به طور هفتگی قابل‌توجه نبوده است. این باعث می‌شود که واندرومن بتواند به راحتی به کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار دیگری که نیاز دارد دست پیدا کند و به عنوان یکی از ۱۰ فیلم پرفروش ابرقهرمانی آمریکا ثبت شود.

واندرومن با بازی گال گدات (Gal Gadot) و کارگردانی پتی جنکینز (Patty Jenkins) به عنوان فیلمی که عوامل اصلی آن را مونث‌ها تشکیل می‌دهند – آن هم در صنعت فیلم‌های ابرقهرمانی که کمتر به شخصیت‌های مونث آن توجه می‌شود – هم‌اکنون سر و صدای زیادی به پا کرده است و به عنوان اولین فیلم موفق دنیای سینمایی دی‌سی در نزد طرفداران و منتقدان شناخته می‌شود.

گیم شات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *